Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alábbi esetben valóban...

Az alábbi esetben valóban megtagadhatják az iskolában a gyerekeimről való információ szolgáltatását? Milyen törvény/jogszabály alapján?

Figyelt kérdés

A feleségem és a két kiskorú gyerekem 1,5 éve elköltözött tőlem, de még nem váltunk el. Fizetek X összeget havonta a gyerekek nevére, mert tudom, hogy őket jobb kihagyni a dolgainkból, és ne szenvedjenek hiányt.


Viszont két hete felhívtam az iskolát ahova járnak, hogy a tanulmányi előmenetelükről, stb. érdeklődjek, de az iskola elküldött engem a francba, azzal az indokkal, hogy a volt feleségem (már ez sem igaz, hiszen nem vagyunk elválva!) kérésére nem adhatnak ki nekem, apának semmilyen információt a gyerekeimről.


Hogy működik ez valójában? Valóban van joga ehhez, hogy ilyen szinten megtagadják a választ az érdeklődésemre? Mondták, hogy személyesen sem adnak tájékoztatást.

Én semmilyen hivatalos értesítést nem kaptam sem a gyámhatóságtól, sem máshonnan, hogy eltilthatnák a gyerekeket. Akkor most mi van?


2011. nov. 16. 20:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
egyébként meg próbálkozz személyesen is megkeersni a tanárokat. állj eléjük, nézz a szemükbe. már a legtöbb sulinak van honlapja, ahol fennvannak mindenféle fogadónapok stb. menj el. mutatkozz be szépen, hogy te vagy xy apukája, és ha ezután is elzavarnak akkor nagyon súlyos marasztalásban lesz részük!! ezt nem tehetik meg!! De nyilván ennek akkor van jelentősége ha valóban nem vagy eltiltva gyermekektől, nem bántalmaztad őket stb. de valahogy az írásod alapján nem nézném ezt ki belőled!!
2011. nov. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tagadhatja meg.

Telefonon valóban nem adhat ki infót a gyerekekről (akárki mondhatja telefonba, hogy ő gyerekek apja), de ha személyesen bemégy, köteles tájékoztatni.

Ha a tanítónő/tanár/tanárnő, osztályfőnök nem tájékoztat a gyerekek tanulmányi előmeneteléről, iskolai viselkedéséről, akkor közöld vele, hogy most mégy az igazgatóhoz. Menjél is rögtön.

Ha ő sem hajlandó felvilágosítást adni, akkor közöld vele, hogy írásos panaszt teszel ellenük a fenntartójuknál. Ez általában a helyi önkormányzat, iskolatársulásnál a "anyaiskola" önkormányzata. A jegyzőnél tégy panaszt.

2011. nov. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!