Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok mert nem akarom...

Önző vagyok mert nem akarom befogadni párom nagyapját? Vagy mi erről a dologról a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szóba került ma a jövőnk párommal. Felhozta, hogy addig nem akar velem összeköltözni meg családot alapítani még a nagyapja meg nem hal, mert neki kell őt ápolnia mert másra nem számíthat. Hiába van a nagyapának 2 gyereke és 6 unokája csak páromra tud számítani.

Igaz levágták szegénynek a lábát és tény, hogy segítségre szorul de pont párom segítségére?

23éves és egy "nagy gyereke" legyen? Inkább vele lesz, mint majd a családjával vagy a gyerekeivel.

Azt akarja, hogy költözzünk abba a városba ahol a nagyapa él vagy egyenesen költözzünk hozzá. De én ezt nem akarom.

Tudom milyen érzés egy időssel együtt élni. 80éves nagymamámmal éltem együtt, tudom milyen pelenkázni, etetni őt keresni őt stb. Ezt egyszer átéltem. Önzőség, hogy ezt még egyszer nem akarom átélni a közös otthonunkba ahol elméletileg csak a két fiatal pár és a gyerekeik élnének?

(nagymamámmal még a szülői házban éltem együtt)

vagy mi lehet erre a megoldás mert tanácstalan vagyok.


2011. nov. 18. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen Önző vagy. Ha nem tudod elfogadni, hogy a párod gondoskodni akar a nagyapjáról, akkor keress magadnak mást. Nem azt kell nézni, hogy miért pont Ő. Talán miért pont Ő ne. Örülhetnél neki, hogy olyan embert találtál, aki szereti a hozzátartozóját, és 23 évesen nagyon rendes emberke.
2011. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen érthető a te álláspontod is, de a párodat nagyon becsüld meg, mert a leírtak alapján nem terem minden bokorban ilyen ember, mint ő.
2011. nov. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagy önző, de meg kell értened, hogy neki meg fontos a nagyapja. Ő is biztos meg fogja érteni, hogy te meg ezt nem akarod. Ez most ronda kérdés lesz, de mennyi idős a nagyapa? Mert ha már 80 körül, akkor nincs sok ideje hátra, és azt a pár évét leélhetné békében, úgy, hogy gondoskodnak róla. Ti meg fiatalok vagytok még (nem írtad, mennyi idős vagy, de gondolom, te is 23 körül), akkor is évtizedek állnak előttetek, ha nem költöztök össze most rögtön.

Elég gáz, hogy a család ezt a párod nyakába sózza, de a nagyapának is jobb, ha olyan gondoskodik róla, aki szereti, nem olyan, aki csak kötelességből.

Amúgy valószínűleg vele azért könnyebb az ember dolga, mert akinek amputálták a lábát, az attól még szellemileg ép és pelenkázni sem okvetlenül kell, inkább csak ilyenekről lehet szó, hogy átsegíteni a tolószékbe, amikor felkel, ilyenek.

2011. nov. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azt akarja, hogy költözzünk abba a városba ahol a nagyapa él vagy egyenesen költözzünk hozzá."


Ez ellentmondásban van azzal hogy nem akar veled még összeköltözni.

2011. nov. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Nincsen lehetőség arra hogy otthonba adjátok a bácsit?Ez úgy működik hogy a bácsi nyugdíját mindig leadjátok az otthonnak de lehet rá kell még fizetni , nem tudom.A lényeg hogy meg lehet velük egyezni.Én is ismerem ezt a helyzetet és át is éltem.
2011. nov. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A parod donteset fogadd el. Az ujjaid nem egyformak, igy az emberek sem azok. TEhat rossz emlekeid vannak a sajat nagymamadrol, de ez meg nem jelenti azt, hogy ez az idos bacsi is ugy fog viselkedni, mivel nem ismered. Jo szivu a parod es egyutterzo, s mint latod is, hogy nem azzal foglalkozik, hogy hany tagja van a csaladnak, hanem segiteni akar egy beteg, nyomorek emberen, aki az APJA, a szuleinek a szuleje. Erezz egyutt ezzel az idos emberrel, kepzeld el, hogy te fekszel ott es levagtak a labaidat....senkire nem szamithatsz, csak egy unokadra, akivel ezt kozlod is. Mit ereznel, ha ez az egy unoka is eltaszitana, akiben biztal? Erzed, hogy mit erezz a baratod, es a nagyapja?
2011. nov. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

A te részedről nem szükséges részt venni a bácsi ápolásában, hisz nem vagytok még egy család, nem vagy a felesége. Akkor egy kicsit más lenne a helyzet.

