Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire vágyik egy 17 éves fiu...

Mire vágyik egy 17 éves fiu ha meghalt az édesapja?

Figyelt kérdés
Egy hete h meghalt a barátom apukája, aki volt már ilyen helyzetbe, elmondanátok hogy ilyenkor mi esik jól? mit lehet tenni? elhivhatom strandra? vagy jobb ilyenkor otthon? egyedül? segitsetek kérlek. Akik sajnos voltak ilyen helyzetbe, elsősorban azoknak a segitségét szeretném kérni. elnézést a tapintatlanságomért, csk segiteni szeretnék rajta...
2011. aug. 24. 20:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Még nagyon korai hogy elhívd bárhova is. Gondolom, most egyedüllétre van szüksége egy kicsit, hogy fel tudja dolgozni az elvesztést.
2011. aug. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nekem meghalt apukám, akkor a barátaim nem mertek eljönni. Pedig nekem jobb lett volna, ha elterelik picit a figyelmem. De ez minden embernél más, kérdezd meg szerintem.
2011. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
3 hete halt meg az apukám. Hozzám senki sem jött, pedig jólesett volna. Csak sírni mással/másnak. Így egyedül voltam és sírtam. Magamba. Nagyon rossz.
2011. aug. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Hát kérdezz rá őszintén. Mondd neki, hogy segíteni szeretnél, de nem akarsz tolakodó se lenni, de mindig számíthat rád.
2011. aug. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, hogy jól esne neki ha kicsit nm gondolna rá, ha nm lenne otthon az ürességbe ha az anyukája elmegy otthonról.. mondtam a barátainak h látogassák meg de nm akarja senki, én ugy sajnálom, kérdezzem meg h lenne-e kedve? kicsit félek megkérdezni... lehet h egyedül akarna lenni
2011. aug. 24. 20:57
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia

Nagyon kedves tőled, hogy segíteni akarsz!! :)

Én lány vagyok.Nekem anyukám halt meg amikor 17 éves voltam.

Leírhatatlanul fájt, akkor úgy éreztem mindennek vége.

Mindenkinek más segít ilyenkor.Jöttek barátok, rokonok, buliztam is..de ez csak tünet kezelés volt, a fájdalmat nem tudtam el mulasztani örökké, még most sem.

Én azt tanácsolom, hogy ülj le vele beszélgetni, kérdezd meg mit szeretne.Ha otthon akar lenni az az ő döntése, ha nem az is.

Van ennek egy folyamata, ha el veszítesz valakit..kinél gyorsabban cseng le, kinél lassabban.De amíg el jut az elfogadásig az elég sok idő lehet!!

De ne hagyd magára lélekben, ne hogy depressziós legyen vagy ilyenek.Normális kereteken belül felhívhatod, hogy hogyan érzi magát, és el is hívhatod magaddal bárhova, és ha lesz kedve szerintem menni fog.

2011. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
strandra meg hasonló helyekre ne hívd, inkább te menj hozzá, érezze, hogy rád számíthat,neked elmondhatja a gondolatait. ha készen lesz arra,hogy nagyobb társaságba menjen akkor úgyis mondani fogja, de az még nagyon korai
2011. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem mond meg neki, ha kell valaki akkor rád számíthat és hívhat nyugodtan.
2011. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Strand még nagyon korai.Most azzal segítesz, ha elmész, meghallgatod, hagyod, hogy panaszkodjon.Sok türelem kell most hozzá.
2011. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia, 17 éves lány vagyok és nekemis nemrég halt meg az apukám. (nyár eleje..:( ) Próbálj meg minél többet lenni a barátoddal, éreztetni hogy nincs egyedül, hagyni hogy bármit elmondjon, ami a szívét nyomja, és természetesen - ha elhívnak, ha lehet - legyél ott vele a temetésen is. Én párom végig ott volt velem, fogta a kezem, és támogatott. Minél fontosabb, hogy éreztesd - nincs egyedül. Remélem tudtam segíteni. Őszinte részvétem. Sajnos teljesen átérzem milyen ez.
2011. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!