Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fiatal anyukák! Mennyire...

Fiatal anyukák! Mennyire szoktatok "régi klasszikus" ételeket sütni-főzni otthon?

Figyelt kérdés
Úgy, mint húsleves, fasírt, rántott hús, töltött káposzta, pörkölt, pogácsa, fánk meg ilyenek.
2011. márc. 9. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

én pl. rántott húst sosem szoktam:)

de főleg ilyen klasszikus ételeket szoktam, most hogy belegondolok pl. főzelékek, levesek, tészták ilyesmi.

ma pl. gulyásleves

de néha szoktam extrábbat is, pl. gyros, nekem ez már extrának számít:)

2011. márc. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Napi szinten főzök, vegyesen, ma szecsuani csirke lesz, de holnap pacal lesz. Szombatra rétes lesz paradicsom vagy krumpli levessel, de lehet lángolót készítek.

Pogácsát ritkán sütök, inkább kuglófot csinálok.

Engem még a nagyim tanított főzni, imádom a klasszikus kajákat, kicsit a számízéhez igazítottam.

Miért?

2011. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hogy miért? Nem tudom, csak eszembe jutott. Arról, hogy anyám és a korosztályabeli rokonok ha karajt látnak, rögtön kirántják, ha vasránap, akkor nem is kérdés, hogy húsleves lesz, ha ünnep, akkor töltött káposzta, fasírt, rántott hús - nyilván mindig krumplipürével és savanyú uborkával. Én meg ilyeneket soha nem főzök. És az is teljesen mindegy, hogy hétköznap van vagy hétvége, nem főzök másképp.

2011. márc. 9. 11:41
 4/14 anonim válasza:
85%
A felsoroltak közül, csak töltöttkáposztát nem szoktam. De csak mert eddig nem sikerült olyanra amilyenre akartam. :D
2011. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran főzök ilyeneket, bár inkább én is a könnyebb ételeket részesítem előnyben, mint a főzelék, levesek stb.

De gyakran csinálok "modern" fogásokat is, vagy találok ki új ételeket vagy a nehezebb ételeket átvariálom, hogy ne legyenek olyan terhelőek.

2011. márc. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Ilyen értelemben nem követem a hagyományokat.

Anyukáméknál nem múlhat el vasárnap húsleves, rántott csirkecomb vagy párizsi szelet nélkül, krumplival és savanyúval. Minden húsvétkor, karácsonykor van töltött káposzta...

Nem rossz ez sem, csak hétről hétre unalmas...

2011. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Szoktam hagyományos élteleket is főzni, és olyat is, amit anyám meg a menzásnénik többsége nem ismer.

:D


De ez a vasárnap rántott hús, húsleves, hát ettől én is kiakadok.

A "legextrább" kajákat pont ünnepekre készítem el.

2011. márc. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem nagyon főzök ilyen ételeket, egyrészt szerintem nagyon zsírosak, másrészt külföldön élek, külföldi a párom, így nem is ragaszkodik senki a magyar kajákhoz. Ha jön anyukám látogatóba, ő főz néha ezek közül ezt-azt, olyankor jó, de mi nem igényeljük.
2011. márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Pont az jutott eszembe, hogy lehet, hogy én is több ilyesmit főznék, ha magyar lenne a férjem. De ő is mindig azt mondja ezekre az ételekre, hogy túl zsírosak, vagy túl fűszeresek - vagy egyszerűen csak túl sokáig tart elkészíteni, míg más étel ugyanolyan finom, és töredék időbe telik megcsinálni. Nekem is jólesik, ha anya csinál töltött káposztát vagy húslevest, de én soha nem állok neki itthon.
2011. márc. 9. 12:05
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Én el sem tudnám képzelni az életemet rántott hús nélkül!

Töltött, ill. húsos káposztát gyűlölöm, sosem fogok csinálni. Fasírtot csak szigorúan pirospaprika nélkül, light verzióban készítem, a pörköltet imádom, kocsonyát nem eszek.

Szeretem a kínai kaját, a gyors kaját, az egészséges ételeket, a salátákat,a halfélékért odavagyok, a csirkemellet is szeretem. Szívesen próbálok ki új ételeket! Van néhány hagyományos, amit sosem hagynék el az étrendünkből!(pöri, rántott szelet, babgulyás, kelttészták, kacsasült, malacsült)

2011. márc. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!