Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy házasság vagy élettársi...

Egy házasság vagy élettársi kapcsolat után, mennyi idő telt el, amikor képes lettél újra mást szeretni?

Figyelt kérdés
Az exel jó ha megmarad a kapcsolat, vagy jobb inkább nem keresni egymás társaságát? Szerintetek? Köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 25. 14:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egy 4 éves kapcsolatom volt a házasságom elött.

Nekem fél év kellett még eltudtam felejteni, túllépni, beleszeretni a mostani férjembe.

Az exet meg szerintem jobb hanyagolni, ott már barátság, se jó kapcsolat nem hinném hogy lenne :)

2011. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Volt olyan, akivel megmaradt a kapcsolat (időközben közös lett a baráti kör), több, mint 1 évbe telt így, mire túltettem magam rajta. Szóval határozottan nem jó.


Attól is függ, hogy mennyi idő alatt tudsz egy újba kezdeni, hogy hogy láttad a kapcsolatotokat. Csak abba gondolj bele, hogy valaki úgy lép ki egy kapcsolatból, hogy van már neki más (én az ilyet nem is értem, de mindegy).


Nekem az utolsó exemmel eléggé megromlott már a kapcsolatunk, csak úgy voltunk egymás mellett. Szakítás után 1 hónapra szerelmes lettem a férjembe :)

2011. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Én nem gatyázok sokat,ahogy megy az egyik jön a másik.Legtöbb amit külön töltöttem most volt 1 hét.Volt úgy 2 nap volt:) De az utolsó kapcsi után kellett volna több idő mert ő nagyon tönkre tett engem lelkileg.De sebaj mert megkaptam a világ legjobb emberét:)
2011. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13 éves kapcsolatomat 1,5 év után tudtam normálisan helyére tenni .Az exel megmaradt valamennyi kommunikációs kapcsolat nem csak a lányom miatt hanem ezzel is adózunk annak,hogy szerettük egymást de beláttuk nem lehet így folytatni ,ha valamit tudunk segítünk egymásnak,de csak apróságokat.
2011. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Jelenleg most költözünk külön, de borzalmasan nehéz elszakadni a másiktól. Hetente kétszer, háromszor még együtt alszunk, összebújva, mert mind a kettőknek jólesik. (Szex már két hónapja nincs közöttünk.) Hazudott, megcsalt, van egy új kapcsolata, akivel közös jövőt tervez. Még mindig szeretem, az eszem azt mondja, hogy szakítsak meg vele minden kapcsolatot, de a szívem nem tudja őt elengedni. Most úgy érzem, hogy képtelen vagyok valakiben is bízni és szeretni. Nem tudom, hogy mi a jó döntés.
2011. nov. 25. 14:49
 6/17 anonim ***** válasza:
18 éves voltam mikor jött a nagy Ő. 4 évig tartott, mikor külföldre akart menni. Ő maradni nem akart, én menni nem akartam. Lehet vitatkozni, hogy kin múlt, de szétváltunk. Ennek 10 éve. Azóta férjhez mentem, gyerekeim születtek. Szeretem és tisztelem a férjem, de soha nem fog az "Ő" helyébe lépni. A szerelmem örökre "Ő" marad.
2011. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, mint te, kedves válaszoló, hogy senki nem fog az ő helyébe lépni. Ha majd egyszer jön is valaki, akkor sem fogom őt annyira szeretni. Ő sem tud és én sem tudok vele minden kapcsolatot megszakítani. Csak így milyen jövője lesz a kapcsolatának? Na, meg persze így magam előtt is bezárok minden kaput.
2011. nov. 25. 15:22
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Jelenleg most költözünk külön.Hetente kétszer, háromszor még együtt alszunk, összebújva, mert mind a kettőknek jólesik. Hazudott, megcsalt, van egy új kapcsolata, akivel közös jövőt tervez."


Hát ne haragudj de ez nem normális.Külön költözőbe vagytok,már az is meg van kivel tervezi a jövőt,de még együtt alszotok mert "jólesik"?

Szerintem ti nem akarjátok elengedni egymást.Én pl.nem lennék képes együtt aludni a párommal aki megcsal és hazudott.Nem hogy együtt aludni de még ránézni sem... :O

2011. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

5éves kapcsolatom én is nehezen engedtem el, utolsó éveben márcsak szenvedtünk. fél év kellett mire jobban lettem. Elfelejteni nem tudom, szívem mélyen most is szeretem, de szerelmes már akkorsem voltam belé, mikor még együtt voltunk. Az elején minden héten találkoztunk kizárólag nyilvános helyen beszélgetni, vagy cseteltünk, pedig mindkettőnknek kezdett alakulni más kapcsolat.

én azóta férjhez mentem, ő jelenleg egyedül van. a találkozások ritkultak, úgy havi-kéthavi 1 alkalomra, de neten tartjuk a kapcsolatot. A férjem tud róla, kicsit zavarta az elején, de látja hogy nincs veszély, döntöttem. Hiába szerettük egymást és kötődtünk, ragaszkodtunk, csak felőröltük volna egymást, és a végén mindketten rámegyünk (testileg-lelkileg)

2011. nov. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem ő csak használ téged. Kihasználja, hogy te még kötődsz hozzá. Ha van neki más, akkor nem értem minek fekszetek össze. Téged is megaláz, meg az új párját is.

Egyébként azt gondolom, amíg van bármi kötődés, jobb teljesen kizárni az életedből. Nekem 3-4 év kellett hogy feldolgozzam. Nem tudtam elengedni, mert önámításban éltem. Most, hogy túl vagyok nagyon jól érzem magam. Mintha egy nagy terhet raktam volna le. Tök jó érzés!

2011. nov. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!