Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fura, hogy naponta 2-3...

Nem fura, hogy naponta 2-3 kérdés van itt arról, hogy nincs már kajára meg számlákra pénz?

Figyelt kérdés
Valami nagyon el van cseszve a világban ha egy fejlett országban ez a helyzet.. De mi????
2011. nov. 18. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Te melyik fejlett országról beszélsz?

Egyébként pedig az USA-ban, Németo-ban, Franciao-ban és minden, valóban fejlett országban is a lakosságnak jó része él máról-holnapra, híd alatt, vagy bádog-házakban, egyéb siralmas helyeken. Csak azokról ők sem mutogatnak felvételeket a TV-ben, ezért hisszük azt, hogy ott nincs ilyen.

Ahol piac-gazdaság van, ott bizony vannak gazdagok és vannak szegények.

2011. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Ez a GyK, nem a KSH....
2011. nov. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Amit írsz, igaz, de az arányokkal baj van. Magyarország gyarmati sorban vegetál: a létminimum körül "élők" ma már a lakosság kb. 1 harmada.
2011. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Aha. Értem. Ül a net előtt(arra futja) , hogy jaj mit fogok enni.......
2011. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Arra futja, mert esetleg művelt, igényes ember. Ennek ellenére ott tart, hogy - különböző körülmények folytán (mert állását vesztette, mert egyedül maradt..) ma már képtelen megvenni egy könyvet, színházba vagy koncertre menni - és sorolhatnám. Utazni, nyaralni.. - ne is beszéljünk róla. Tv-t esetleg nem néz (önvédelemből.) És akkor van a net. Amellet még tud számlákat fizetni - és nem éhezik. Éppen.

Általános kép ez az országban.

2011. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Művelt és igényes ember a Gyakorikérdéseken, haha..
2011. nov. 19. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig megfordulnak itt sokan. Nézz körül jobban. Akadnak kutatóorvosok, történészek, nyelvészek, pszichológusok, tanárok - és sokan mások, akik elsősorban azért vannak itt, hogy a diskurzusokat értelmes, előremutató módon igyekezzenek alakítani..ismeretet terjesszenek, nyitottabbá próbáljanak tenni embereket..eközben pedig, amennyire lehet, megfigyeljenek egy társadalmat. Ha nem felületesen olvasod az oldalt, észreveszed te is.
2011. nov. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
#6 - Ez önirónia akart lenni?
2011. nov. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérlek, ne kötekedj. Ebben semmilyen irónia nincs - "ön-" a legkevésbé. Mindazonáltal - érdekes jelenség vagy te is. Valószínűleg kissé cinikus. Amúgy meg.. minden ember érdekes jelenség. A maga nemében a primitív is. Nézőpont kérdése, azt hiszem.
2011. nov. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Megint ezzel a xarsággal jöttök, hogy netre bezzeg telik...

Babám: aki a netet nem tudja úgy kihasználni, hogy "behozza az árát", annak tényleg nem való.

- a munkám egy részét itthonról intézem, neten keresztül: levelezés, információ szerzés, ügyfélkapcsolat. Így előbb hazajöhetek, én hozom el a gyereket az oviból, suliból, és nem a babysitter, de a munkaidőm ezzel nem ér véget. Gyakorlatilag 24 órában elérhető és ugrasztható vagyok.

- nem veszek újságokat, anyám pl. annyit költ el egy napilapra havonta, mint én a netre. Azt hagyjuk, hogy mennyivel jobban tájékozott az, aki a neten számtalan forrásból tud információt szerezni, nem egy...khm.. bulvármagazinból. Csak arról van szó, hogy ugyanannyit költünk havonta.

- külföldi, és belföldi ismerősökkel is neten tartom a kapcsolatot: e-mail, msn, ingyen telefonálás, nem ecsetelem, mennyit spórolok, mikor épp "lelki válságban" egy másik kontinensen élő barát, és három napig tartom benne a lelket msn-en. A telefonszámlára jelzálogot kéne felvennem. Márpedig ember vagyok, és szükségem van kapcsolatokra.

- neten szoktam vásárolni, múltkor 250 forintért vettem egy 3 kilós ruhacsomagot a gyerekeknek. Illetve ami nem kell, azt el tudom én is adni. Gyakorlatilag nullszaldósra ki lehet hozni a ruhatárcserét, és erre épp csak évente kétszer van szükség, két gyerekre.