Viszont a párodnak nem tehetsz szemrehányást azért, mert gondoskodik róla...Tudod, elég szégyen az, hogy ő felnevelt 2 gyereket, van 6 unokája (gondolom a mama már nem élhet), és most ennyi embernek gondot jelent egy, EGYETLEN EGY ember ellátása....

Megértelek egy részről, mert a ti kapcsolatotok bánná az együttélést és bizony akkor tőled is elvárná a párod, hogy vedd ki a részed. A normális az lenne, ha be lenne osztva ennyi ember között a bácsi ellátása, így senkire nem hárulna akkora teher...de hát az élet már csak ilyen...

A családalapítás távolabbi jövő, hisz még nem is éltetek együtt, most még nem mondhatod azt,hogy mi lenne ha lenne gyereketek...stb.

Nem "bánthatod" azért a párodat, mert szereti a nagyapját, ez nagy hiba lenne és valószínűleg el is veszítenéd őt, mondjuk ki jogosan.

A jó megoldás? Téged nézve (részben megértve) az egy városba költözés a fiúnak sokkal jobb lenne, viszont az együttlakást nem javaslom. Nem lenne jó vége és olyan terhet vállalnál fel, ami valójában a többi 5 unokára tartozna...De ne félj, abban biztos vagyok, ha az örökségről lesz majd szó (reméljük még odébb van), akkor előkerülnek...Tényleg, miért nem köttök vele eltartási szerződést? Ha már csak a te párod vállalja...ezt megérdemelné.

2011. nov. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kezdem az utolsóval:)Lenne rá lehetőség őt otthonba tenni ahol jó kezekben lenne de ezt nem akarja párom.

Eddig össze akart költözni de most, hogy én tiltakozok ellene így meggondolja a dolgot.

70éves a nagyapa és tudom, hogy nincs sok neki hátra(tudom csúnya ilyet mondani) de akkor sem akarok vele együtt élni.

és igen szellemileg még nagyon is toppon van. Tud egyedül fát vágni, kaszálni, ásni még most egyedül is boldogul de mi lesz később? Nagymamám is úgy volt, hogy egyik hétről a másikra épült le.

A másik dolog meg az, hogyha nálunk halna meg akkor én nem tudnék bemenni a saját lakásomba mert félek a halott szellemétől és bennem maradna mindig, hogy itt volt kiterítve, itt halt meg stb. Ezt sem akarom.

és eléggé önzőnek érzem magam, hogy csak magamra gondolok. De ilyen helyzetben szerintem ez a helyes. Bár ki tudja. Én is leszek egyszer öreg és lehet visszakapom az élettől ezt de akkor sem akarom, hogy velem legyen a nagyapa

2011. nov. 18. 18:29
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha ennyire számba vettél mindent, akkor talán másik férfi után kellene nézned, mert a párod minden egyes visszahátrálásodat nem fogja jó szemmel nézni....Mindenre van kész válaszod....ezt azért nem, azt azért nem.

Sajnos, el kell fogadnod, hogy a párod szereti őt, és ha választania kell, talán hoppon maradsz, mert akkor megkérdezi hogy milyen ember vagy,hogy semmi sem jó neked...

2011. nov. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Én is kb. annyi idős vagyok mint a párod, és én is a 89 éves nagymamámmal lakom. Meg tudlak érteni, hogy nem szeretnél odaköltözni a nagypapához. De ha szereted a párodat, akkor meg tudod érteni, hogy ez neki nagyon fontos lenne. Nehéz lenne neki választani a barátnője és a nagypapája között, és ezt nem kérheted tőle! Szerintem az lenne a legjobb megoldás (és én ezt minden gond nélkül megtenném a páromnak), ha abba a városba költöznétek ahol a nagypapa lakik, tőle 10-15 percre. Így a párodnak nem kellene sokat sétálnia, kocsikáznia hozzá, és a nagypapa is boldog lenne, ha esetleg bajban lenne tudná, hogy 10 perc alatt ott az unokája. És a leírtak alapján a párod elég idő töltene veled/veletek.

Szerintem gondolkozz el rajta, lehet, hogy a gyerekeitek is majd imádnak menni a dédihez és te is megszeretet, és boldogan éltek a pároddal.

2011. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!