Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyam el akarja szedni a...

Anyam el akarja szedni a penzemet, mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Egy alapitvany kuld nekem neha 17 ezer forintot. Tegnap kaptam meg, anyam ma elkezdte hogy az nem az en penzem, az utolso forintig keri. Meg nincsen munkam, ez ilyen arvaellatas, ebbol vettem volna karacsonyi ajandekokat... Mit tegyek? Aprosagokat szerettem volna venni, jelkepes ajandekokat, es utaznom is kell meg a honapban. Anyam egy tartozasat akarja fizetni a penzembol. Mit tegyek? Kerlek segitsetek!



18lany


2011. nov. 17. 10:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

ma 10:29 vagyok


Valaki írta hogy aki úgy gondolja amit én,az tuti elveszi a gyerektől a pénzét.Nos tévedésben van..

Én nem vettem el sosem,bár amíg kicsi volt nem is adtam oda neki a családi pótlékot.Ugyanis azt nem a gyerek kapja hanem a gyerek utána szülő,hogy ezzel is segítse a gyermek továbbfejlődését.Bizony a 10 ezres családi pótlék arra sem volt elég hogy a könyveit kifizessem.(egy idegen nyelvű könyv többe került mint a családi pótlék,és ez mind általános iskolában) akkor még hol van a ruha,játék,zsebpénz stb?? Nem írom,hogy a sokszorosát adtam vissza,mert ez így nem helyes..Hiszen azért dolgozom hogy a fiamnak jó legyen,hogy ne nélkülözzön.

Amikor 16 éves volt volt majdnem 1 évünk ami nagyon kemény volt.Állás elvesztése,rettegés a kilakoltatás miatt,számlatartozások.Bizony volt hogy a nyári munkát szerzett pénzét kölcsönkértem..Én nem elvettem,csak kölcsönkértem amit vissza is adtam neki...sajnos vannak helyzetek amikor ilyen döntés hozzunk mi anyukák..A fiam 19 éves már nem jár sem a családi,sem a gyerektartás..Már nem kapok utána semmit,de hál istenek ma nagyon jó anyagi körülmények között élek,és a pénzét sosem kérem el.Sőt nyitottam egy számlát is ami az ővé,és rendszeresn utalok neki pénzt.


De ettől függetlenül igazat adok abban hogy nem a gyerek akart megszületni,de kiakadok ha azt olvasom,hogy a szülő KÖTELESSÉGE eltartani a felnőtt gyerekét.Nem köteles..18 év után nem kötelező egyetemre menni,és nem kötelező a szülőnek továbbra is anyagilag támogatni..


De anyud most nem cselekedett helyesen.Ha szüksége volt a pénzre kérnie kellett volna,és nem erőszakkal elvenni.Ha elmagyarázta volna hogy miért kell a pénz,te vagy annyira értelmes(mert értelmesnek tűnsz,nekem ez jött le) hogy mérlegeld a lehetőségeket.Biztos vagyok benne,hogy adtál volna magadtól is ha másképp közelít hozzád..

2011. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

ha olvastad volna figyelmesebben amit írtam, akkor láttad volna, hogy a családi pótlékot a szülő kapja

magyarul ugyan azt írtam amit te

de az árvaellátási a gyereké

és ha már valaki betölti a 18at akkor azzal nem kell foglalkozni az hagyja abba a tanulást, mert a szülő nem akarja finanszírozni


nem kell mindenkinek egyetemre járni, de egy szakma és az érettségi már nagyon alap és azt legkorábban is csak 20 éves korára tudja megszerezni a gyerek

2011. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az én anyám elvárja, hogy abból vegyek itthonra ételt és abból vegyem a cigijét, amiért én nyáron megdolgoztam, míg ő munkanélküli és nem is keres állást. És nem kér, hanem követelőzik, de nem tudok elköltözni, nincs pénzem mert anyám elszedi. Megértem, hogy ideges vagy, de ezzel nem lehet mit csinálni. :((
2011. nov. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
És azt elfelejtettem, hogy most nekem kell munkát vállalnom egyetem mellett, hogy legyen étel a hűtőben, mert már elfogyott, amit megkerestem, alig vettem magamnak valamit :( Pedig így is 1 óra az út a sulihoz, meg 1 vissza, és átlag napi 5 órát ott vagyok, de most ehhez jön, hogy még szintén napi átlag 4 órát dolgozom (mikor hogy, van hogy éjfélig bent vagyok meg hétvégén is dolgozom, hogy kijöjjön a heti 20 óra) és onnan is 1 óra haza az út minimum. De tehetetlen vagyok, ha nem dolgozom akkor egyrészt anyám hisztijét és ordítozását hallgathatom egész nap, mikor már pihennék, másrészt éhenhalok, arra meg nem elég a pénzem, hogy különköltözzek :(
2011. nov. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Miért lenne az árvaellátás a gyereké? Azért kapja a szülő, hogy a másik szülő halála miatt kiesett jövedelmet kompenzálja.
2011. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Árvaellátásra az a gyermek jogosult – ide értve a házasságban vagy az élettársi közösségben együtt élõk egy háztartásban közösen nevelt, korábbi házasságból, élettársi együttélésbõl származó gyermeket is -, akinek szülõje a haláláig az öregségi, illetve rokkantsági nyugdíjhoz szükséges szolgálati idõt megszerezte, vagy öregségi, illetve rokkantsági nyugdíjasként halt meg.


Árvaellátás jár a testvérnek és az unokának is, ha õt az elhunyt saját háztartásában eltartotta és a gyermeknek tartásra köteles és képes hozzátartozója nincs.

2011. nov. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

ma 13:13

18 évesen lehet szakmát,és érettségit is szerezni..Hacsak az illető nem évvesztes..Nem 20 évesen végzi el ezeket.20 évesen ha szakmája van valakinek akkor már dolgozik,vagy egyetemre jár..

2011. nov. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Érettségivel sehol nem helyezkedsz el, szakmája meg nem mindenkinek van 18 évesen, nekem pl nincs mert gimnáziumba jártam..
2011. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!