Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a feleségetek...

Mit tennétek, ha a feleségetek legjobb barátja beköltözött volna hozzátok és csak bajt okozna?

Figyelt kérdés
Már 2 hete lakik itt, de megeszi az összes kaját, folyton pénzt kér és fél 5-kor kell kelnünk, mert ő akkor megy munkát keresni. Kidobták az albérletből, amiben lakott, mert nem volt pénze fizetni, haza meg nem tud menni és mivel gyerekkori barátok a feleségemmel, ezért befogadta. 1 hétről volt szó, de még úgy tűnik hogy hetekig itt lesz. Már sok veszekedés is volt miatta, mert csak problémát okoz mióta itt van, persze ismerem már évek óta, de azért lakótársként már nem olyan elviselhető. Ti mit tennétek a helyemben? Várnátok, amíg lesz előrelépés, vagy sürgetnétek, hogy találjon másik helyet? Gyerek is van, aki már olyan szavakat tanult tőle, amik nekem például nem férnek bele.
2011. nov. 16. 12:05
1 2
 1/11 bánomisén ***** válasza:
100%

Én elküldeném. Miért alkalmazkodjak heteken át valakihez a saját otthonomban, aki még csak kísérletet sem tesz arra, hogy beilleszkedjen, miközben én teszek neki szívességet?

Nyugodtan mondjátok meg neki, hogy keressen másik szállást magának.

2011. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A baratsagon belul is vannak hatarok, mivel nem alkalmazkodik, sot a terhetekre van, igy normalis, ha szoltok neki, hogy tovabb nem maradhat nalatok!
2011. nov. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Én nem veszekednék. A feleségemnek fontos, hisz gyerekkori barátja. Te minél jobban feszkózol, ő annál jobban fog hozzá ragaszkodni, mert barát ellen nehezebben fordulunk pláne ha bajban van. Hidd el az idő téged igazol. Várj még egy kicsit. Rá fog unni a feleséged is.
2011. nov. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Én leülnék, és megbeszélném vele a hozzáállásomat. Igaz, barát, segítetek is neki, de a családi rendd felbomlása nincs a pakliban. Ha segítséget akar, akkor alkalmazkodjon UTÀNATOK, és nem fordítva. Egy igaz barát ezt természetesen felfogná, ha Ö nem teszi akkor nem barát, és ezt még a feleséged is be kell hogy lássa!
2011. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Az elsőnek adok igazat és még kiegészíteném azzal, hogy ne csak a feleségednek mond meg ezeket hanem az új lakónak is. Keressen munkát, nem lakhat itt nálatok még egy hétnél tovább... vagy ha nagyon nem tud sehová menni akkor kultúrálja magát és alkalmazkodjon hozzátok!
2011. nov. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Én beszélnék a párommal, ez az első lépés. Elmondanám neki, mi az ami zavar, és kötnék vele egy egyezséget, pl. oké maradhat, ha pl. beszáll a közösbe (ha munkanélküli nem feltétlenül pénzzel, a munkájával), munkába menet nem ébreszti fel a családot, és konkrét időpontot tűznék ki, meddig maradhat minden vita nélkül, mert az, hogy amíg nem talál másik munkát.....lehet az egy év is.
2011. nov. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

1. A feleséggel beszélni, föként ha a gyerek már trágárabb kifejezéseket is eltanul töle, mert a családi életetek is megszünik.

2. Az illetövel beszélni, hogy vagy alkalmazkodik hozzátok, vagy keres más lakásmegoldást, elvégre ti vagytok otthon.

3. Meghatározott idöt adni neki, amig ott lehet, pár hét esetleg egy hónap belefér, több nem.

2011. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, kértem, hogy szálljon be a munkába, vagy hozza el a gyereket, mikor dolgozunk, vagy ilyen apróságok, de a feleségem azt mondta, hogy ne ugráltassuk már szegényt, így is elég nehéz neki. Szóval nem mosogat, nem takarít, nem ad bele pénzt a kajába, mi meg dolgozunk, ráadásul van egy gyerekünk is. Abszurd az egész.
2011. nov. 16. 13:01
 9/11 bánomisén ***** válasza:
69%
Ezek szerint a feleségednek fontosabb a "barátja", akik valójában tojik a fejére, mint a családja, a gyereke? Elég fura értékrendje van a feleségednek...
2011. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Én például már az első nap kivágtam volna. Ez elképzelhetetlen lenne nálunk.
2011. nov. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!