Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellene a felnőttként/fi...

Miért kellene a felnőttként/fiatal felnőttként otthon lakó emberkéknek beleadni a rezsibe?

Figyelt kérdés

Amíg gyerekek voltunk se adtunk bele. Most, hogy van fizetésünk, megvesszük magunknak a ruhákat, az édességet, a kis mütyüröket. De miért kellene belefizetni a rendes ebédbe meg a fűtésbe, a villanyszámlába.

Sosem értettem azokat a szülőket, akik pénzt kérnek a gyereküktől azért, hogy ott lakhassanak. Nekem semmit nem kell fizetnem azért, hogy otthon lakom. Apám ugyanúgy megveszi nekem a párizsit, mint amikor még nem volt ösztöndíjam, ugyanúgy ehetek a bablevesből és nem kapcsolták ki a szobámban a radiátort, hogy akkor "faggyá' meg kcsög." Az ösztöndíjból kollégiumot fizetek, eszem-iszom hétköznap, ruhát veszek, ha arra van szükségem.

Nem értem én ezt...


2011. nov. 17. 16:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert a szülők manapság nem tudják addig eltartani a gyereküket, amíg saját lakásuk, házuk nem lesz. Ha már van fizetése/bevétele a gyereknek, nem természetes, hogy ezen túl besegít? Hogy végre sok év után a szülők esetleg a te általad befizetett összeget magukra költhessék.


Nekem leszakadna a pofám, ha simán elnézném anyámat, ahogy számolgatja a forintjait, amíg én több tízezres "zsebpénzből" élek vígan.


És egyébként is jó tapasztalatszerzés, hogy lássa az ember, hogyan is jön ki a pénzéből, önállóan.

2011. nov. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Nem érted.. Amit kapok pénzt, abból veszek magamnak ruhát, cipőt, ételt is, ha nem otthon vagyok, édességet, szépítkezőszereket.

De azt nem tudnám elfogadni, hogy hazamegyek hétvégére és be kell fizetnem a vasárnapi ebédbe vagy az5 szelet kenyeret ki kell fizetnem, amit megeszek. A családomhoz megyek haza és nem egy szolgáltatást veszek igénybe, amiért fizetnem kellene.

2011. nov. 17. 17:06
 3/37 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem a kérdést.

Szerinted akkor az idők végezetéig el kellene anyunak és apunak tartani a pici fiát/ lányát?

Ha a te elveid szerint nem kell beleadni a rezsibe, akkor:

- ha senki nem ad bele, vajon miből lesznek kifizetve a számlák?

- miből vásároltok be?

-stb. egyéb közös kiadás


Kérlek magyarázd el, miért gondolod, hogy nem kell beleadni a rezsibe, amikor egy elvileg önellátó, felnőtt, dolgozó ember vagy?

A rezsit nem az "ottlakásért" kérik (az ottlakás díját lakbérnek hívják), olyat pedig nem ismerek, aki lakbért kér a gyerekétől, a rezsi viszont teljesen rendben van.

Én is adok a közösbe, be is vásárok saját (nem közös) pénzen, nem is érezném magam jól, ha nem így történne.

26/N

2011. nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem sem várható el. Ennyi erővel albérletben is élhetne pár haverral.
2011. nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
69%
Én csak akkor nem értem, ha konkrétan fenyegetnek hogy vagy fizetsz vagy kidoblak..meg hogy megszültelek, felneveltelek eltartottalak, most rajtad a sor..mintha megszületni is én akartam volna kb. De előfordul még így is (tanulok, nincs állandó munkahelyem, diákmunkákat végzek) hogy ha úgy adódik akkor kérnek tőlem ha tudják hogy van pénzem, és akkor persze nagyon szívesen is adok mert miért ne? Azért vagyunk család hogy segítsük egymást..de ha így konkrétan mondják hogy akkor lakhatsz itt ha fizetsz...azért ez súlyos, és nem azért mert nekem sose volt kötelező fizetni, és mert olyan hú de jó így nekem, hanem nem értem miért várják el a gyereküktől...az én szüleim megmondták, hogy mindig a gyerekük leszek, és addig tartanak el ameddig tudnak, ha van pénzem akkor költsem magamra (illetve amit tudok vegyek meg magamnak), ha meg öregek lesznek mi fogunk segíteni nekik..szerintem ez tök alap. De nem az hogy fenyegetnek meg fizess vagy mehetsz...tiszta undorító.
2011. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 zokniszörny ***** válasza:
80%

