Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek viselkedéséből le...

A gyerek viselkedéséből le lehet szűrni hogy milyenek a viszonyok otthon?

Figyelt kérdés

Kicsit lelkiismeret furdalásom van mert lenéztem a sogornőmet azért mert neveletlenek a gyerekei.Most kezdek csak arra rájönni hogy egy gyerek leutánozza a szüleit.

Az ő fia,köpköd,böfög,trágár szavakat használ,lehülyézi az anyját stb.

Most hogy már az én lányom is kezd minket utánozni bevillant hogy mivan ha náluk otthon sógorom igy bánik a sógornőmmel és ezért viselkedik igy a gyerek,mert utánozza az apját.

Semmit nem tudok a magánéletükről de ha tényleg erről van szó nem lehet olyan fényes a sógornőm élete.


2011. nov. 10. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

nyugodtan lenezheted ot tovabbra is. az a szulo dolga, hogy ovja a gyereket. akarmennyire is szarul bannak vele otthon, tennie kene arrol hogy a gyerek azt ne lassa, vagy legyen neki megmagyarazva, hogy mi van, vagy pedig koltozzon el.

emiatt ne legyen buntudatod

2011. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem maga a tény zavaró, amikor valaki így viselkedik. Engem mindig rettenetesen irritált anno amikor pl anyám az unokatestvéremhez hasonlított, vagy az unokatestvérem anyja hasonlított a fiához.

Mindenki olyan, amilyen. Nem lehet minden gyerek mintagyerek. A gyerek sem egy robot, van személyisége, lehet egyszerűen ilyen a természete. Ezt hajlamosak elfelejteni a szülők.

Na persze az is lehet, hogy nem foglalkoznak vele eleget, vagy elkényeztetik.

2011. nov. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A valaszom igen, meg nem is.

Ha otthon a szülõ jóra is neveli a gyermekét, sajnos a közösségben sok mindent eltanulnak egymàstól.

2011. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem járnak közöségbe.Nekem az durva mikor itt voltak és azt mondta az anyjának "te hülye vagy"és a sógornőm nem szólt semmit.Valahogy ez csak előjön a gyerekből,valakitől hallania kellet,és abból ahogy a sógornőm reagált az jött le hogy nem az első alkalom.
2011. nov. 10. 11:57
 5/8 anonim ***** válasza:

nem tudjuk, hogy mennyire az iskola, vagy egyéb környezeti hatás van benne.Egy biztos: az otthoni hatás ezerszeres. 6-7 éves korig a gyerek főként UTÁNZÁSSAL tanul- mondják a szakemberek.

Az ember az emberré válást az emberektől tanulja.

Ez annyira mélyen igaz: hogy még a függőleges testhelyzetet sem venné fel, ha nem utánozhatná valami oknál fogva a környezetében az embereket. Beszélni végképp nem tanulna meg.(ez a vakok nevelése folyamán egyértelműen kiderült: meg kell tanítani őket a testvázlattal együtt)

Ez a szocializációs folyamat. A szülők felelőssége ebben a folyamatban nagyon nagy.

Ez még arra is vonatkozik: ha látja, rossz hatások érik a közösségekben, médiából, tennie kell.

2011. nov. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

két dolog


egyrészt utánoz a gyerek


másrészt nincs neki megmutatva mit tud helyette csinálni.

pl mérges vagyok anyura akkor lehülyézem. ha a gyereknek van egy kép mutatva hogy ha mérges vagy kisfiam dobbants kettöt, akkor nem fog hülyézni.

ha pl köpköd mert így akarja felhívni magára a figyelmet, akkor figyelmet kell neki adni, és megmutatni hogy pl ha énekel sokkal jobban feltudja magára hívni a figyelmet, mert éneklésböl jobb.

2011. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy hülye vagy-on nem akadnák ki. Nem csak otthon tanul a gyerek, és nem csak tanul, indulatos, impulzív lehet veleszületetten is. Akkor aztán elég, ha egyszer kiejt ilyet a szülő a száján. Ha állandóan káromkodik, lealázza a játszótársait, szüleivel próbál lekezelően beszélni, akkor valószínű, nem csak egy rossz meséről, utcai szituáció másolásáról van szó. (De hogy a sógornőd, vagy a férje a minta, azt nem tudhatod.)
2011. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mindig, mert az sokmindnetől függ. Egy biztos: ha a gyerekkel gond van, az mindig annak a jele, hogy otthon gond van.
2011. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!