Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki kikerul a pszichiatr...

Ha valaki kikerul a pszichiatriarol, mennyi az eselye hogy jo iranyba valtozik?

Figyelt kérdés

Mult heten kerult be a baratom. (mar irtam kerdest az ebbol kiindulo konfliktusokrol.) Azt mondta, keres munkat, hogy legyen penze eljegyezni. Es hogy menjunk moziba, plazazni, a szamitogep meg nem fogja erdekelni ezentul. Lehetseges ez? Bizhatok abban, hogy tenyleg szeret es megvaltozik? Aggodom kicsit emiatt. Hogy ujra gepfuggo lesz, hogy en csak mint masodlagos tenyezo leszek az eleteben. Hetfon engedik haza, nalam 1 honap probaideje van. Szerintetek? A pszichiatria tenyleg kemeny hely, de valaki ott tenyleg megtanulja ertekelni az eletet? Egy parkapcsolatot? Velemenyek?


17/L


2011. nov. 16. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Eljegyzésbe ne menj bele még legalább egy évig!! Ha fél évig tudja tartani a gépmegvonást, akkor már lehet neki hinni.


A szenvedélybetegek hirtelen felindulásból, ijedtségből sok mindent megígérnek, tartják magukat hozzá egy darabig, aztán újra visszaesnek. Tehát legalább fél évig kezeld ezt fenntartással, mert ígérni bármit lehet, bizonyítson először.

Ha álca, akkor az legkésőbb egy éven belül le fog hullani.

2011. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sosem lehet tudni sajnos...volt egy ismerősöm, elég jóban voltunk. Túl nagyok vootak vele szemben a család elvárásai (nem ment nagy nevű egyetemre, "csak" a helyi katolikus fősulira)pár hónap után idegösszeomlással zárt osztályra került. később kiengedték, úgy tűnt, hogy minden ok majdnem egy egész évig. aztán kezdődtek a gondok, a családdal szemben agresszív lett (egyébként előtte nem ismertem nála hidegfejűbb, nyugodtabb embert) aztán egyszer csak jött egy sms, hogy egy tiszta pillanatában kiugrott a harmadikról. nem élte túl.

ezzel nem azt mondom, hogy ez lesz a barátoddal, de soha nem lehetsz biztos, hogy 100%-os lesz, miután kikerül onnan.

2011. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

NE szabj próbaidőt. Ha próbaidőt adsz neki akkor nem szereted feltétel nélkül.

Igen, megváltozhat, elkezdhet átértékelni csomó mindent. Ha valóban szereted támogatod.


Eljegyzés szerintem még pár évig várhat.

2011. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Mi a szarért akarnak az emberek 17- 18 évesen házasodni? :D
2011. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mivel játszott? Előre is köszönöm a választ!!
2011. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
WOW... mi más?!
2011. nov. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor fog neki sikerülni ha nem miatad változik meg hanem önnmagáért.Ha csak azért mert te ezt szeretnéd az nem lesz tartós.

Nekem voltak gondjaim,öngyilkossági kisérletek.A párom végig velem volt,támogatott de nem miatta gyógyultam meg,magam miatt.A gyógyulás tartós,8éve élek teljesen normális életet,idöközben összeházasodtunk családot alapitottunk,de ehhez kellet az hogy meg akarjak változni,nem azért mert a párom ezt szeretné hanem azért hogy normális ember legyek,akár egyedül is.

Nem kell eljegyzés,majd ha látod hogy van javulás akkor el lehet gondolkozni a továbbiakon.

2011. nov. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez lutri. Én nem értek egyet azzal, aki azt mondja, hogy szeresd feltétel nélkül, ne szabj neki próbaidőt. Nem. 17 évesen ne szeress feltétel nélkül egy szenvedélybeteget. Jó ez a próbaidő, de ha ezalatt nem változik semmi, akkor ne tolj ki magaddal, lépj, amíg még az érzelmeken túl nem köt semmi hozzá. Elsősorban nem a te dolgod talpraállítani őt abből a helyzetből, és az az igazság, hogy nem is tudnád. (És neki sem lehetne ellenvetése, ha neked ezentúl fontosabb lenne a saját lelki békéd, amit eddig ő zavart meg.)
2011. nov. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Nem akarunk mi hazasodni meg, legalabb 4-5 evig lenne jegybenjaras. Legalabb 8 ember tamogatja, szoval remenykedem a valtozasban.
2011. nov. 17. 09:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Támogasd, de kezeld fenntartásokkal. Ez tényleg az ő elhatározásán kívül semmi máson nem múlik hosszútávon.


Kisebb horderejű, de hasonló, amikor valaki azért tanul, mert a szülei elvárják. Nincs belső motiváció, ezért amint lazul a szülői fegyelem, egyből romlanak az eredmények. Ez nem tudatos, csak mivel nincs saját magának igénye rá, elfogy a "forrás".


Amit semmiképp ne engedj: ha azzal kezdene zsarolni - mert esetleg más jellegű összeférhetetlenség lesz köztetek és szakítanál - hogy újra elkezdi, ha elmész. Ez jól jelzi, hogy álca és nem meggyőződésből "gyógyult meg".

2011. nov. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!