Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást mennyi időre...

Gyerektartást mennyi időre visszamenőleg lehet kérni vagy igényelni?

Figyelt kérdés
Van erre valami megadva (pl. x év) vagy ilyen nincs és a bíróság dönt?

2011. nov. 24. 14:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

kinek a neve van az anyakönyvben?

ha kitalált apa van, akkor lehet hogy a bíróság apasági vizsgálatot ír elő

ha valós személy van bejegyezve apaként, aki ugye az ismerősöd nem lehet, mert nem adott apasági nyilatkozatot, akkor a bejegyzett apa köteles gyerektartást fizetni - és mivel kicsúszott az 1 évből, amikor kérhette volna az apaság megszüntetését, ezért nem lesz semmi az ügyből

2011. nov. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Max 6 hónapra visszamenőleg és fogyatékos gyermek esetében is csak a fizetés max 25%-a lehet. Csak több gyermek esetében érvényes az 50%os határ.
2011. nov. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet. Papírokat még nem láttak, csak reggel beállított hozzájuk az anyuka a gyerekkel, hogy pénzt követeljen és bírósággal fenyegetőzzön, ha nem adnak neki.

A nagymama közben megtalálta a régi cuccok között a levelet is, amiben a csaj leírta, hogy elvetette a gyereket meg valami papírt is arról, hogy mennyit és hova fizettek be. Nem tudom ezzel mennek-e valamire.

2011. nov. 24. 15:41
 14/19 anonim ***** válasza:

Ez a nagy átb..szás.

Figyelj, akkor a férjnem ismerte el a gyereket, hiszen nem is tudott róla. A gyerektartást fél évre visszamenőleg lehet kérni, DE ennek feltétele, hogy


-apa ás anya HÁZASOK voltak, vagy

-apa ELISMERTE a gyereket.


Ebben a helyzetben egyik sem áll fenn. Ha valóban az övé a gyerek, akkor az majd egy per során tisztázódni fog, amit a gyerek anyja fog megindítani (ha meri, mert lehet, nem is a férjé a gyerek, de mivel őt kidobták, és ott áll pénz nélkül, azt gondolhatja, hogy talál egy balekot, aki ad neki gyorsan pénzt.)


Szóval: mondja a férj, hogy indítson pert, ő bátran áll elébe, majd a bíróság küldi az idézést, és akkor ő szíves-örömest megy, most azonban tűnjön a nő a francba.


És még valami: akármi lesz, csak FÉL Évre visszamenőleg. (De ha elismeri a gyereket, akkor csak attól a naptól, akkor nincs olyan, hogy még az előző 6 hónapot is kifizettetik vele. pl. ma elismeri, akkor mától fizet, és nem májusig visszamenőleg)


Majd írj!

2011. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Lehet hosszabb időre visszamenőleg is követelni a tartásdíjat, mint 6 hónap, ha pl. elhúzódik a tárgyalás.

Amíg nincs bírósági határozat, vagy közös megegyezés, hogy mennyit kell fizetni addig semmit se kaphat.

Ha bíróságra megy az ügy, akkor a beadástól számított 6 hónapra visszamenőleg fogják megállapítani a tartásdíjat. Mivel az apasági vizsgálat elhúzódhat ezért a végén nagyobb összeget kell majd kifizetni. Több mint 10 éve született így valószínűleg más már tett apasági nyilatkozatot, ebben az esetben nincs semmilyen kötelezettség. Javaslom, hogy ha biztosan ő az apa, akkor egyezzen meg. Bíróság a kötelezett jövedelmének 15-25%-ában határozza meg a tartásdíj összegét és az összes tartási igény a jövedelme 50%-át nem haladhatja meg.

Arról, hogy fizettek az abortuszért nem nagyon hangoztatnám.


#14: Nem kell elismernie, hogy ő az apa vagy házasok legyenek, a tartási kötelezettség addig fennáll amíg más apasági nyilatkozatot nem tesz azzal szemben akit a bíróság apának állapított meg.

2011. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Utolsó! Értem én, de ne keverjük meg a kérdezőt. Én az ő helyzetére írtam.
2011. nov. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nekem csak az a furcsa, hogy miért várt eddig és mire volt jó az, hogy megjátszotta az abortuszt. Ha a pénzre hajtott, akkor miért várt 10 évig, főleg úgy, hogy ennyi pénzt úgysem ítélnének meg neki? Nem értem.


A férj hétfőre kapott időpontot egy ügyvédhez, aki azt mondta, hogy addig egy fillért se adjon az anyukának, sőt lehetőlg addig ne is beszéljen vele.

2011. nov. 24. 17:09
 18/19 anonim ***** válasza:
Igazad van, nagyon sántít. Szerintem lehet, nem is ő az apa, csak mivel kirúgták, pénz kell. Ezért akár ki is találhatta. Azt nem tudják, hogy agyerek mikor született? Mert akkor meg lehetne saccolni, hogy esélyes-e a dolog.
2011. nov. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Te jó ég elolvastam a történetet, ez borzasztó:( milyen emberek vannak? A levelettartástok meg amiben leírta az anyuka hogy elvetette a gyermeket, és leírta, hogy mit tette a pénzzel. Ha szükségessé válik, akkor azért felhasználható lesz bizonyítékként, hogy milyen erkölccsel rendelkezik ez az anyuka, te jó ég!!! :( Vélhetően azért vár 10 évig mert egészen eddig voltak párkapcsolatai akik vélhetően eltartották őt, és vélhetően itt ott de besegítettek a gyermeknevelésbe...írtad, hogy nemrég hagyta el őt a barátja, hát ezért jelentkezett be..nyilván pénz már nincs, és ezért szalad az apukához...de kérdem én 10 év után? Ez hihetetlen, igenis szaladjon apuka ügyvédhez, ez a nő alaklmatlan gyermeknevelésre...:(
2011. nov. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!