Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagy ajandekokat...

Szerintetek nagy ajandekokat kerek? Mert ugy erzem.

Figyelt kérdés
Anyu sminkcuccokkal lat majd el, tesom konyvtrilogiat vesz, ezek melle szeretnek meg majd 3 db piercinget. 1 cserere kell, 2 karacsonyi ajandek lesz baratnomtol, o fogja szurni. 15 ezret gyujtottem abbol vettem mar nehany ajandekot, es meg van kb 5 ember akitol semmit se kertem, adnak amit adnak. Nagy dolgokra vagyom?
2011. nov. 20. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Én sosem kértem semmit karácsonyra, csak azt ,hogy együtt ünnepelhessem a családommal. Nekem ennyi elég is.


Hozzám képest sokat kérsz, de lehet módosabb családoknál pedig kevesebbet kapsz. Neked kell eldöntened, hogy amit kérsz az sok-e vagy kevés. Hogy az ajándék a fontos a karácsonyodban, vagy a családon és a szereteten van a hangsúly. Olyan lesz a karácsonyod ,amilyenné alakítod!


Ez pedig senki nem mondhatja meg neked.

2011. nov. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nalunk evtizedes hagyomany az ajandekozas. En imadok adni, ha nincs penzem akkor is igyekszem, pl baratnom egy uj septumot kapott amit fulbevalonak vettem kb fel eve. Amikor anyukam ebbe a hazba kerult, szenteste vacsora se volt, o hozta a fa es ajandekozas hagyomanyat. Sajnos mi csak 3man leszunk szenteste, amiota apam meghalt szethullott a csalad...
2011. nov. 20. 10:52
 3/3 anonim ***** válasza:

:) Nem tudom hány éves vagy, de nem kérsz nagy dolgokat, mert sikerült arányosan "elosztani". Régen mi csak a szüleinktől ennél sokkal több dolgot kaptunk - akkor még együtt voltak a szülők, és volt rá keret.

Most meg már egyáltalán nem is igénylem az ajándékokat. Mivel nálunk is "hagyomány" és hiába mondom mindenkinek, hogy nekem semmi nem kell, egész biztos, hogy vesznek valamit, ezért én most pénzt gyűjtök. Szemüveget kell csináltatnom, így legalább hasznosan is lesz elköltve. 17L

2011. nov. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!