- nyelvtanuláshoz ingyen jutok anyagokhoz

- filmeket, zenéket, sorozatokat tudok ingyen megnézni, nem kell mozijegyre, belépőre költeni, de nem maradok le mindenről. Persze, sok mindenről így is, de azért mégiscsak...

- rengeteg könyv is elérhető a neten, ha már egyszer megvenni nem tudom... és nem érdekel, hogy hogy él meg az írója, amíg nekem kenyérgondjaim vannak

- havonta pályázok ezer új álláshirdetésre, hátha egyszer találok jobbat

Ne soroljam tovább, ugye?


Ettől függetlenül ugyanúgy gondot okoz a villanyt kifizetni (sokszorosa a net számlának, pl. a fűtőszivattyú, mélyhűtő, hűtő, villyanbojler! többet fogyaszt, mint a számítógép...tudom, tudom, fával fűtve, bográcsban is melegíthetném a vizet.)

A vízszámlánk is baromi sok, négyszerese a net számlának. A vízmű 4 főre 12 köbmétert szokott kalkulálni, ehhez képest 6-ot használunk, tehát finoman szólva sem pazarlunk, de fizetünk csatornadíjat, meg minden sz.rt.


Kifizetem a gyerekeknek a menzát, havi tizenezret, és ebben az a szép, hogy nem is eszik meg azt a moslékot. Tehát ettől még reggelit, ebédet, uzsonnát és vacsorát kell nekik biztosítani, ezt "csak" azért fizetem, hogy maradhassanak a napköziben.

Tudom, tudom, ha nem tudok rájuk havonta 40 ezret költeni kajára, 40 ezret ruhára, és 40 ezret különórákra költeni, a havi 60 ezres fizetésből, ne szüljek... majd szül helyettem a munkanélküli.


Ja, és fűteni szoktunk. Rettentően szégyellem, hogy nem csak autógumival, hulladékkal, gazzal oldjuk meg, hanem fával, saját készítésű papírbrikettel, meg egyéb égethető háztartási hulladékkal (pl. száraz levelekkel, stb.), ami ugye luxus, mert pénzbe -is- kerül.


Én is szégyellem, és tényleg, le is köpöm magam, hogy nem vártuk meg, amíg életveszélyessé válik a lakásunk, hanem felújítottuk - hitelből. Ennek hála most akár fillérekért vihetik az otthonunkat, nálunk nem okoz gondot, hogy ne fedezné az eladási ár a hitelünket. A bank alig várja, hogy éljen a lehetőséggel.


Plazatévénk, autónk nincs, nyaralni nem járunk. Viszont ku.rva hideg van a lakásban, mert csak délutántól estig tudunk fűteni: ennyi fát tudtunk venni a spórolt pénzünkből.

Karácsonyra azt tervezem, hogy eszünk végre rendesen.


Ezek mellett nekem tartja a markát a sokgyerekes munkanélküli, hogy adjak neki, mert nekem könnyű, mindketten dolgozunk, csak két gyerek van, és nem hitelre vettük a lakást. Tehát NEKI JÁR az én keresetemből.

Adjak karácsonyra játékot, ruhát, mosószert, cipősdoboz akció, pénzadomány, telefonos adományok. Mivel én vagyok a középosztály.


Egyébként naponta hallom, hogy ha igazgató lennék, politikus, vagy hasonló nagykutya, akkor nem lenne anyagi gondom, csak én tehetek arról, hogy nem tanultam eleget... na meg túl becsületes vagyok, és nem születtem jó helyre, sőt le se fekszek senkivel, hogy kicsit jobb pozícióba kerüljek. Sőt, valóságshow-ban sem kur.válkodom.

Meg is érdemlem, hogy a napi munkámmal ne keressek annyit, amiből van hol lakni, van mit enni, meleg van, és felnevelhetek biztonságban két gyereket.


Menjetek a nettel, meg az irigykedéssel a jó büdös francba!!!!

Majd ha nem anyád keresi meg a net árát, nem apád veszi a számítógépet, és te fogod befizetni a számlákat a te keresetedből, akkor lehet ugatni!

2011. nov. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!