Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy kapcsolatban/h...

Szerintetek egy kapcsolatban/házasságban az egyik fél hibája/viselkedés felmenti a másik viselkedését?

Figyelt kérdés

Arra gondolok például, hogy ha mondjuk az apa alkoholista, és ezért otthon folyton gáz van, akkor érthető, hogy az anya is az lesz? Vagy ha az apa veri a feleségét, gyerekét, akkor az anya az alkoholhoz fordul, vagy menekül otthonról, és elhanyagolja a gyerekeit? Vagy ha az egyik megcsalja a másikat, akkor a másiknak is joga van ezt megtenni?

Mert szerintem ez nem így működik. És nem értem az olyan embereket, akik ezzel magyarázzák a kisiklott, elrontott életüket. Csúnyán hangzik, de én nem tudom sajnálni azt az embert, aki ahelyett, hogy megpróbálná rendbe tenni az életét, ha más nem, például a gyerekei miatt, inkább valami szenvedélybetegségbe menekül. Mindenkinek adódik/adódhat olyan helyzet az életében, ami nagyon negatív, mégsem lesz mindenki alkoholista, meg drogos, meg lép le a gyerekeit hátrahagyva, vagy hasonlók. Szerintetek? Csak én gondolom így? Velem van a baj?


2011. nov. 23. 09:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem menti fel.


anyám soha nem csinált semmit apám ebbe beleunt és alkoholhoz nyúlt elég rendesen, majd idővel anyám megunta apám részegségét és így jelenleg szeretőt tart


jah és mind hármunkat elmartak otthonról

2011. nov. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Az a gond,hogy te csak úgy gondolod,hogy mindenki olyan mint te.Erős testileg és lelkileg.Sokan vannak akik összeroppannak,akik nem képesek megbirkózni az élet nehézségeivel.

Ezért van az,hogy sok ember hasonló életmódot választ mint a párja.

PL:Ha a férj alkoholista,ráadásul durva is azt nehéz feldolgozni,nehéz ezzel együtt élni.Sok nő képtelen új életet kezdeni talán azért mert bár könnyű azt mondani,hogy költözzön albérletbe,ha nincs pénze,nincs segítsége,nincs szülők akik segítenének,nincsenek barátai akik mellette állnának.Ilyenkor úgy érzi teljesen magára maradt,és lelkileg annyira megtörik,hogy vagy öngyilkosságba menekül vagy az italhoz nyúl ő is.

Így van ez a többi esettel is.Ha egy feleséget elhanyagolnak,megcsalnak,akkor a nő annyira elkeseredik,hogy még azt is nehezen hiszi el,hogy ő NŐ.

Persze hogy egy lelkileg megtört asszonynak dallam ha egy másik férfi dicséri,hízeleg neki,és szerelmet vall...Mindennek megvan a maga oka...

Én soha nem szólok le senkit,mert nem tudhatom,hogy mit hoz a jövő számomra..Soha nem bántom a lelkileg gyenge embereket,mert nem tudhatom mi mindent éltek át.(lehet hogy még én is összeroppannék az életük súlya alatt)

2011. nov. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Vannak hatarozatlan es gyenge tipusu szemelyisegek, akik befolyasolhatok. Gyenge, tehat fel, es nincs onbizalma, ezert elmenekulni fog, s nem erezz felelosegget sem azert, hogy gyermeke vagy csaladja van.
2011. nov. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem ennyire egyszerű dolog. Józan fejjel mindenki azt hiszi, hogy könnyű rendbe tenni a dolgokat (vagy bizonyos esetekben elválni). Én is ezt hiszem.

De mikor az ember belekerül, nem így látja - te pedig nem menthetsz meg senkit.

Természetesen mindenki a SAJÁT életéért felelős, és a másik alkoholizálásával magyarázni a saját szerencsétlenségünket gyenge kifogás.

De ha egyszer látsz közelről egy olyan ember, aki csabdába került, meg fogod érteni, miért nem tud kimászni belőle...

