Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar távol tartani a...

Miért akar távol tartani a párom a családjától is meg más emberektől is?

Figyelt kérdés

Valamelyik este, arról akartam vele beszélni, hogy jó lenne, ha egyszer "leülnénk" az ő szüleivel beszélgetni és arról kellene beszélgetni hogy milyen közös terveink vannak, nekem meg a barátomnak. Szeretném ha a párom szülei tudnák, hogy mi igenis együtt akarunk majd élni, házasság stb. Mivel még 5 év után sincs gyűrűnk, ezért én úgy érzem, hogy az anyjaék kicsit kivülállóként tekintenek rám. Nem olyan kedvesek, nem is érdeklődőek! Olyan jól esne, ha pl amikor párom hazamegy este vacsorázni akkor mondanák a szülei hogy én is menjek át. Jó lenne kicsit többet beszélgetni velük, jobban megismerni egymást. Szeretnék közös családi programokat, ahova engem is várnak!! Pl:karácsony, húsvét, vagy néha-néha egy egy hétvégén egy ebéd. De semmi ilyesmi mincs!! Karácsonykori s mi volt? A párom hazament és órákon át volt otthon mindegyik nap és még csak át sem hívott. És erről próbáltam vele beszélni, és mondta hogy hagyjam már a h*leységeimmel, minek kéne a szüleivel beszélni?? Az ő dolga, hogy engem elvesz-e vagy sem, velem akar-e élni vagy sem, az ő szüleinek ehhez semmi közük. Aztán tiszta ideges lett, hogy honnan jönnek ilyen h*lye ötleteim, hagyjam már amúgy is fáradt és fogta és elfordult aludni.

Egyébként amikor úgy van, hogy találkozok a szüleivel, akár néha napján náluk akár máshol, akkor én próbálok kedves lenne, meg beszélgetni velük. De úgy érzem ez kevés. Az is kellene ehhez, hogy párom is beavasson a dolgokba! Egyébként barátom nem valami érzelem kifejezős típusú embereke, soha nem lehet vele megbeszélni a problémákat hiába próbálom!!


Arra a kérdésre meg hogy szeret-e, azt válaszolnám hogy igen. Olyan dolgokból is észre veszem, hogy olyanokat mond, hogy :"te már biztos nem is szeretsz" "biztos már más pasit fogsz keresni maganak, mert én már nem vagyok jó neked" stb.. Este is hiába vegyünk össze, ha kérem hogy öleljen meg megölel. Azt hogy szeret szóban szinte sosem mondja, de sms-ben meg annál többször írja.


Egyébként náluk csak a karácsony meg a húsvét nagy ünnep, szülinapot névnapot nem is igazán tartanak.


Ja, és nem csak úgymond a családjától próbál "távol tartani". Hanem a férfiaktól is. Pl mikor a kerítést csinálták, és hívtak 10 embert segíteni akkor nem akarta hogy én csináljak kaját, és hogy én vigyem ki, hanem majd az anyja, majd az anyja!! Aztán csak kiharcoltam magamnak, hogy de igenis én fogok vinni, mert én leszek ugyebár a felesége vagy mije! És elkezdtem beszélgetni az emberekkel hogy az egyik ismerőssel hol a másikkal és félrehívott és szólt, hogy "ne beszéljek már velük, mert akkor nem dolgoznak!!" Mondtam az egyik srácnak is, hogy mit mondott a barátom, és ő is kinevette hogy ilyet mondott.


Szerintetek miért akar "távol tartani" a családjától is meg másoktól is?

Ti hogyan látjátok ezt kívülről???


Légyszi segítsetek!!


2011. ápr. 9. 12:11
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Ja és egyébként nem mondanám őt féltékeny típusnak. Vagyis nem szokott féltékenykedni!! de mivel már fenntebb is írtam, hogy nem egy túl érzelem kifejezős, megbeszélős, bocsánatkérős típusú a lelekem, ezért lehet hogy valójában féltékeny ő csak nem akarja kimutatni??

Pedig régebben mindig mondta, ez előtt kb 3 évvel, hogy lehetnék közvetlenebb az emberekkel, hogy ismerjenek!! Most megy hogy már mindenki ismer, megváltozott... :( Nem értem az okát.

2011. ápr. 9. 12:13
 2/21 napietus ***** válasza:
100%

nem akarlak elkeseríteni, de nem sok jót ígér, ha öt év után még nem számítasz a szemében családtagnak...kétlem, hogy el akarna venni.


