Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz dolog, ha egy házasságba...

Rossz dolog, ha egy házasságban a gyerek születése után szokássá válik, hogy a felek úgy szólítják egymást, hogy apa és anya?

Figyelt kérdés
Ez lehet annak a jele, vagy kezdete, hogy már nem úgy tekintenek egymásra, mint nőre/férfira, hanem a házastársi szerep elgyengül, és a szülőségé lesz a főszerep?
2011. nov. 7. 10:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%
Ez annak a jele, hogy megtanítják a gyereket arra, hogy az apukáját ne Pistának szólítsa, hanem apának.
2011. nov. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

nem látok ebben semmi rosszat

ha pl. nincs ott az apa, akkor hangzana tök hülyén, hogy a keresztnevén említed a gyerek előtt

a gyerekek előtt rendzserint apa-anya vagyunk,

de pl. kettesben mindig a keresztnevén szólítjuk a másikat

2011. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Egyes vélemények szerint nem jó. Mi a férjemmel nem szólítjuk egymást apának-anyának, de ettől függetlenül a gyerek nem szólít mindket sem a keresztnevünkön, sem a becenevünkön.

Én úgy gondolom, hogy nem ezen múlik, minek tartja egymást a két fél.

2011. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Az én szüleim sose szólították egymást apának és anyának, mégsem sanyiztam le apámat soha. Ha egymáshoz beszéltek, akár előttem is, a keresztnevükön, becenevükön szólították egymást, ha nekem beszéltek egymásról, akkor úgy mondták, hogy apád, anyád.
2011. nov. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Nem jelenti azt, de szerintem elég gáz. Ismerek olyan párt is, akik még nem is házasok, gyerekük sincs és így szólítják egymást.

De ha csak a gyerek jelenlétében és abban a periódusban, mikor a gyerek kezdi megtanulni ezeket a megszólításokat, azzal nincs baj. Nyilván egy 3-4 éves gyerek előtt már nem kell így mondani, rég tudja, hogy ki az apa, anya.

2011. nov. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt olyan időszak, amikor muszáj volt. 2 éves volt a fiunk kb, amikor ez volt. Kénytelenek voltunk apát-anyát mondani mi is egymásnak, mert a gyerek futott elém a bölcsiben nagy mosolyogva, és kiabálta, hogy cicaaaaa, megjöttéééél. :D :D :D Vicces volt. Szóval akkor kénytelen-kelletlen mi is anyának-apának szólítottuk egymást, de aztán valahogy ez elmaradt egy idő után.
2011. nov. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
16%
rossz. és igen, a kérdésedben ott van a válasz.
2011. nov. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%
Mi a keresztnevünkön szólítjuk egymást. Ha a gyereknek említjük, akkor apa, anya. Ennek ellenére a férjemet a gyerek (3 év 3 hós) néha apának, néha a nevén szólítja. Mivel az öccsét is kétféleképpen szólítjuk, becenevén és igazi nevén, neki ez nem is furcsa, csak nekünk. Hiába tanítjuk, nem fog rajta.
2011. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem hülyén hangzik, ha a házaspár egymást anyának, apának szólítja.Én nem szólítanám a férjemet apának, hisz nem az apám...

Ennél már csak az rosszabb, mikor egy férj úgy szólítja a feleségét, hogy -fiam-

2011. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Mi igy hivjuk egymást,néha olyankor is ha nincs itthon a gyerek.A mi kapcsolatunkban semmi kárt eddig nem okozott.A férjemre férfiként tekintek,kivanom sexuálisan ugyhogy nálunk ebből semmi gond nincs.
2011. nov. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!