Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha úgy érzem,...

Mit csináljak ha úgy érzem, későn kezdtem el pasizni?

Figyelt kérdés

20 éves koromban veszítettem el a szüzességemet a párommal, akivel a mai napig együtt vagyunk, 4 éve. Előtte voltak kisebb futó kalandok, de járni nem jártam senkivel.

Szeretem a páromat és örülök hogy ő az első férfi az életemben, de mostanában annyit agyalok azon, miért nem sikerült ez hamarabb, mondjuk 2-3 évvel? Miért nem akkor futottunk mi össze? Mindig is ,,féltem" a pasizástól, legalábbis 16 évesen nem volt vágyam hogy szexeljek össze-vissza, mint ahogy ma csinálják egyes lányok. Én csak azt akartam hogy szeressen valaki, de úgy érzem 20 évesen meg már öreg voltam arra, hogy akkor kezdjem el. Tudom, nem hozza már vissza ezeket az éveket semmi, de olyan tapasztalatlannak érzem magam. Mi lesz ha pll. 5 év múlva szétmegyek a barátommal, akkor közel 30 évesen meg már vén leszek a bulizáshoz, pasizáshoz. Szeretem a páromat, de úgy érzem lemaradtam valamiről. :/


2011. nov. 16. 08:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Más is van ezzel így.Ne agyalj ezen mert csak rosszabb lesz.A múlt a múlté.Ha akkor nem ment oka volt,és lehet jobb is így...
2011. nov. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én még több mindenről maradtam le,mint te..
2011. nov. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem maradtál le semmiről, és kár ezen agyalni. Ha hiányérzeted van, nem ezek miatt van. Ha úgy érzed, hogy nem vagy elég szabad, és nem azt csinálod amit szeretnél, gondold végig, mit tehetnél azért, hogy kiegyensúlyozottabb legyél. Leakarod rázni magadról a mókuskereket, lazán mindenféle kötelezettség nélkül élni. Hogy mit tegyél, én sem tudom, de úgy gondolom ezért vannak ilyen gondolataid. Menjetek többet szórakozni, kirándulni, társaságba, hátha oldódik ez a szabadság iránti vágy
2011. nov. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
GOndolj bele, h van, aki még később vesztette el. Én pl 24 évesen és semmit nem bánok. Van olyan ismerősöm, aki 30 volt. Ő is köszöni, jól megvan.
2011. nov. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én hasonlóan voltam azzal ellentétben hogy én 17 évesen jöttem össze a párommal, ő volt az első, előtte senki nem volt, és túl komoly lett. Összeköltözés, eljegyzés, én meg bepánikoltam, hogy én még nem is voltam más férfival, 21 évesen véget ér minden, nem buliztam (a párom pont annyival volt idősebb hogy ő már ezen túl volt, és nem igazán vágyott rá) végül jött valaki aki kihasználta a tapasztalatlanságom, és a bizonytalanságom, és megcsaltam a párom vele. Borzalmas volt! Végül nem emiatt, de évekkel később szétmentünk. Csak azt akartam ezzel mondani, hogy nem veszítesz semmit. Én is azt hittem lemaradok, de ez nem így van. Szerintem nagyon szép az amikor valaki az első szerelmével éli le az életét.

Ha tehetitek, menjetek együtt bulizni, vagy akár barátnőkkel is mehetsz, csak érezd jól magad. :)

2011. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Gergő2 válasza:
100%

Most komolyan! A helyett hogy örülnél, hogy megtaláltad a párodat és élveznéd vele az együttléteket és egyáltalán az életet, ezen tépelődsz???

Én 44 éves férfi vagyok, de hozzád hasonlóan későn, 25 évesen vesztettem el a „szűzességemet”. Ma is boldogan élek azzal a lánnyal akivel ez megtörtént, ő lett a feleségem. Pedig – és ezt nem én mondom magamról hanem a környezetem - magas sportos jóképű „pasi” vagyok. Prűdnek sem mondanám magam, 16-17 évesen rock koncerteken csápoltam, házibulikban lányokkal pettingeltem stb. Csak éppen „az” nem történt meg 25 éves koromig. Talán az lehetett az ok, hogy sok minden érdekelt, lefoglalt, sport, néptánc, egyetemi diploma megszerzése, és elég bátortalan voltam a lányokkal szemben.

