Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az itthoni...

Mit csináljak az itthoni helyzettel? Álmatlanságban szenvedek miatta.

Figyelt kérdés

Anyámmal és nagyanyámmal élek együtt. Tesóm rég elköltözött, nem tudja, hogy nekünk hármunknak milyen borzasztó nehéz együtt élni. Egy darabig még itthon kell lennem sajnos, és már kezdek egyre ingerültebbé, étvágytalanabbá válni a kialvatlanságtól. Ma éjszaka semmit sem aludtam, lefeküdtem pár órára, körülbelül ötször jött be valamilyen ostoba indokkal nagyanyám, hogy zavarjon, pld. a kutyák kiszöktek, meg mit főzzön, stb. Tudja nagyon jól, hogy halok meg a kimerültségtől, anyám is tudja, mégis folyton beszélik a hülyeségeiket. A faluban keringő pletykák jobban érdeklik őket, mint az én, vagy a saját egészségi állapotuk. Anyám nem nagyanyám lánya, állandóan cs.szegetik egymást mindenért. Már nem bírom. Amikor tehetem, elmegyek itthonról, legtöbbször a barátomékhoz, de már oda se nagyon merek, mert ott egyszerre nagyon sokat szoktam aludni az itthoni virrasztások miatt. Migrénjeim is vannak már. Amióta az eszemet tudom, soha egy forintot nem kaptam nagyanyámtól, és tesóm sem. A dédunokájának pld. még semmit se vett, le se sz.rja, nyavalyog, hogy beteg, holott az orvosok, akiknél volt, mind megmondták, hogy semmi baja. A szívét vizsgálták egyszer, fennállt a lehetőség, hogy katéterezni kell, erre a faluban elmondta mindenkinek, és élvezettel hallgatta ahogy sajnálják, nekem meg égett a fejem. Természetesen az áhított katéteréből nem lett semmi. Itthon eljátssza, hogy minden baja van, fekszik, nyűglődik, kint az utcán meg úgy megy mint a csík, ha meg nincs pénze rohan az elsőhöz kölcsönkérni. Régen, amikor kicsi voltam, ha lesz.rták a hisztijét, inkább földhöz verte magát, és úgy sírt. (megvizsgálták, semmi baja nem volt) Anyám azért ingerült, mert ő sem tud aludni, nagyon lefogyott, sokféle egészségügyi baja van, pld. szívritmuszavar. Reggel úgy megy dolgozni, hogy remeg, mert amire felkel az az, hogy nagyanyám csapkodja a tányérokat a mosogatóba mosogatás címszó alatt. Egyszerűen kezd elegem lenni. Már nem is nagyon merek idehozni senkit hozzánk, inkább én megyek, amikor van pénzem. Nem tudom, mit csináljak, csak szeretném kialudni magam végre, meg nyugodtan lezuhanyozni, úgy, hogy senki nem akkor akar bejönni sz.rni. (direkt megkérdezem nagymamámat, hogy kell-e menni vécére, az utolsó pillanatban is nemet mond, aztán meg nyitna rám) Őszintén szólva sz.rni nem lehet nyugodtan itthon. Tanácsok?


18L


2011. okt. 26. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%
És te mi a franctól is vagy kimerült? Ahogy látom csak hisztizel és rinyálsz..
2011. okt. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hopp, lemaradt, hogy kb. 4 napja könyörgök nagyanyámnak, hogy legalább azt a kis szívességet tegye meg, hogy vesz tejet, mert anyámmal még kávét se tudunk inni. A kajával ne is gyertek, nem nekem veszi, hanem saját magának, mert már évek óta ő eszi meg egyedül, amit megfőz. Különben ennyivel szerintem simán segíthet anyám 60 ezres fizetése mellé, az ő 90akárhány ezres nyugdíjával, ami mellé kap még + juttatásokat...És azért tesómmal mégiscsak az egyetlen fiának vagyunk a gyerekei, csak sajnos ezt sokszor elfelejti mióta meghalt apánk...
2011. okt. 26. 17:07
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A déedunoka a te gyereked? Mert ez nem derült ki a regényedböl.

Másrészt arról sem irsz, hogy TE mit csinálsz - munkáról nem irtál ezért gondolom, eltarttatod amgad velük (Meg estetleg a gyerekedet is).

Menj el dolgozni, foglald el magad, mosogass te, akkor nem zörög a nagyanyád vele, segits anyádnak és ne nyavajogj.

NAPPAL nem kell aludni éjjel meg gondolom, ök is alszanak. Ne jrj buliba, hanem aludj éjjel, és akkor nem lesz semmi bajod.

2011. okt. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Téged nem merítene ki, ha éjjel nappal ordítanának veled semmi dolgokról, Kedves Első? Nem idegesítene fel, ha sz.rni nem tudnál leülni úgy, hogy ne ordítson a nagyanyád, hogy menjél, és bontsd ki neki a lekvárt, mert azt akar enni? Nem borulnál ki, ha a 7 hónapos unokahúgod, aki a nagyanyád dédunokája, nem kapna semmit sem tőle? Egy ajándékot, egy könyvet, egy kis zoknit, vagy bármit? Kérdem én, ha te így állsz hozzá, minek válaszolsz? Tudod-e, mi az empátia?
2011. okt. 26. 17:09
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem az én gyerekem, hanem tesómé, szóval pénzügyi szinten semmi közöm hozzá, csak felháborít, hogy egy kis sz.r csecsebecsét nem képes venni neki. Nem tartanak el, többnyire anyámmal vagyok közös kasszán, pénzhez egyelőre úgy jutok, hogy felesleges holmijaimat adom el. Még most keresek munkát, elég nehézkes, de ez van, majd megoldódik.
2011. okt. 26. 17:11
 6/13 A kérdező kommentje:
Különben pedig soha életemben nem jártam el bulizni, akkor sem, ha megtehettem volna, mert hányingerem van az egy emberként sz.r zenére riszáló/csápoló tömegtől, amiből minimum 2 ember tök egyforma...
2011. okt. 26. 17:12
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Egy kérdés. Mi a fas.zért nem vágjátok ki a nyanyát a házból?? most komolyan..miért kell neki ottlakni?? ha mégis arra kényszerültök akkor meg rá lehet baszni a képére az ajtót le lehet szarni..
2011. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
61%

ennyi. menj dolgozni, aztán élj nélkülük. asszem az ő lakásukban élsz.. ja, majd megoldódik.

húú nem mész bulizni, mindenki egyforma, nagy cucc..

2011. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Állítsátok már le magatokat, a kérdező egy 18 éves, feltehetően érettségi előtt levő iskolás lehet, vagy frissen érettségizett, és ne higgyétek, hogy egyszál érettségivel olyan irgalmatlanul sok munkalehetőség van, én Budapesten élek, ott se találtam érettségi után munkát egy teljes évig!


Egyébként meg oszd ki a nagymamádat, simán megérdelmi az öreglány, hogy jól leordítsad a fejét, mit képzel... egyébként ha már nem jársz suliba, akkor tényleg mi merít ki ennyire?

2011. okt. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem. Nem talulsz, nem dolgozol, nagymamád főz, akkor mi akadályoz meg abban, hogy éjjel aludj? Esküszöm nem értelek.
2011. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!