Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kiderülne hogy halálos...

Ha kiderülne hogy halálos betegségben szenvedsz és már csak x idöd van hátra, elmondanád a családodnak, barátaidnak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 13:21
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
93%

Megkérdezhetem, hogy milyen betegséget diagnosztizáltak és mit mondtak, hogy mennyi időd van hátra?

Nagyon sajnálom amúgy ;(


Mamámnál 20 éve diagnosztizáltak rákot, folyamatosan küzdött, de mindig előjött valahol. Sokat segítettünk neki és ő is erős volt. Most jutott el odáig, hogy már nem tud küzdeni. Az idei karácsonyon valószínű, hogy már nem lesz köztünk :(

Mi nem mondtuk meg neki, amikor pár hete megtudtuk ezt, hogy ilyen kevés van neki vissza.

Ez pont a fordított eset.


De úgy gondolom meg kell adni a családodnak azt, hogy a betegséged tudatában a lehető legtöbb időt töltsék veled és támaszaid legyenek!

2011. nov. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
29%
Az élet maga egy halálos betegség...úgy számolom max 50-60 évem lehet hátra
2011. nov. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
34%
elmondanám.és vetném magam utána egyből a vonat elé.
2011. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ mennyi az az x idő,hónapok vagy évek,van e valami kezelés,amivel jóval meghosszabbíthatják az életem vagy reménytelen.Ez attól függ milyen stádiumban van a betegség,milyen a kezelés,ha van és komolyan mérlegelni kell,hogy mikor és hogy mondod el a családtagoknak,főleg feleség/férj,gyerekek.De ha ilyen kiderülne szerintem csak a férjemnek és a testvéreimnek mondanám el,másnak nem.
2011. nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanám el egy ideig.

Amíg én búcsúzom tőlük. Aztán, ha már a tünetek nem elrejthetőek, közölném velük.

2011. nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen, joguk van tudni.
2011. nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

ma 13:53

Jaj,ne haragudj,szerencsére nincs semmi bajom. Csak úgy felvetödött bennem ez a kérdés. Bocsánat hogy ezt nem írtam hozzá.

2011. nov. 18. 14:01
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az amit nem lehet eltitkolni,nincs az az erős önakarat,főleg ha meg tudja,mire számíthat.Össze omlik először,gondolj bele.Keményebb fickók megrogytak anno, a halálos ítélet kihirdetésén is.Ez meg pont olyan!
2011. nov. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám nekik, de megkérném őket, hogy ne sajnálgassanak és ne bánjanak velem másképp, mint eddig, bármilyen nehéz is. Sokkal könnyebb, ha el tudsz búcsúzni attól, akit szeretsz.
2011. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Megérdemlik, hogy tudják az igazságot. Előre felkészíteném őket és magamat is. Minél kevesebb legyen a sérülés.
2011. nov. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!