Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik még manapság normálisa...

Létezik még manapság normálisan működő házasság, kapcsolat 10-20-30-50 év után is?

Figyelt kérdés

Ahol nemcsak a külvilágnak játsszák meg, hogy boldog házasságban élnek, hanem valóban így van? A környezetemben mindenhol azt látom, hogy romokban a házasságuk, kapcsolatuk, már csak a gyerek, vagyon tartja őket össze, csalják összevissza egymást.

egyetlenegy olyan párt ismerek, ahol 22 év után, két gyerek mellett is működik a házasság.


2011. máj. 29. 09:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

10 év után biztosan.

Idén szeptemberben ünnepeljük, hogy ennyi ideje vagyunk együtt. :)

Rengeteg kompromisszum, odafigyelés, tisztelet, türelem, és nem csak szerelem kell hozzá. De megéri, ma jobban szeretem, mint amikor összejöttünk, és majd megbeszéljük újabb 10 év múlva, hogy ez 20 évre is elég-e.

Soha nem mondom, hogy soha.

2011. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
sajnos nagyon ritka! attol tartok kihaloban van a jo hazassag es a dinosauruszok sorsara fog jutni.
2011. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem igen. Csak azok csendesek,

a külvilág felé unalmasak.

Nincs a bulvárban sem hírértéke.

2011. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
18%
a titka a nyitottság, én mindig ezt vallottam
2011. máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
96%
A miénk ilyen, 11 éve vagyunk együtt, 8 éve házasok, a szüleimé is ilyen, 39 éve házasok az idén, sőt a párom szülei közel 45 éve élnek boldog házasságban.
2011. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

17 éve vagyunk házasok, és a mai napig szerelmesek vagyunk egymásba.A szex szinte mindennapos, még ma is kézenfogva járunk, csókolózunk, kamasz fiunk meg röhög rajtunk.


34/N

2011. máj. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

ezt a múltkor hallottam

"nincsen tányér kanálcsörgés nélkül"

2011. máj. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
hoppá a vége lemaradt,szóval meg kell dumálni mindent nem rögtön a legkisebbre rávágni:válni akarok.
2011. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

igen,létezik. Legalábbis én ismerek ilyeneket (na persze ismerek én is elváltakat is és boldogtalan házasokat is,de szerencsére van rá példa,hogy működhet )

Például a nagyszüleim :) lassan 50éve együtt vannak, és még mindig szeretik egymást. Épp a múltkor néztem,hogy milyen édesek együtt :) Épp náluk voltam és a mamám odahajolt a papához és valamit susogtak,mosolyogtak, aztán adtak egymásnak puszit - úgy néztek ki mint valami turbékoló friss szerelmesek :) nagyon aranyos és megható jelenet volt :) Persze nem azt mondom,hogy ők sosem veszekedtek ennyi év alatt, de megoldották a nehézségeket,kitartottak és messziről látszik rajtuk,hogy ennyi év után is boldogak együtt, szeretik és tisztelik egymást.


Másik példa : a szüleim. Igaz ők még "csak" 25éve házasok, de szerintem életük végéig kitart náluk is ez a kapcsolat. látom elég közelről őket, tehát tudom,hogy nem a külvilágnak játsszák meg,hanem tényleg szeretik egymást és jól megvannak. Remélem nekem is majd megadatik,hogy ilyen házasságom, családom legyen. Nemcsak remek párt alkotnak,hanem szuper szülők is :)


Szerintem az a titok nyitja, hogy szeretni kell a másikat, megbecsülni, tisztelni egymást. Ha van valami vita,azt meg kell beszélni. És szerintem az is fontos, hogy a napi rohanás mellett is kell szánni időt egy kis kikapcsolódásra - nem csak a családdal, hanem néha gyerekek nélkül is, csak a házastársaknak. Amikor kicsit szórakoznak, élvezik egymás társaságát meg ilyesmi.

2011. máj. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Minden szakmát, meg autóvezetést, meg egyebeket tanítanak az iskolában, vagy valahol. A házasságosdit, az együttélési technikákat, a toleranciát a kapcsolatban. stb... nem tanítják. Ugyan honnan tudhatnák ezt a fiatalok, vagy akár az idősebbek. A szerencsésebbek megtanulták otthon a családban. A többiek válópertől válóperig küszködnek, és a gyereküknek ugyanazt a rossz példát mutatják. Itt bizony valami nagy változtatás kellene. Én bevezetném a házassági tanfolyamot, a szülőképzőt,meg a nagymama-iskolát is.

Itt egy kis kezdeti példa..., elég aranyos ahhoz képest...

[link]

2011. máj. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!