Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » EN: 25 eves szuz lany, O: 29...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

EN: 25 eves szuz lany, O: 29 eves fiu, rossz parkapcsolati multtal. PROBLEMA: Meggondolatlan kijelentessel nagyon megbantottam es nem tudom, hogy engeszteljem ki. Szeretnem, ha o lenne az elso, de most latni sem akar. Hogyan engesztelhetnem ki?

Figyelt kérdés
Egy kozos ismeros reven talalkoztunk es ket honap ismerkedest egy meggondolatlen kijelentesem (mar nem tetszel annyira) kovetkezteben 2 honap szunet kovetett. Aztan ismet egymasra talaltunk, azota minden rendben volt, es novekvoben a szerelem. Szerveztunk kozos programokat, sokat beszelgettunk, szinte mindig nala aludtam (kaptam kulcsot is), mar meselt rolam a csaldjanak, o is megismerte a tesomat, szerettuk es tamogattuk egymast. Igy 4 honap, majd ismet ramjott a “dili” (maig nem tudom, miert?) es megirtam neki, hogy nem vagyok velel boldog. Ami nem igaz, csak az zavar, hogy felek elveszteni a szuzessegem (ez ebben a korban mar nyilvan vmi multbeli gorcs eredmenye) es tudom, hogy o szeretne, de en egyre csak gorcsolok.. Korabban mind2en feltunk elkotelezodni, hoztuk magunkkal a rossz emlekeket (o hajtogatta, hogy minden no gonosz), de a dolgok lassan oldodtak. O elhagyta a korabbi ridegseget, simogato, babusgato, torodo lett. En pedig beleszerettem, de a testi oldal tovabbra is csak gorcs maradt. Felkerestem egy pszichologust, Tole bocsanatot kertem, de latni sem akar. Tudom, hogy az “agyátprogramozas” idobe telik, de nem szeretnem kozben elveszteni. Sertett (tudom joggal), makacs, es szerintem fel, hogy ujra fajdalmat okoznek. Hogyan kontrollaljam a hulye kijelenteseimet es hogyan engesztelhetnem ki?
2009. nov. 7. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amíg görcsölsz a szex miatt, addig hiába is engeszteled ki, mert addig kitalálsz, mondasz rá minden hülyeséget, még ha nem is úgy gondolod, mert félsz, hogy eljönne az ideje a szexnek. Hát nem tudom mit csinálj. Nem tudom vele megbeszélni, hogy azért voltál vele ilyen, mert a szex... (nem tudom, hogy mi a gond)


Amúgy teljesen átérzem a helyzeted, sajnos velem is történt egy olyan dolog, ami miatt sokáig szűz voltam.

2009. nov. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kolosszus22 ***** válasza:
37%

Szerintem te az a típus vagy aki szűzen fog meghalni! Menj el apácának! 25 éves vagy az isten szerelmére, de a leírásodból úgy tűnik inkább egy 15 éves szintjén állsz ilyen viselkedéssel!

22/F

2009. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan kontrolláld? Az már jó,hogy felismereted a barátod joggal haragszik rád és bután viselkedsz. Innen már cska egy lépés van hátra,elszámolsz tizig mielőtt meggondolatlanul a barátod fejéhez vágsz dolgokat,és váltiztatsz magadon. Ami a legjobb lenne ha elmondanád a párodnak őszintén mezt amit ide leirtál,hogy az ilyen hisztis viselkedés nem ellene,hanem sajéát maagd miatt,a félelem ellen irányul. Szerintme megkönnyebülnél . Egy nyugodt pillanatodban,amikor nem vagy flezaklatva akkor kellene erről beszélgetnetek-ő is megértőbb lenne,és te is megutndál ezekután változni.
2009. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

szerintem ő nem fog neked megbocsátani, amit nagyon sajnálok, mert a leírásokból ugy tűnt nekem h jól meglennétek együtt...

neki van egy gyengélye és ezt Te láttad. igaziból pont ott találtad el, és ezzel összetörtél benne egy képet.. ha idővel rájön hogy megér talán mégegy esélyt, lehet még köztetek valami, de ere sztem kicsi az esély.

