Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nem kívánt terhességet...

A nem kívánt terhességet hogyan mondtátok el otthon, és mit szóltak hozzá a szüleitek? (Főként fiatal lányok felé irányul a kérdés! )

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem én voltam ilyen helyzetben, hanem a családban más, de szerintem jobb mihamarabb közölni az ilyesmit.

Nem tudom mennyire vagy fiatal, azért ez is sokat számítana. A sógornőm 18 volt, amikor terhes lett, egyszerűen csak bejelentették anyósoméknak, hogy hát ez történt. Bár neki már nagy volt a baba ahhoz, hogy elvetessék, de hidd el jobb, ha hamarabb tudja mindenki. Ha megtartjátok, legalább több idő jut felkészülni a pici érkezésére. Ha meg nem, akkor is jobb túllenni a dolog azon részén mihamarabb. A mi családunkban nem volt így kérdés, hogy megtartják vagy sem, de ha már így alakult, próbált mindenki segíteni, amiben csak tudott, hogy a "fiataloknak" és a babának is meglegyen mindene.

2009. nov. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

nem terveztük a babát,csak bepottyant,nem vagyunk házasok,de együtt lakunk a párom anyjánál...amikor elmondtuk neki,csak annyit mondott,hogy időben jelentkezzek be abortuszra..én meg akartam tartani,a párom fejét meg csak pumpálta a hülyeségeivel,míg a párom sem akarta a gyereket...sajnos a vége az lett,hogy elvetéltem...anyós meg most azon töri magát,hogy milyen jó lenne egy unoka,mert közben kiderült,hogy rákos!


én teljesen összetörtem akkor és most 3 hónap után sem tudtam feldolgozni magamban!


de ismerek olyat,aki már a második abortuszon is átesett,pedig még nincs 20 sem!ha esetleg te vagy ilyen helyzetben,akkor minél elöbb beszélj a szüleiddel,mert ebben a helyzetben csak velük együtt tudsz helyes döntést hozni! de remélem ez csak egy kérdés volt!

2009. nov. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak egy kérdés volt. Nem vagyok terhes, csak érdekel mások hogyan kezelték ezt a helyzetet! :)
2009. nov. 13. 13:39
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Én egyböl elmondtam otthon.Akkor még nem annyira de mostmár ujjongnak és izgulnak nagyon:D.De te akarod a babádat akkor édesmindegy mit gondolnak a szüleid..Egy anyós miatt meg aztán végképp nem öltem volna meg.18 vagyok..Februärban szülök akkora már 19

25 hetes kiskukis:D

2009. nov. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

ne haragudj,de lehet te nem olvastad végig amit irtam...

nem öltem meg a gyerekemet,hanem elvesztettem .....elvetéltem!!! semmi pénzért nem ölném meg a gyerekemet !!! de neked gratulálok,remélem majd sok segítséget kapsz a szüleitektől!!!

2009. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg neharagudj:((..Nagyon sajnálom..Remélem lesz hamar egy másik..Én a völegényemmel lakom azért a szüleim nyakába nem sóznám magam:S..
2009. nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Amikor már 10 napja késett a menstruációm, elmondtam anyukámnak, hogy lehet baba van. Együtt mentünk el a tesztért, és együtt nevettünk amikor pozitív lett a teszt. Később tudatosult bennünk, hogy ez nagyon rossz így, mert még nagyon fiatal vagyok (16 és fél éves) de ennek ellenére megtartottuk a babát, azóta 21 hetes vagyok, és semmi pénzért, a világ összes kincséért nem adnám oda a kisfiamat senkinek! A szüleim és a párom is támogatnak mindenben, az iskola is támogat amiben csak tud. Szerencsés vagyok ilyen tekintetben, de ez nem mindenhol történik így, és annak abortusz a vége vagy tönkrement életek.. :(


16éves 21hetes

2010. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!