2011. nov. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
De ilyenkor miért nem a gyerek érdekeit nézi? Nem elég annak a nyomorult gyereknek, hogy az egyik szülő ilyen? Tetézni kell ezt még azzal, hogy akkor a másik is elzüllik? Csak mert neki milyen nyomorult az élete a párja mellett? Ezért tönkreteheti azoknak az életét, akikért felelősséggel tartozik? Akiket állítólag olyan nagyon szeret? Én ezt tényleg nem tudom megérteni, bár lehet, hogy igaza van a másodiknak, és talán könnyen beszélek, mert szerencsére sosem voltam ilyen helyzetben.
2011. nov. 23. 10:06
 6/27 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki a saját életéért felelős. Ez alól talán csak az kivétel, ha teszem azt véletlen baleset éri (nem az ő okozó és nem az ő hibájából történt) és emiatt rossz az állapota. Szintén igaz ez a betegségekre.
2011. nov. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

" De ilyenkor miért nem a gyerek érdekeit nézi? "


Mint írtam a gyenge ember aki úgy érzi magára maradt,senki nem segít rajta,bajban van az már nem tud reálisan gondolkodni.Akkor minden fontos dolog elveszti jelentőségét..

Nagyon valószínű hogy eszébe jut a gyerek,és még jobban padlóra kerül.Hiszen a sok gond mellé még azzal is meg kéne birkóznia,hogy a gyereke ne éhezzen,tiszta,divatos ruhában járjon,és legyen játéka.Rádöbben,és sokkolja hogy nem képes ezt sem megadni neki..Még jobban lesüllyed..


Mit gondolsz miért van az hogy egy anya vagy apa öngyilkossága előtt kinyírja az egész családját? A gyerekeket is? Azért mert a gyenge jelleme miatt annyira bekattan,hogy azt hiszi(és el is hiszi) hogy ő már képtelen megfelelni bárkinek vagy bárminek,így meg kell halnia.De úgy gondolja,hogy ha ő meghal akkor a gyerekei ugyanarra a sorsra jutnak,és szenvedni fognak,így inkább megöli őket,mert "nekik is jobb lesz így"


Akik ezt csinálják azoknak a tudatuk már teljesen felmondta a szolgálatot,és már csak ere képesek...


Tényleg jól írta valaki.Addig amíg nem élsz ilyen helyzetben,amíg nem vagy mélyen a padlón,és amíg rá nem jössz hogy nincsenek segítőid vagy amíg nem ismersz olyan ember aki így él,nem fogod megérteni..

Sajnos én megértem.A legjobb barátnőm akivel 3 éves korom óta együtt nőttem fel,akinek borzalmas gyerekkora volt alkoholista anya,egy apa aki 12 évesen megerőszakolta,rossz házasság,leégett otthon,baleset,rák.36 évesen összeroppant,és feladta.Öngyilkos lett,és itt hagyott 2 gyermeket.

Mi ott voltunk mellette,próbáltunk segíteni neki,de mindent mi sem tudtunk..(egyébként a gyomor rákot nem volt képes már feldolgozni,úgy érezte hogy valamiért büntetik az égiek..)

2011. nov. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
18%

Ezzel én sem értek egyet. Ha valaki annyira rosszul érzi magát a másik mellett, akkor hagyja ott, és kész. Ez nem ás, pusztán önsajnáltatás, és nem jogosít fel arra, hogy a minőségi életet eldobja az illető magától.


24/n

2011. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Amikor egy asszonyt semmibe vesznek, az teljesen mindegy, hogy isznak-e mellette, vagy gépeznek netán félrekú...nak, a nőben is előjönnek a negatív energiák az bizonyos. Ha te így, akkor én is így, és akkor vesszen minden velem együtt, meg veled együtt. Persze nem gondolja komolyan, de egy adott pillanat elindíthatja a lejtőn. Aztán, ha észbe kap, akkor megpróbálhat még visszafordulni és legalább a családot egybetartani mindenfajta lemondások árán. Mindig két ember sikere egy jó kapcsolat. Egy válás pedig két ember kudarca.
2011. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Én nem arra gondolok, aki bekattan, vagy akit tényleg annyira ver a sors, mint az ismerősödet. Én olyanokra gondolok, akik 20 éve eléldegélnek egymás mellett úgy, hogy mindkettő alkoholista, a gyerekek meg éheznek. És ha te ezt szóvá teszed, akkor mindenki lehurrog, hogy jajj, szegény, hát nem csoda, hogy iszik ilyen ember mellett.
2011. nov. 23. 10:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!