amugy ha szabad egy kritikával élnem. a szüzességet nem szerencsés olyan erkölcsi magasságokba emelni, hoyg aztán ilyen görcsöket okozzon. ezzel nem azt mondom h add oda az első jöttmentnek, de amit Te csinálsz már túlzás, rem érzed.. nem változik semmi azáltal h elveszíted.. nemértem mire görgölsz rá

sok sikert

2009. nov. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kolosszus22 ***** válasza:
92%
15:37 vagyok és előzővel teljesen egyetértek! Egyes nők hajlamosak érthetetlen módon túlmisztifikálni ezt a szűzesség dolgot, mintha valami marha nagy dolog lenne és a férfinek hatalmas ajándék, HÁT NEM AZ! Ha találsz egy normális fickót akivel megvagytok, nyugodtan feküdj le vele, ha kívánod, semmivel sem leszel rosszabb ha már nem vagy szűz!
2009. nov. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, remelem, irtok meg! Tudom, hogy nagyon megbantottam, raadasul ok nelkul. Azota is banom, es kesz vagyok valtozni (ezert is mentem pszichologushoz), mert tenyleg nagyon fontos nekem. Gondoljatok, erdemes varnom, hogy egy kicsit lenyugodjon es megprobaljak vele higgadtan beszelni? Meddig erdemes varnom, mi a tul hosszu hallgatasi ido?
2009. nov. 7. 20:41
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg csak annyit, hogy orulnek, ha tudnam nem "tulmisztifikalni" a dolgot, de sajnos nem megy. Most kertem hozza szakember segitseget, mert nem arrol van szo, hogy belul, vagy testileg nem vagynek ra, csak fejben nem all ossze valami a teljes kephez. Aki nem erti, oruljon neki, de ne iteljen el. Nem azert nem fekudtem le vele, mert szuzen akarok ferjhez menni.
2009. nov. 7. 20:46
 8/11 anonim ***** válasza:

nemtudom menyit érdemes várnod.. mi nem ismerjük, hogy mennyi idő alatt nyugszik le, vagy haragtartó e.. ezt Te döntsd el. de egy komoly beszélgetés fog kelleni.

ha szabad javasolnom, akor midenképp foglald bele, amiket itt leírtál. - nem akartad megbántani, a Te hibád, mert.. (és akkor itt jön az öszinteség ideje, és elmondhatod, hogy van némi problémád a testiség megítélésével, és hogy már pszihomókusnál is voltál vele..); -vele akarsz lenni, mert jó vele.

az öszinteség meggyőző tud lenni. majd meglátod h mit reagál, és el tudod dönteni, hogy kell e még neki idő, vagy nem akar már veled lenni, esetleg már nem is haragszik.

sok sikert

szorítunk

18:19

2009. nov. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mar a kapcsolat legelejen megmondtam neki, hogy szuz vagyok (nem jatszom zsakbamacskat, szerintem igy tisztesseges) es tobbszor beszelgettunk rola, hogy oldani kene a bennem levo felelmet. Az elejen kicsit "szamonkero" volt, aztan mondtam, hogy adjon idot, de kozben tudtam, hogy vagyik ra es csak noveltem magamban a gorcsot, hogy "nem felelek meg". Es sajnos ez egy ordogi kor lett, egyre jobban beparaztam, hogy "csak nehogy megint megkivanjon" es volt, hogy mar a csokot sem tudtam elvezni. Mindket osszeveszesunk elott tavol voltunk egymastol es a visszateresnel szerettem volna nagyon kimutatni, hogy szeretem. Aztan rosszul ereztem magam amiatt, hogy nem tudom... es sajnos hulye kijelenteseket tettem. De szeretem ot es ugy gondolom, boldogok lehetnenk, ha ezt sikerul feloldanom a pszichomókussal. Persze most ujra kell epiteni a bizalmat... De kerdem en a valasztadoktol: szerintetek azert nem bocsat meg, mert nem fekszem le vele?! Mert a belso gorcsom egyreszt nem szant szandekkal van (bar ne lenne!), amdreszt mar tettem/teszek azert, hogy ezen tullenduljek. Szoval ezert nem hiszem, hogy hibasnak kene ereznem magam. A gond inkabb ott van, hogy meggondolatlan kijelenteseket tettem (bar nem mondtam, hogy az o hibaja lenne, hogy nem vagyok vele boldog) es hiaba probalkozott es volt turelmes, ezzel elvettem meg az illuziojat is annak, hogy erdemes "kuzdenie" ertem/velem.. Hogy latjatok? Elore is koszi!
2009. nov. 8. 11:52
 10/11 A kérdező kommentje:

En arra gondoltam, azzal kezdenek, hogy megkerdezem, megis miert haragszik ram ennyire? Mert szerintem ez inkabb felelem, ,attol, hogy a leirtak alapjan szakitani akarnek vele 8akkor mar inkabb gyorsan o), illetve attol, hogy hiaba "kuzdott", mert amikor a legmegertobb, akkor a kepebe vagom, hogy nem vagyok boldog vele.


Es elmagyarazni, hogy nem hiszem, hogy komolyan gondolja, hogy ettol az egy, tevedesben irt mailtol minden korabbi eltunik es hogy ne gondolja, hogy ez valosabb tukre a kapcsolatunknak, mint mindaz, amit eddig ateltunk.


