Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista anyával mit lehet...

Alkoholista anyával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Sajnos elég régóta iszik, és sokszor ha már eleget ivott, elkezd velem veszekedni, elmondd minden sz*rnak, mindig mindenért engem hibáztat. Nagymamám velünk lakik, és hát, korából kifolyólag kicsit hisztis,idegesítő, és amikor anyával veszekszik/vitatkozik, anya nem mondja meg a véleményét, hanem bejön és akkor "mi a f*szér gépezel, miért kell mindig ezt csinálni, miért nem lehet normálisnak lenni"?

És ilyenkor persze elfelejti azt, hogy mindennap én vásárolok be, mert ő neki "nincs kedve" meg én takarítok, egyedül a főzés az, amit ő csinál.

Napi fél üveg konyak elmegy.. Hétvégén napi 1 üveggel..és nem mindig lehet észrevenni, hogy ittas, de tegnap este meg ma nagyon látszik. Folyamatosan káromkodik, meg este is ilyet vág a fejemhez, hogy minek szült meg.. (hasonlót már megkaptam apámtól, de ő szerencsére nem él velünk)

Mit csináljak vele? Én egyedül nem tudom orvoshoz vinni, ő meg úgy se fog elmenni, mert neki ez a normális életmód. A testvére (férfi) velünk lakik, de ő is alkoholista, szóval rá sem lehet számítani..

Sajnos, elköltözni nem tudok, mert érettségi után egy másik városban tanultam, de azzal a szakkal nem találtam munkát, és másmilyen munkát sem. Hiába adok sok helyre önéletrajzot, még vissza se jeleznek. Így albérletbe se tudok menni:(

22L


2011. nov. 26. 09:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz sokat tenni,te magad mondtad, hogy orvoshoz úgyse menne... esetleg beszélj vele mikor józan állapotban van, hogy "eltúlozza" az alkohol fogyasztást, és ilyenkor nemkívánatos. Talán magába száll, elgondolkozik rajta, és már az is haladás lenne, ha levesz egy kicsit a mércéböl. A megoldás akkor lesz, a helyzere, ha mielöbb munkát találsz, és elméssz albérletbe, addig meg türnöd kell, hisz ö tart el.
2011. nov. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak hidd el nekem.Én is ugyan így vagyok,de képzeld bele nálunk mindenki iszik és akkor el megy az esze.Vagyunk vagy 300an és ebből 200 tuti szereti az alkoholt.Anyám alkesz, a pasija is,ker anyám is,mamám is szóval mindenki.Annyit tudsz tenni amit én is,hogy tanulsz a példából és te nem leszel az.Vagy költözz el ha tudsz.Kitartás.
2011. nov. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!