Komolyan mondom, hogy nem vesztettél semmit. Egyszerűen áldozata vagy annak a ma divatos szemléletnek, hogy aki egészen fiatal korában nem tombolja ki magát szexuális értelemben az nem normális… Azok a tapasztalatok, amiket hiányolsz, nem tennék a későbbi életedet boldogabbá vagy tartalmasabbá. Nem is tapasztalatnak nevezném őket, hanem élménynek. Egy részük keserű élmény lenne más részük édes és legfeljebb később visszagondolnál rá, hogy milyen „őrült dolgokat” csináltál. De nem ezek a legfontosabb dolgok az életben, hanem a cél az, hogy azt az embert megtaláld, akivel le tudod élni az életed és boldog családot alkottok, gyerekekkel stb. Keveseknek sikerül ez manapság, pedig a többség a vélt elvárásoknak megfelelve gondosan pasizik, csajozik a házasság előtt… de ez nem segít az imént említett végső cél elérésében. Szexuális értelemben pedig rengeteg tapasztalatot lehet szerezni egy állandó partnerrel, ha a párod benne van szinte minden dolog kipróbálható. Ha 5 év múlva kiderülne, hogy mégsem ő az igazi, akkor ezeknek a valódi tapasztalatoknak a birtokában 30 évesen simán tudsz ismerkedni, mert egy 30 éves a szexben tapasztalt nő nagyon szép és vadító tud lenni tud lenni az ágyban.

Egyébként, hogy a kép teljes legyen, nekem is voltak sőt vannak hozzád hasonló gondolataim, de ez már csak így van, az ember gyarló… De ha nyugodt lélekkel akar az ember a saját tükörképével szembe nézni, akkor nem próbálja azokat az elmaradt élményeket egy jó párkapcsolat mellett utólag megszerezni, magyarul félrelépni, mert az egész nem ér annyit, hogy esetleg széthulljon az ami jó és működik…

Szóval ne bánkódj, a helyzeteden, jól van ez így! :)

2011. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24 évesen még mindig elmehetsz bulizni. :)
2011. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem ne bánkódjál ezen....szerintem te csináltad jó és ez így lenne rendjén,semmiről nem maradtál le én is úgy gondolom..az hogy 20 évesen elveszítetted a szűzeségedet az egy tartásról árulkodik és nem egy hülye kis lotyóról..legyél büszke magadra hogy te nem tartozol a ribancok táborában...semmiről nem maradtál le és pláne nem úgy hogy egy olyan emberrel vagy együtt aki szeret téged és te is őt és boldogok vagytok...sok lánynak pont ezért nem sikerül egy normális kapcsolatot kialakítania valakivel mert csak a pasizáson jár az agya és azon hogy minél több pasit elfogyasszon...kár hogy ilyen kevés olyan lány van mint te!!!mai világban ez egy kincs én úgy gondolom...ne bánkódjál hanem szeressétek egymást és legyetek boldogok és ilyenen ne agyaljál!!!sok sikert a továbbiakban!!
2011. nov. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
még annyit akartam mondani hogy néha el mehetsz a barátnőiddel egyet szórakozni és persze nem feltétlenül kell pasizásról szólnia de talán egy kis flört bele férhet ha tudod hogy nem lesz tovább...persze ehhez egy megértő pasi is kell aki ezt megérti hogy szükséged van erre mert úgy érzed hogy valamiből kimaradtál...hallottam ilyen párokról ahol a lánynak hasonló gondjai voltak mint neked és a párja bele ment hogy elmehet hétvégente és egy kicsit flörtölgethet pasikkal de semmi tovább...ezt csinálta pár hónapig a lány és megunta és rájött hogy semmit nem hagyott ki igazából....de ehhez viszont egy nagyon megértő pasi kell aki ezt tudja tolerálni és meg bízik benned és te meg tudod hogy a flörtnél nem mész tovább...tudom hogy hülyén hangzik ez így de sok esetben csak megerősítette a kapcsolatot és sokkal mélyebb lett a kapcsolat...de ezt csak akkor lehet megcsinálni ha feltétlenül megbíztok egymásba...és tudod hogy a flörtnél nem mehetsz tovább.
2011. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy ez így történt semmi baj nincsen, inkább azzal van a gond hogy Te most ezt így érzed.- Nem éltél eleget, tapasztalatlan vagy stb stb... Ha szereted és jó vele akkor ez nem zavar, azon meg ne gondolkozz mi lesz 5 év múlva!
2011. nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!