Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elszoktam az emberektől, és...

Elszoktam az emberektől, és félek, hogy asszociális maradok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hugom másik városban tanul, igazából ez a legnehezebb. Hetente hazajön, de akkor sem tudunk nagyon menni sehova, csak egy kicsit beszélgetni mert szabadidőnk sincs sok. Tanulnom kell, és nagyon sok a lecke, levelező tagozaton vagyok, + dolgozom is teljes munkaidőben. Barátokra sincs időm igy, és egyre jobban befelé fordulok, egyszerűen el vagyok szigetelve. Szüleimmel tudok olykor beszélgetni, de apum is szinte egész nap dolgozik, kiskoromtól fogva igy volt, anyum pedig szintén el van foglalva a kisebb hugommal a sulijával, meg még a többi dolog, a háztartás, meg ő is űllandóan jön-megy, magán órákat is tart angolból. Így jóformán alig van kommunikációm számomra fontos emberekkel. Meg nem tudok igy új barátokat sem szerezni, a régiekre is alig ban időm. Pedig azelőtt nagyon kommunikatív, beszédes, könnyen barátkozó voltam. Most mintha kicseréltek volna.
2011. nov. 17. 10:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Most olyan vagyok, mint egy zombi, az emberek meg is jegyezték hogy mi van már velem, miért vagyok ilyen furcsa...hallgatag...
2011. nov. 17. 10:54
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem leszel aszociális csak azért, mert időlegesen beszűkülnek a lehetőségeid a kapcsolatokra, illetve te magad is.


Az aszocialitás elég erős személyiségvonás, és nem attól alakul ki, hogy az ember felnőttként kicsit jobban magára magad. Az tény, hogy erősebben beszűkülhetsz és nehezebb újra megmozdulni, barátokra lelni, de ez még messze van az aszocialitástól!

2011. nov. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó, látom sok dolgod van, de a suliban vagy a melóhelyen biztos lenne egy kis időd beszélgetni a többiekkel. Érdeklődj felőlük és meglátod jó kis beszélgetések fognak kialakulni. Légy nyitott mások felé, légy kíváncsi. Facebookon is tarthatod a kapcsolatot az ismerőseiddel, ahhoz nem kell kimozdulni otthonról.


Amúgy nem aggódj túlzottan, amit leírsz ez a mai kor dilemmája.

2011. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Levelező tagozatos vagyok, nincsenek osztálytársak sajnos. Ide vagyok kötve a szobámhoz, amikor nem épp folgozom. Tényleg sok a tanulnivaló, nem csak kifogás akar lenni. Munkán pedig a váltásomban egyedül vagyok. De szoktam maradni munkaidő után még egy kávét meginni a váltással, de érzem, hogy nehezen jönnek néha a szavak, emrt elszoktam a duncsizástól.
2011. nov. 17. 11:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, segítettetek, legalább tudom, hogy nem vagyok asszociális.
2011. nov. 17. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:
biztos, hogy nem vagy asszociális, akkor nem bántana a helyzet:) majd alakulnak a barátságok, ne félj
2011. nov. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! :)
2011. nov. 17. 11:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy könnyű helyzetben. Talán szükségmegoldás lehet skype-on beszélgetni, csetelni értelmes emberekkel, ahhoz nem kell elmenni sehová, és tanulás szünetében is meg lehet tenni. Sok sikert!
2011. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez tényleg jó ötlet!
2011. nov. 17. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!