Es megmondani, hogy a mail egyetlen szavaban sem hibaztatom semmiert, megha kesobb probaltam is erre utalni, amikor probaltam magam kimagyarazni penteken. De nyilvanvalo, hogy o nem tett semmi rosszat. Nem az o hibaja, es nem kell attol tartani, hogy hiaba probalkozott, mert vele szeretnek lenni.


Hogy valojaban azert irtam, hogy nem vagyok vele boldog, mert magammal nem voltam elegedett. Tulstresszeltem magam, es ugy ereztem, hogy elbuktam. Amikor egy het tavollet utan (a nagypapajat temette :( ) vissza jott Madridba (elozo vasarnap), azt akartam, hogy erezze, mennyire fontos nekem, es azt akartam, hogy minden tokeletes legyen. Aztan amikor zuhanyoztunk, kerte hogy csokoljam meg szenvedelyesen, de ugye addigra begorcsoltem a csokba, megijedtem, hogy megint elcseszek valamit, es aztan hiaba is probalt kozeledni, nem tudtam ralazulni... Es mikozben hibaztattam magam, hogy nem tudok atsugarozni neki a szeretetem, ismet ragorcsoltem, hogy miert nem tudok en ellazulni. (Aztan kovetkezo reggel morcosan elviharoztam es kicsivel kesobb atkuldtem neki a gyilkos mailt.)


Azota rajottem, hogy nem kell ragorcsolnom, ha nem megy minden egybol. Hogy lehetne kiserletezni atmeneti dolgokkal, amit mindketten szivesen csinalunk (eddig csak o kozeledett, en mindent visszautasitottam, es szinte hozza sem ertem). Es hogy nem a tokeletesseg a fontos, hanem a kedves kozeledes. Es emellett boven csinaltam olyat, amibol erezheti, hogy fontos nekem: elmentem ele az allomasra, csinaltam neki vacsit, ott voltam, hogy hallgassam, hadd beszelje ki magabol, ami tortent otthon...


Es ha valaki, neki erteni kell, hogy nehez beismernem, hogy kulso segitseget kell kernem a szextema feloldasahoz. (O is jart pszichologushoz regebben). De nem arrol van szo, hogy nem szeretnem, vagy hogy a testem nem kivanna. csak van egy belso, berogzodott felelmem, amit evek ota gyartok magamnak, es minel inkabb probaltam legyozni, annal nagyobbra nott... Egyre inkabb attol tartottam, hogy "szexelni kell" es szepen lassan mindentol visszariadtam, meg a csokoktol is.


De amit irtam, az nem ellen iranyul, hanem ez ellen a felelem ellen. Es akkor nem tudatosult bennem, hogy ezzel mekkor a fajdalmat okozhatok neki, mert nem magyaraztam el rendesen, hogy mi van, mert akkor meg bennem sem tisztazodott le.


De ha nem arra a mailre koncentralunk, neki is tudnia kell, hogy fontos nekem es hogy vele akarok lenni, es igenis boldog vagyok vele.


Mindaz, ami tortent, a szextol valo felelmem miatt tortent, a szuzesseg elvesztesenek tulmisztifikalasa es ki tudja meg milyen belso gorcs miatt.


Es sajnalom, hogy ilyen szituaciot ideztem vele elo, de ez adta az utolso loketet, hogy vegre szembenezzek a problemaval es felkeressem a pszichologust. Ennek hala jottem ra, hogy ez a felelem mennyire kontrollal es dontottem el, hogy le kell vegre kuzdenem. Rajottem, hogy nem akarom tovabb varni a "tokeletest", mert vele boldog vagyok, o megertett es turelmes volt velem.


Es megertettem azt is, hogy nem kell visszarettennem mindentol, ami szexszel kapcsolatos. Es ha benanak is erzem magam, mert nem tudom, mit hogyan csinaljak neki, megkerdezhetem es meghallgathatom es biztosan tanulok! :-) Mit szamit, hogy most nem tudom? Ez majdcsak jon a gyakorlattal! Es kozben lassan csak oldodik majd a fofelelem is, es vegre nem kell ilyen hulye kijelentesekbe burkoloznom, hogy megvedjem magam.


Es problemak biztosan lesznek azutan is. De nem az a fontos, hogy ne legyenek, hanem hogy egyutt megoldjuk oket! Es most bizzon bennem, mert szuksegem van ra. Es bizzon magaban, mert erte is teszem.


Hat kb ez az en nagy diskurzusom... Most hajlok fele, hogy inkabb irasban, mint szoban, bar nem tudom, mi lenne a jobb...


Szerintetek?

2009. nov. 8. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!