Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdhetnék a helyzettel?...

Mit kezdhetnék a helyzettel? Idióta vidéki félrokon?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm. 18 évesek vagyunk mindketten, egy oviba később suliba is jártunk, osztálytársak voltunk.

A lány nemrég szült gyereket és a párjához költözött. A fiú szülei házában laknak.

Nagyon hiányzunk egymásnak, nagyon szeretjük egymást. Már 4 hónapja nem is tudtunk találkozni, az apósáék miatt. Nagyon idióta a munkabeosztásom, és én csak pl. csütörtök este tudom meg, hogy pénteken dolgozok-e.

Szeretnék már menni a barátnőmhöz, de nem engedik meg. Mert én csak délután tudnék menni, de akkor az anyósék dolgoznak és nem mehetek, csak ha ők is ott vannak. Nem tudom, attól félnek, hogy felgyújtom a házat vagy ellopok vmit?

Milyen dolog már szerintetek ez, hogy engedély kell ahhoz, hogy a lány vendégeket fogadhasson?

És ami a legszomorúbb, hogy a lány rokonai sem mehetnek akármikor, csak ha ők otthon vannak.

Nekem még nem is lenne semmi probléma, hiszen van face, meg msn meg skype, de az még sem olyan, mintha "egy levegőt szívnánk".

És a lány apja még nem is látta az unokáját, mert dolgoznia kellett, amikor a többiek "mehettek".

Ez olyan idióta dolog.

Én még csak egy dolog vagyok, mert nem ismernek ... egye fene megértem. De hogy az anyja nem mehet meglátogatni a lányát és unokáját, amikor csak akarja!!! Ez nagyon paraszt dolog!!!!

Egyszer mondjuk volt szerencsém (?) hozzájuk, másfél évvel ezelőtt egy röpke 10 percre. Amit leszűrtem belőlük az, hogy igazi parasztok, vidéki emberek. Nem úgy értem, hogy bunkóparaszt, hanem.... nem tudom körülírni, bocs.


2011. nov. 22. 20:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Bár neked semmi jogod nincs beleszólni ebbe a helyzetbe,de ha a barátnődnek megfelel akkor mi a gond?

Az anyósék háza,így ők diktálják a szabályokat..ennyi.

Ha a barátnődnek ez nem tetszik akkor miért laknak ott? Én személy szerint ilyen feltételekkel még véletlenül sem költöztem volna oda,de hát nem vagyunk egyformák.

2011. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Muszáj a házban találkozni? Megvan neki az is tiltva, hogy kijöjjön, kihozza a gyereket a házból? Ez olyan hülyeség, vagy fake, mint állat.
2011. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Paraszt meg idióta?


Befogadnak egy 18 éves lányt gyerekestül. Tényleg nagy parasztok.

Egyébként halkan megsúgom, hogy egy babát is be lehet pakolni a babakocsiba, feltenni a buszra. Gondolom a barátnőd sem töri össze magát, hogy veled meg a családjával találkozzon.


Emellett szerintem senki nem szeretné, ha átjáróház lenne az otthona.

A barátnőd örüljön, hogy van fedél a feje felett, ha annyira nem tetszik, lehet menni albérletbe, vagy haza anyukához.

2011. nov. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha nem Debrecenben laknék, ő meg nem Zánkán, akkor nem is nagyon sírnék a dolgok miatt.
2011. nov. 22. 21:11
 5/15 A kérdező kommentje:

Én a parasztot, nem úgy értettem, ahogy az ti értettétek. Rossz az aki rosszra gondol!

Nekem a helyzettel vannak nagyon súlyos gondjaim.

Ti mit szólnátok hozzá, ha ti laknátok anyóséknál, és majd anyós megmondja hogy a saját anyád mikor jöhet.

2011. nov. 22. 21:13
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem laknék anyósnál ebben az esetben.

Mindig van választási lehetőség, csak tenni kell érte.

Meg amúgy is, alig adtál valami konkrét infót.

Pl Miért költözött oda a barátnőd?

De addigis: amíg anyós házában él, addig anyós hozza a szabályokat.

2011. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
menjteek nyaralni együtt.vagy beszéljétek meg hogy találkozzzatok egy másik városba.és maradjatok nyaralni pár napot.vagy csak legyetek együtt.
2011. nov. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Már ne haragudj,de én is tudni akarnám,hogy ki idegen alszik a lakásomban..

Ha te debreceni vagy a barátnőd zánkai,akkor hogy oldottátok volna meg a találkát? Ott aludtál volna? Mert ha nem akkor lehet házon kívül is találkozni..

Amúgy meg a barátnődnek nem kötelező ott élnie.18 évesen a gyerekkel befogadják,és még az anyósék az idióták??

Nos igen,azok..Én nem fogadnék be egy hálátlan embert..

2011. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igazad van, kevés infót adtam. És szinte csak az indulat szólt belőlem. A kérdést is azért írtam így, hátha jobban felfigyeltek rá, és több szem többet lát alapon hátha tudtok valami okosat mondani.

Kicsit hosszú dolog. Szóval szüleivel élt 1 szobás lakásban, jött a szerelem, stb.. terhes lett.. Nem tudom hogy mi történhetett, de eltitkolta a terhességét, és csak az 4. hónapban derült ki a család számára,hogy mi a helyzet. Akkor apósék kijelentették, hogy márpedig a gyerek oda fog születni, a gyereknek igenis apa kell! stb.

Nagy butaságot csinált, most már tudja ő is, hogy nem feltétlenül kellett volna így történnie. Ha már az elején őszinte lett volna, biztos lehetett volna találni vmi olyan megoldást ami mindenkinek jó. Igazából pont ezzel nem nagyon vagyok tisztában, mert ez idő alatt külföldön dolgoztam és teljesen kimaradtam az eseményekből.

Az anyja a lánynak teljesen összeroppant. Nagyon rosszul, alig lát, valami segélyt kap, de az nem sok. A faterja azt hiszem rokkantnyugdíjas és ilyen beugró-kisegítő vmi cégnél. (Éjjel-nappal ügyeletben van, és ha csörög a telefon, akkor rohannia kell).

2011. nov. 22. 21:38
 10/15 A kérdező kommentje:
Az utolsó két kommentet nem tudom hova rakni! Nem nyaralni akarok és ott aludni náluk! Csak találkozni, beszélgetni vele, és ha már oda szól a lakcímkártyája, akkor hadd ne kelljen már elmenekülnie a házból ha vendéget vár.
2011. nov. 22. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!