Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet-e folyamatos végrehajtás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e folyamatos végrehajtást kérni gyermektartásdíjra? Ha igen, ezt melyik jogszabály támasztja alá?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy folyamatos végrehajtás. Mire gondolsz? Esetleg arra, hogy a tartásra kötelezett fizetéséből tiltsák le?
2010. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam. A férjem 6 hónapja nem fizet gyerektartást, ilyene esetben tudom, hogy kérhetem a tartásdíj végrehajtását. Ezt lehet-e folyamatosan kérni, a jövőre való tekintettel is. Mondjuk befizeti a kért összeget, de a végrehajtás továbbra is fennmarad, hogy biztosítékom legyen rá. Egy gépjárműről van szó, ez az egyetlen vagyona, ezt tudják lefoglalni esetleg.
2010. dec. 8. 21:34
 3/19 anonim ***** válasza:
Nincs folyamatos végrehajtás. Ha most kéred, az aktuális elmaradásra kérik a végrehajtást, de ha teszem azt az árverezésre csak újabb 6 hónap után kerül sor, akkor a 12 havi tartásdíjat vonják le belőle.
2010. dec. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Egyébként ha a végrehajtási kérelmet már benyújtottad, de az adós a végrehajtás előtt megfizeti neked a tartozását, a végrehajtás költségeit-még így is, hogy tulajdonképpen nem került rá sor-neked kell kifizetni...
2010. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ingyenes bírosági panasznapon kérdezd meg hogy lehet a fizujából letiltatni, aszem csak 1 papirt kell hozzá beadni és hivatalosan letiltják a fizetéséből.

Ha nincs bejelentett állása küld rá pár nagydarab barátodat bézbol ütökkel.

2010. dec. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nincs a tartásdíjra vonatkozóan külön jogszabály, vagy valami, amivel biztosítékom lenne arra, hogy folyamatosan foglalás alatt tartják azt autót, akkor is, ha már kifizette az utólagos tartozását?
2010. dec. 9. 09:10
 7/19 anonim ***** válasza:
Nincs. De a munkabérére kérhetsz letiltást. Amíg hivatalos bejelentett munkahelye van, addig a munkáltató automatikusan levonja és átutalja neked.
2010. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem dolgozik, egyetlen tulajdona az autója. Most rendezte a tartozását, kifizetett 10 havi elmaradást, de az autót továbbra is foglalás alatt akarom tartani, mert más módon nem tudom őt rábírni arra, hogy fizessen. Lehet ezt?
2010. dec. 9. 10:05
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehet. Ha újra nem fizet, újabb végrehajtást kell kérni. Nincs jogalapja a "folyamatos végrehajtásnak", ilyen nem is létezik.
2010. dec. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Neked fizette ki a tartozást miközben volt végrehajtás kérve rá? Akkor ahogy már korábban is írtam, neked kell fizetned a végrehajtás költségeit.
2010. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!