Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan engeszteljem ki a...

Hogyan engeszteljem ki a nővéremet? Nagyon megbántottam.

Figyelt kérdés

A nővéremnek van egy 20 éves fia.

Múltkor mondtam a nővéremnek ,hogy a fiából egy anyámasszony katonát nevelt, egy lúzert.

Nem volt még barátnője, vékony és gyenge, antiszociális.


A nővérem eléggé megsértődött.


2011. nov. 17. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak rontana a helyzeten ha elkezdenél magyarázkodni,hogy nem úgy gondoltad stb.

Gondolom a nővéred is tisztában azzal,hogy igazad van a fiát illetően és ha most hirtelen elkezdenél magyarázkodni az nagyon kínos lenne,mert úgyis egyből tudná,hogy csak azért mondod,hogy ő ne haragudjon,nem pedig azért mert tényleg úgy gondolod.

Szerintem idővel majd elfelejti neked ezt a dolgot,akkor is ha most nem teszel semmit,de máskor mielőtt beszélsz gondold át,amit mondasz és egyébként nincs is jogod beleszólni abba,hogy ő hogy neveli a gyerekét,vagy kririzálni a gyereket.Mindenki úgy éli az életét ahogy akarja.

2011. nov. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
emberi ügyekre nincs recept..
2011. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nem túl szépen fejezted ki magad az tény:)

Még akkor sem, ha nagyon jóban vagytok. Azt az embert kritizáltad, aki a legfontosabb lény az életében, a fia.

Mindent meg lehet mondani, de nem mindegy hogyan tálalod.

Az, hogy nem volt még barátnője és vékonyka/gyenge, az miért bánt téged??? Attól lenne valaki, ha ez nem így lenne?

Honnan veszed hogy lúzer? Kinek mit jelent a lúzer?

Miért vált szokássá az embereknek hogy ítéletet mondanak a másik felett?

Hibát követtél el, és elég nehéz lesz helyrehozni, mert a hugod pont BENNED csalódott és tőled nem várta volna ezt.

Nehéz helyrehozni, és talán sosem felejti el, ez a legszőrnyűbb...

Nincs más választásod (én ezt tenném, ha már ilyet tettem volna) mint elé állsz és bevallod, hogy nagyon nagy hibát követtél el, és nem volt szándékod megbántani, csak rossz látni azt, hogy magányos a fia, nem jár el sehova. ....

A TÁLALÁS!!!

2011. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ráadásul a fiú még életében nem dolgozott.


Én már 16 éves koromtól dolgozok.

2011. nov. 17. 17:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Az hogy te dolgoztál 16 évesen, az a te életed. Nem értem az összefüggést, hisz nem a te kenyeredet eszi a fia....Ergo nem sok közöd van ahhoz, hogy dolgozik-e vagy sem. Ez a nővéredre tartozik. Miért bánt ez téged???
2011. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most irigyled, amiért téged tizenévesen elzavartak dolgozni, az unokaöcsédnek meg nem kell? Szerintem tipikusan az a fajta vagy, aki szerint mindenkinek pont úgy kell élnie, ahogy ő él.
2011. nov. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!