Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a vetke azoknak a...

Mi lehet a vetke azoknak a szuloknek, akik elveszitik mindket gyerekuket?

Figyelt kérdés
Nemreg voltam egy virrasztoba... 41 eves ferfi egy 20 eves lanyt es egy feleseget hagyott hatra. Persze, nagyon sajnalom oket is, de remelhetoleg idovel tul teszik magukat az eseten, hisz az elet megy tovabb es ha meg nem is szunik, talan enyhul a fajdalom. De a pasinak volt egy lanytestvere, aki evekkel ezelott depresszios lett es vegzett magaval. O is csaladanya volt. Azon elmelkedtem a virrszto alatt, hogy megis mit vethetett az edesanyjuk, hogy ezt kapta az elettol? Az mar alapbol ne normalis, ha a gyerek elobb megy el, mint a szulo, de ha minden gyereked el kell temetsd, nem gondolkozol- e el, hogy vajon miert kaphatod ezt? A Karmaban nem hiszek, abban viszont igen, hogy minden okkal tortenik, de ezt valahogy nem ertem... Mi a velemenyed?
2011. nov. 18. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Semmi. Sajnos a jó embereket is érik tragédiák, betegség, baleset stb.
2011. nov. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
A férfi hogy halt meg?
2011. nov. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

A hèten mondta egy hívő rokonom nagymamàm szenvedése kapcsàn, hogy Isten nem rò ki rànk több szenvedést, mint amit elbírunk....

El sem tudom képzelni azt a fàjdalmat, amit akkor érez az ember, ha a gyermekét temeti el.

2011. nov. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Igazából én ezen akkor gondolkodtam el, hogy minden okkal történik, amikor a páromat veszítettem el 1,5 évvel ezelőtt. Igaz, ez nem ugyanolyan, mint amikor a szülők elveszítik a gyereküket, de mégis át tudtam érezni az ő fájdalmukat is. Szintén igaz, hogy egy ilyent lehetetlen feldolgozni, én folyton magamat okoltam a halála miatt, sőt párom édesanyja is engem okolt az ő fia haláláért. Így még nehezebb volt. Hála a szüleimnek és a testvéreimnek, hogy mindenben támogattak, mellettem álltak. Nekem is megfordult a fejemben az, hogy öngyilkos legyek. De gyáva lennék ahhoz, főleg, hogy nagyon szeretem a családomat. Ők tartották bennem a lelket.

21/L

2011. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Persze, a jo embereket is erheti baj, sot azt tapasztalom, hogy oket eri csak igazan, aki megerdemelne, az el, mint Laci hevesen... De ha ez mar ugymond sorozatban tortenik meg, en megallok egy kicsit elmelkedni...

A ferfi regebb ota betegeskedik, daganatot allapitottak meg, kezeltek, de valoszinuleg nem tett jot az sem, hogy pialgatott is.

2011. nov. 18. 20:39
 6/12 A kérdező kommentje:
ma 20:36 Igazan sajnalom. Valoszinuleg nem gondoltak komolyan, hogy te vagy az oka, bar ne ismerem a korulmenyeket, de lattam mar olyan esetet, amikor valakit nagy csapas er, ilyenkor haragszanak az egesz vilagra, a fajdalmukert meg azt okoljak, aki a legkezenfekvobb, de ha kivulallokent vennenek reszt az esemenyekben, meglenne a normalis itelokepesseguk.
2011. nov. 18. 20:44
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Szegény édesanya egészen biztosan semmit se vétett. Vannak döbbenetes sorstragédiák..egyszerűen csak megtörténnek. Sok erőt kívánok neki.
2011. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon sajnálom én is :(


Nagyim rövid története: férjhez adtàk, szerelem nélkül hàzasodott. Papàm 17 évesen harcolt a 2. vilàghàborúban, alkoholista lett, verte a mamàmat, pisztolyt is fogott rà. Mamàm 3 hònapos terhes volt anyukàmmal, amikor öngyilkos akart lenni. Miutàn anyu megszületett, azt mondta, hogy ez földöntùli boldogsàg neki. Sok-sok éven àt terrorban élt tovàbb (anyukàmmal és nagybàtyàmmal együtt). Akkoriban nem volt más vàlasztása. Patyolatban dolgozott, kilòszàm lélegezte be az acetont. 80-as évek vége fele elvâlt mamàm, hozzànk költözött. Talàlt egy férfit, akivel a mai napig együtt van. Talàlkozàsuk utàn pàr évre ràkot diagnosztizàltak nàla, 20 éve küzd a gyilkos kòrral. 2 hete közölték velünk, hogy kèszüljünk fel a legrosszabbra. Rohamosan romlik az àllapota, nagy fàjdalmai vannak, 1 hét alatt teljesen magatehetetlen lett.

Ha egész életében szenvedett szegénykém, miért nem aludhat el szépen csendben, miért kell még most is szenvednie?

2011. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Egy 41 eves erett ffirol van szo, es nem egy csecsemorol pl.

termeszetes halallal halt meg? A szuletes es a halal egy olyan esemeny, amit elo ember elkerulni nem tud, de befolyasolni sem. TEhat termeszetes hallal ment el, lejart a foldi kuldetese, ha betegsegben, talan eloidezte, megteremtette azt, ezek olyan dolgok, amiket igy latni nem lehet, ezert velemenyt nyilvanitani sem. A holgy ongyilkos lett, felnott ember, aki elmenekult az elettol, ez egy anyanak nagy fajdalmat jelent, de nem hinnem, hogy buntetes lenne.

2011. nov. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

20:48-as vagyok.


ALEXANDRA..minden együttérzésem a tiéd (is). Nagymamád is jót érdemelt volna, ahogy ez az édesanya is..és az enyém, aki három éve ment el (egy becsületes, nehéz élet után) - majd a testvérem, aki pedig tavaly. Értékes ember volt és jó. Iszonyúan hiányoznak nekem (együtt éltünk) - de nem hiszem, hogy vétkem lenne abban, ahogy ez alakult.


Kedves Kérdező..ne keress okot. Ez sorscsapás.

2011. nov. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!