Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan váltatok le a szüleitek...

Hogyan váltatok le a szüleitekről és hogyan közöltétek vele hogy már nem egy kis hülye gyerek vagy?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 20:51
 1/5 A kérdező kommentje:
a kérdést azért tettem fel mert én nekem most van kialakulóban hogy végre eltudok költözni de anyám pokollá teszi az életemet még egy hónapom van kb hogy elhúzzak innen végre....de már kezdek begolyózni....nem tudom addig hogy fogom kibírni...
2011. nov. 17. 20:53
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Őőőő, 12 évesen mikor ideges lettem kiabáltam egy kicsit anyával, hogy nem vagyok hajlandó többet megmutatni a leckét/felmondani a leckét, és többet ne döntse el helyettem, mit vegyek fel az iskolába.

Ezután volt még egy eset, 14 évesen, amikor saját szobám lett, egyszerűen közöltem, hogy ne szóljanak bele, hogy mikor fekszem le aludni, amíg jók a jegyeim és nem alszok el az iskolában, és a magatartásomra is normális jegyet kapok.


És így is lett, többet nem kezeltek gyerekként. 18 évesen elköltöztem albérletbe egyetem miatt amúgy. A szüleimmel jó a viszonyom.

2011. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenki olyan kis karakán nő, mint te, előttem szóló. :)

Kerüld a konfliktust, hagyd rá, hiszen már csak egy hónap, és itt a nagybetűs ÉLET! :)

2011. nov. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Mindenki azzal jön, hogy karakán vagyok :P

De azt hiszem jobb határozottan megbeszélni ezt a szülőkkel, mint évekig nyújtani. Utólag nem bántam meg a döntésemet, maximum azt, hogy kiabáltam 12 évesen. De még fiatal voltam, na:)

2011. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt megmagyarázni nem nagyon tudod, hanem majd bizonyítani. Anyukád valószínűleg fél, hogy nélküle életképtelen vagy, nem fogsz rendesen enni, nem lesz tiszta, vasalt ruhád, meg fog enni a kosz, stb.

Majd ha az ellenkezőjét látja, valószínűleg lenyugszik, addig meg kitartás, mert ami neked "úristen, még egy hónap az anyámmal", az neki "úristen, már csak egy hónap a gyermekemmel"! :))

2011. nov. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!