Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez így? Függés...

Miért van ez így? Függés emberektől, szívás mások miatt. Általánosságban.

Figyelt kérdés
Kérdésem nem szűkre szabott. Általánosságban van problémám mind családi, mind hobbi téren, a munkáról nem beszélek, mert akkor lehet az, hogy a főnöktől függ. DE a magánéletben miért kell nekem szívni, mert egy másik sz..zsák bekavar. Hiába van hobbim, amit szeretnék csinálni, az utolsó pillanatban mindig lelép valaki, vagy más programja van, vagy nem gondolja komolyan stb. Olyan a hobbim,amit nem egyedül, hanem csapatban lehet csinálni.
2011. jún. 14. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

keress olyan barátokat,akik szivesen üzik veled a hobbidat.Lehet a többi nem szereti,azért mondják le.

Vagy ami a legkönnyebb...keress olyan hobbit,amivel nem kell másra szorulnod.Az a legbiztosabb.

2011. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
EZ jó, van igazság benne. De nekem ez az életem része. volt is és szeretném, ha az is maradna, és sokat teszek érte. Nagyobb városban könnyebb lenne, több a lehetőség. Úgy érzem, már kiaknáztam mindent. A magánéletemben meg nem jól tűröm, ha beleköpnek a levesembe. Bocs a fogalmazásért, de zavar.
2011. jún. 14. 19:02
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi lehet ez a titokzatos hobbi...? De sajnos az a tapasztalatom, hogy egy önszerveződő közösségben, ahol a tagok nem kapnak pénzt az erőfeszítéseikért, hanem ők dolgoznak (talán még fizetnek is), mindig 2 probléma van:

- Hullámvölgyek: egyre gyakoribbak és mélyebbek, csökken a lelkesedés, már nem olyan unikum a tevékenység, mint a mikor elkezdtétek. Sokkal fontosabbak lesznek a hétköznapi elintéznivalók, család a tagok életében és a hobbi a sor végére kerül (ezért is neve "hobbi").

- Mindig van 1, max 2 szervező-mártír, aki "rugdossa" a többieket, megpróbál legalább bűntudatot kelteni bennük. Erre sok ideje rámegy és egyre inkább egyedül érzi magát, nem kapja vissza munkájáért se a lelkesedést, se a közösségi élményt, hiszen végül mindenben egyedül dönt, hogy "haladjunk" és ezeket a döntéseket kell a többiekre ráerőszakolnia.

Ebből a szituból sajna csak két út létezik:

- Vagy maradsz és bevállalod, hogy mindent egyedül csinálsz, míg a többiek lusták a sült galambért is kitátani a szájukat. Kereshetsz új és új tagokat, de amíg nincs rendszeres bevételetek ebből a hobbiból (, amit neked kell megoldani), tehát nem léptek magasabb, profi szintre, ne remélj túl sok betartott ígéretet :(

- Vagy ha megteheted, belépsz egy profi, már működő szakmai közösségbe és lemondasz a vezetői szerepről. Ez fájó, feladni a "sajátot", de ezerszer többet lehet fejlődni, mint házizseniként.

Ha bírod szuflával, kipróbálhatod paralel a kettőt és ezzel a példamutatással esetleg újra lelkesedést önthetsz a többiekbe.

2011. jún. 19. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!