Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kiderülne hogy halálos...

Ha kiderülne hogy halálos betegségben szenvedsz és már csak x idöd van hátra, elmondanád a családodnak, barátaidnak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 13:21
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Csak a legvégén.

Addig nem akarnám, hogy mindennap úgy teljen, hogy lássam az arcukon, hogy vajon melyik nap az utolsó :(

2011. nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Apósomról másfél éve kiderült, hogy rákos. Szilveszterkor, újévre meghalt.

Az utolsó fél év hatalmas ajándék volt a családnak.


Minden egyes alkalommal, amikor meglátogattuk, elmondta, mennyire szeret bennünket, és imádkozik értünk, meg hogy szeressük egymást, ez a lényeg... Előtte ritkán lehetett ilyeneket hallani tőle. Mi is minden alkalommal megöleltük, elmondtuk neki, hogy szeretjük, úgy búcsúztunk, mint ha már talán nem látnánk többet.


A kérdés remek. Szerintem minden nap úgy kellene élnünk, mint ha ez lenne az utolsó lehetőségünk arra, hogy kifejezzük egymás iránt a szeretetünket, és megbocsássuk a sérelmeinket.

2011. nov. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp elmondanám. Sajnos sok elrendezendő dolog is lehet egy haláleset miatt. Amit még jobb éltében megoldni az embernek. A testvérem balesetben halt meg 20 évesen. A sokk miatt kevésbé tudtam feldolgozni mintha lett volna esélyem búcsúzni tőle. Bár ez sehogy sem jó. De könnyebb a maradóaknak ha van esélyük megtenni mindent, érezni hogy megtették amit lehetett.
2011. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek: nem mondanám el senkinek az ég világon.

Nem tudnám elviselni hogy sajnálnak, szereznék még pár emlékezetes percet-napot nekik, amire azt mondanák hogy ezt nem lehet elfelejteni, és kellek nekik, és ha már csak napok-hetek lennének vissza (attól függ), akkor közölném hogy beteg vagyok és nincs sok időm már vissza, engem nem kell sajnálni, el is kerülném hogy sajnáljanak... Boldog emberként emlékezzenek rám.

2011. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
igen.
2011. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem mondanám el. Tavaly a halál szélén táncoltam egy betegség miatt. Pokoli volt. A szűk családom tudta: ők vittek kórháza így velük közölték a diganózist majd azt is hogy a telefont tartsák maguk mellett, mert bármikor meghalhatok. Viszont őket megkértem, hogy senkinek egy szót se.

Végül megküzdöttem minden egyes lélegzetvételért, de itt vagyok :) A barátaimnak és a család többi tagjának utána mondtam el, hogy hol is voltam és miért. De újra így cselekednék ha neadjaisten újra ebbe a szituációba keverednék.

2011. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám el. Számomra ez egyszerű. Az életemet úgy szeretem, ahogy van. Ha elmondanám, megváltozna.. Nem lenne ember, aki utána ne másképp állna hozzám.. Mivel valószínű nagyjából tudnám, hogy mikor ér el a vég, mindent elintéznék addigra.. De az én pillanataimat, boldogságom ne rontsák el állandó búcsúval.. Nem hiányzik az, hogy úgy nézzenek rám, hogy na most esik össze? most? Nem..

Azzal csak tönkre tenném az életüket.

2011. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg mondják a végső "ítéletet",kontroll vizsgálat után és te is elhiszed.Akkor ha ezt nem veszik észre,mert megváltozol az egyszer biztos,akkor az nem család hanem horda.
2011. nov. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim válasza:
100%
Mindenképp mond el.Megérdemlik,hogy tudjanak róla.És lesz idejük feldolgozni így.Mert ha hirtelen hal meg valaki és nincs tovább,az sokkal rosszabb.Nekem nagyon fájna,ha a családomból valaki nem mondaná el és utána tudnám meg.Mond el,neked is könnyebb lesz.
2011. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
73%
Az elején biztosan nem mondanám el senkinek. Majd ha kezdene előjönni valami, akkor biztos, hogy szakítanék a barátommal, valami meggyőzőnek tűnő okkal, majd megszakítanék mindenfajta kapcsolatot vele. Utána elmondanám a családnak, majd pedig a barátoknak. De úgy, hogy ne kerítsenek nagy feneket a dolgonak. Utálnám ha a maradék időm erről szólna.
2011. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!