Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok mert nem akarom...

Önző vagyok mert nem akarom befogadni párom nagyapját? Vagy mi erről a dologról a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szóba került ma a jövőnk párommal. Felhozta, hogy addig nem akar velem összeköltözni meg családot alapítani még a nagyapja meg nem hal, mert neki kell őt ápolnia mert másra nem számíthat. Hiába van a nagyapának 2 gyereke és 6 unokája csak páromra tud számítani.

Igaz levágták szegénynek a lábát és tény, hogy segítségre szorul de pont párom segítségére?

23éves és egy "nagy gyereke" legyen? Inkább vele lesz, mint majd a családjával vagy a gyerekeivel.

Azt akarja, hogy költözzünk abba a városba ahol a nagyapa él vagy egyenesen költözzünk hozzá. De én ezt nem akarom.

Tudom milyen érzés egy időssel együtt élni. 80éves nagymamámmal éltem együtt, tudom milyen pelenkázni, etetni őt keresni őt stb. Ezt egyszer átéltem. Önzőség, hogy ezt még egyszer nem akarom átélni a közös otthonunkba ahol elméletileg csak a két fiatal pár és a gyerekeik élnének?

(nagymamámmal még a szülői házban éltem együtt)

vagy mi lehet erre a megoldás mert tanácstalan vagyok.


2011. nov. 18. 18:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
35%

Hülyeség az amit, az utolsó előtti írt, szerintem nagyon jó, hogy sokat gondolkodtál a dolgon, hogy lenne a legjobb.


Milyen messze lakik a nagypapa? Hogy mennétek dolgozni, ha a közelbe költöznétek? Ha nem vészes a távolság, simán menjetek albérletbe, és mindig készenlétben lesztek.


Amúgy szerintem is a gyerek dolga a szülőről gondoskodni, nem pedig az unokáé.


Az én nagypapámnak sincs lába, tolókocsiban van, és csak arra kell figyelni, hogy ne boruljon fel, véletlen. Nemhiszem, hogy olyan nagy gondot okozna az ellátása, ha veletek lenne.


Ha a helyedben lennék, akkor addig segítenék gondoskodni róla, amíg még tud magáról, hogy mitörténik, holvan, kikkel van. Utána szerintem otthonba adnám, és bejárnék látogatni. Engem is nyomasztana, ha nálunk halna meg valaki, megértelek.

2011. nov. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
60%
Szakíts a pároddal. Előbb utóbb vagy te, vagy a párod fogja bemondani az unalmast. Amiket leírtál, ez 99%.
2011. nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Össze én sem költöznék vele, de ahogy nézem ott van, vagy hozzá vagy csak abba a városba. Most azzal mi a fsz bajod van, hogy egy városba vele? Nem csak az a lehetőség van, hogy együtt vele, csak egy városban. Ne haragudj, de az ő szempontjából meg miért tojnál le a saját nagyapját valami önző csaj miatt?


Eleve hazugság a kérdésed, hogy nem akarod befogadni a párod nagyapját. Ki kérte hogy befogadd? Vagy ő fogadna be téged, vagy csak egy városban lennétek. Igen önző vagy, és nem azért, mert nem akarod gondozni, hanem azért, mert azt akarod, hogy párod is szarja le.


Nekem abból, hogy ilyen, biztos nem az jött volna le, hogy de szar, minek akarja gondozni a nagyapját, hanem az, hogy ha neki ez ennyire magától értetődő, akkor biztos azon sem fog majd kiakadni, ha hajnali háromkor szaros pelenkát kell cserélni a gyerekén.


Persze, ha a te szeretett családtagodról lenne szó, akkor biztos itt hisztiznél, hogy mekkora paraszt, hogy nem akarja, hogy gondoskodj róla.

2011. nov. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!