Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyáltalán nem beszél velem a...

Egyáltalán nem beszél velem a párom az édesapja betegségéről. Hogy kezeljem szerintetek?

Figyelt kérdés
1 év után derült ki, hogy depressziós az édesapja, és nagyon sokat van emiatt kórházban, ráadásul most annyira bekattant, hogy el is költözött otthonról. Párom szinte soha nem beszél erről, és nem tudom megérteni, mert ha nekem ilyen gondjaim lennének a családommal, akkor biztos, hogy meg szeretném vele osztani. Kérdezgetni nem merem, mert nem akarom erőltetni a dolgot. Sokszor rossz kedvű emiatt, és valahogy úgy érzem, hogy felvidítani se lenne helyes, mert mit viháncoljunk, miközben darabokra hullik a családja. Ha vigasztalni próbálom, akkor csak annyit mondd, hogy ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy én látom, meg hogy ezt nem érthetem. Nem velem van a baja, amúgy is nagyon szűkszavú, főleg, ha az érzelmeiről van szó. Ti mit tennétek a helyemben?
2011. nov. 19. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne faggasd. Elég, ha érzi, hogy te mellette vagy. Egy jól irányzott ölelés, bújás néha többet jelent!
2011. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szégyelli édesanyja betegségét?
2011. nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Apja, és nem szégyelli, csak nem szeret róla beszélni. De arról sem szeret, hogy szegények, arról sem, hogy meghalt az egyik barátja, szóval nem egyedi eset, de úgy érzem, hogy valamennyire engem is érint.
2011. nov. 19. 13:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyenekről én sem szeretek beszélni a barátomnak. Sem betegségek, anyagi gondok, apám alkoholista stb. Mindent, amit elmeséltem neki, úgy adtam elő, mintha már feldolgoztam volna, minden oké lenne. Engem ne sajnáljon senki, főleg a barátom ne. Meg aztán azt sem akarom, hogy ki akarjon gyógyítani a "lelki betegségemből" ezt egyedül kell csinálnom, a saját tempómban. Másnak semmi köze ezekhez. Ne faggasd a párod, elmondja, ha el akarja. 17L
2011. nov. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek van igénye, hogy kibeszélje a problémáit, van, aki magában dolgozza fel. Ne erőltesd, elég, ha érzi, hogy mellette állsz.
2011. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!