29/N

2011. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebből nem lesz házasság, de mivel nincs más, most jó vagy neki. A szüleihez majd azt a lányt fogja elvinni, akivel tényleg komolyan tervez. Szerintem..
2011. ápr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy szégyelli a szüleit, vagy ők utálnak téged és nem akarja hogy kényelmetlenül érezd magad. Ez neki is elég ciki.
2011. ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Egyébként az anyjaék is elég furcsák. Mert a barátom összes régi barátnőjét egyenest utálták!! Be sem engedték a házba, barátom pedig hosszabb időre el is költözött otthonról!
2011. ápr. 9. 12:19
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek az előttem válaszolókkal! Ebből nem lesz házasság és szerintem pont ezért nem akarja, hogy a szüleivel ilyenekről beszélgessetek! Hiába mondod, hogy szerinted szeret, ln úgy látom nem ez a helyzet...
2011. ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap is tettél fel egy kérdést vele kapcsolatban ugye? Nem akarlak bántamni-elkeseríteni, de szerintem sem lesz ebből házasság.
2011. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Barátom azt is mondta, hogy : ha én otthagynám őt meg megcsalnám vagy bármi, akkor ő nem keresne magának más nőt, mert neki többet nem kell senki, mert hogy mindenkivel úgyis csak a problémák lesznek. Inkább él egyedül.

Meg azt is mondta már, hogyha nem szeretne, akkor már rég otthagyhatott volna.


Miért gondoljátok azt hogy nem akar elvenni, meg hogy nem is velem tervezi a jövőjét?? :(


Bár amúgy az anyjaékkal elég sokmindent megbeszélnek, minden aprócseprő piti dolgot is.

És tényleg furcsa, hogy pont rólam/rólunk nem beszélnek.


De szerintem az anyjaék is úgy vannak vele, hogy a fiuk dolga hogy velem akar-e élni vagy sem. És lehet hogy ezért sem akarnak ők maguktól sem kérdezősködni, lehet úgy gondolják, hogy majd szólunk úgyis időben ha készülünk valamire.

De egyébként beszéltem már párommal a közös jövőnkről. Az a furcsa, hogy ez előtt 1 évvel még voltak elképzelései, de mostanában meg nincsenek.

De igazából miattam nem tudunk tervezni :( Mivel még nem dolgozok, és nem is tudom hogy be tudom-e fejezni az éven a sulit, vagy lehet nyártól mehetek dolgozni. Szóval még én magam sem tudok tervezni a jövőmről illetően.

2011. ápr. 9. 12:24
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként barátom nem valami érzelem kifejezős típusú embereke, soha nem lehet vele megbeszélni a problémákat hiába próbálom!!"


Kamu, kamu, kamu, kamu!


Hülye szöveg! A szerelmes férfi kifejezi az érzelmeit, mondja a barátnőjének, hogy szereti, nem kell megkérni arra, hogy megölelje a társát, és felvállalja a szülei előtt.


Elhitette veled a srác, hogy így-úgy szeret, de -ha megharagszol, ha nem- ez a pasi Téged nem szeret igazán. Féltékeny, birtokolni vágyó, önző alak. Te meg megalázkodsz.


Ez látszik a külső szemlélőnek. Ennyi!

Ne vedd már be ezt a dumát, hogy "szeretlek, de nem tudom kifejezni!" Baromság!

Megérdemled a szerelem kifejezését is, és azt is, hogy 5 év után felvállaljon, és ne dugdosson téged a szülei és mások elől!

2011. ápr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"A párom hazament és órákon át volt otthon mindegyik nap és még csak át sem hívott... mondta hogy hagyjam már a h*leységeimmel, minek kéne a szüleivel beszélni?? Az ő dolga, hogy engem elvesz-e vagy sem, velem akar-e élni vagy sem, az ő szüleinek ehhez semmi közük. Aztán tiszta ideges lett, hogy honnan jönnek ilyen h*lye ötleteim, hagyjam már amúgy is fáradt és fogta és elfordult aludni." ebből, s abból amit leírtál, te írtad, hogy tavaly még hangot adott a terveinek, idén már nem


az, hogy azt mondja, hogy " te nem is szeretsz már" az nem azt jelenti, hogy szeret


ha azt akit én szeretek bánt valami, akkor azon vagyok, hogy megoldjam a problémát, hogy ne bántsa, nem azon, hogy hagyjál me fáradt vagyok, s elfordulok

2011. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!