Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerektartást visszamenőleg...

A gyerektartást visszamenőleg is ki kell fizetni?

Figyelt kérdés
A fiam születésekor sem voltunk együtt az apukával. Havi 20 ezer foritn gyerektartásban állapodtunk meg, persze csak szóban. Ezt két hónapig fizette, utána nagyon csúnyán összevesztünk, és azóta "büntetésből" nem fizet. Nyolc hónapja nem kaptam gyerektartást. Ha beperelem, akkor azt a nyolc havi gyerektartást is ki kell fizetnie visszamenőleg? Nyilván nem biztos, hogy annyit, amennyiben mi megállapodtunk, hanem majd amennyit a bíróság megítél, de vissza kell neki fizetnie? Attól tartok, hogy nincs neki bejelentett munkahelye, ilyenkor ugye az állam előlegezheti meg. De ha az állam megelőlegezi, akkor visszamenőleg is kifizetik a gyerektartást? Mennyit szoktak megítélni, ha az államtól kapom a pénzt?
2008. aug. 23. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nyugi, ki fogják vele fizettetni visszamenőleg is! Ez biztos.
2008. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Még anno a 90es években az én apámmal is kifizettették,úgy,hogy el sem jött a bírósági tárgyalásra.Visszamenőleg is természetesen.
2008. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2008. aug. 23. 11:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A bíróságra azonnal ad be a gyermektartásdíj követelésedet, mert itt a többiek nem tudják egész pontosan. Végrehajtó vagyok elég sok gyermektartásdíjat hajtok be. Visszamenőleg 6 HÓNAPRA ítélnek csak meg gyermektartásdíjat.

Gyors tárgyalásra számíthatsz és utána gyorsan megkapja a végrehajtó is. Amennyiben nincs semmije, se ingóság, se ingatlan ( ez kb 3 hónap alatt derül ki ) kérd meg a végrehajtót, hogy gyorsan zárja le az ügyet.

A nemleges Vh jegyzőkönyvvel elmész a gyámhatóságra és kérheted az állam általi gyermektartásdíj megelőlegzését, amit max 3 évre meg is kapsz.

Ha letelik a 3 év, tárgyalás nélkül azonnal kérheted a végrehajtót az újboli eljárásra, és így tovább.

2008. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon nagyon!!! Kedden megyek is az ügyvédhez és elindítjuk a dolgot. Amúgy szerintem az apuka meg sem jelenik majd a tárgyaláson. Nem is hiányzik...


Amúgy nem tudom, miért került át ide a kérdésem, amikor én az egyéb kérdésekhez tettem. Válásról szó se volt a kérdésban, mivel nem is voltunk házasok.

2008. aug. 23. 12:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak 6 hónapra visszamenőleg kaptam meg!
2008. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!