Én értem, mit akarsz kérdezni. Sokaknak azért kell beleadniuk a rezsibe, mert egyszerűen a szülők alig jönnek ki a pénzükből, és örülnek, hogy 20 ezer forinttal többől tudnak gazdálkodni. Vannak olyanok is, akik sajnos a gyerekük nagykorúságát, és az ezzel járó pénzügyi juttatásokat használják ki. Ismerek is olyan szülőket, akiknek nem azért fogy el a pénzük, mert olyan keveset keresnek, hanem azért, mert szórják, mindenféle felesleges hülyeségre.

Ha a te szüleid megtehetik, hogy ne adj haza pénzt, hanem a saját kiadásaidat fedezd, akkor örülj neki, de fogadd el, hogy sajnos nem mindenki teheti ezt meg. Egyébként én pont ugyanígy vagyok, a saját pénzemből fizetem a tankönyveket, bérletet, ruháimat, stb, és semmit sem kell hazaadnom. Volt, hogy felajánlottam, hogy beszállok ebbe, vagy abba, de a szüleim el se fogadták. Nem mindenki ugyanolyan.

2011. nov. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok dolgozó felnőtt. Tanuló felnőtt vagyok, ösztöndíjat kapok. Diákmunkát nem tudok vállalni, mert olyan az órarendem. És már leírtam, de leírom még egyszer, hogy az ösztöndíjamból kifizetem a koleszt, veszek ruhákat, ha éppen szükségem van rá, ebédelek, bevásárolok, alkalomadtán partizok is belőle. Arra a két napra meg, amire hazamegyek egy héten, az egy hónapban 8 nap, miért kellene nekem belefizetnem a dolgokba? Undorító dolog szerintem, hogy akinek van keresete, az már egyből hazaadja a felét vagy negyedét.

Ha otthon laknék teljesen és mondjuk heti 2-3szor én főznék, és lenne keresetem, igen a saját pénzemből venném meg az ebédhez valókat. Mondjuk, ez egy példa volt.

2011. nov. 17. 17:20
 8/37 anonim ***** válasza:
49%

Én értem a kérdést, te nem értesz engem. (első vagyok)

Lehet azért, mert a szüleidnek nincsenek anyagi problémái, így nekik a te ott lakásod egyáltalán nem megterhelő.

Ilyen esetben lehet én se várnám el a gyerekemtől, amíg tanul, és csak részállása van.



De én bizony úgy gondolom, hogyha megtehetem, mivel van jövedelmem, akkor először mindent kifizetek magam után -ruha, bérlet, és ezen felül a lakhatás költségeit is, vagyis arányosan beszállok a villany-gáz-vízszámlába, és bevásárlok rendszeresen-.

Mert a meleg víz, amit folyatsz magadra is sokba kerül, nem csak egy új ruha.


És nem, nem olyan, mintha albérletbe mennél, mert ott még lakbért is fizetheted, a kérdés csak a rezsiről szólt.

Ha lakbért is kérnek a szülők, akkor szerintem tényleg érdemesebb elköltözni :)

2011. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy én értettem félre a kérdést, akkor ezer bocsánat, de a kérdező azt mondja "most, hogy van fizetésünk" - tehát akkor dolgozó emberekről van szó, akik otthon laknak, vagy tényleg nem értem? Én erre válaszoltam, amennyiben erről van szó, de lehet, rosszul értelmeztem, mert mindegyikőtök kollégiummal és tankönyvekkel jön. Akkor vegyétek semmisnek az előző válaszomat

3. voltam (83%)

2011. nov. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves zokniszörny.. :)

De én ezt sehogy sem tudom megérteni... :( Mintha a gyerekük, akit ők neveltek fel, ezentúl nem a gyerekük lenne, hanem valami albérlő vagy fizetővendég. Ők egy család... És mindig is azok maradnak.. Persze volt már, hogy adtam kölcsön anyunak, mert hóvégére kicsit megcsappant a keret, de azt visszaadta, amint tudta, mert úgy gondolja, hogy segít engem, fontos, hogy legyen megtakarításom, ha elkezdem majd élni a 'felnőtt' életemet. Amint lehet, természetesen elköltözök tőlük végleg, de addig ugyanúgy a gyerekük vagyok, mint azelőtt 18 évig....

2011. nov. 17. 17:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!