Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan anyával, aki sunyiban elveszi a gyereke pénzét?

Figyelt kérdés

Már két gyerek kirepült otthonról, őket is meglopta annak idején, mikor még otthon laktak, most a kisebbik kereső első, legelső fizetéséből kért kölcsön 20-at, aztán reggelre eltűnt még egy 20-as a pénztárcából. Később bevallotta ő volt, nem akarta ezzel zavarni este a fiát, hogy kéne még, de majd megadja. Pedig nem fogja, mert a két nagyobbnak sem adta meg soha, amit elvett. A nagyobbaktól mai napig kölcsönkéreget, aztán sír, hogy mégsem tudja megadni. Pedig ők sincsenek könnyű helyzetben! És tudta jól, hogy ez a pénz arra kellett volna a fiának, hogy elmehessen albérletbe a barátnőjével és ki tudják fizetni a kauciót. Ez már előre meg volt beszélve, ő is tudta.


Nem megy el dolgozni, mert lusta, mindig is családi pótlékból élt, meg segélyből, meg abból a pénzből, amit a gyerekek apja adott minden hónapban (Külön élnek).

És még vannak kisebb testvérek is a szülői házban. De akkor sem megy el dolgozni, csak kölcsönkér folyton, meg sajnáltatja magát gazdagabb rokonoknak, azok meg néha kisegítik.

Lenne munkahely, volt is, de nem tetszett neki, otthagyta.


Gyerekként mit lehet csinálni ilyenkor? Így is nehéz elindulni semmi segítség nélkül az életbe!! Hát még ha ez történik...


2011. nov. 22. 17:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hány gyerek van és hány évesek vagytok? Anyád mennyi idős, mi a végzettsége?
2011. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

Pofánverni.

Ha megint lop megint pofánverni.

Előbb-utóbb csak leszokik róla...

2011. nov. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
3 kiskorú otthon, és 3 nagykorú, ebből kettő már nincs otthon. Legidősebb 30, legfiatalabb 6 éves. Anya 50 éves, nincs végzettsége. 8 általános.
2011. nov. 22. 17:38
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

apám is elég sokszor meglopott engem, nem a pénz hiánya fájt hanem az, hogy a saját gyerekétől LOP, sokszor kért és mindig adtam neki nem is kértem vissza, így nem láttam értelmét a tettének amire persze nincs mentség


A srácnak csak azt tudom javasolni ah van lehetősége akkor ne tartson otthon magánál sok pénzt, adja oda a bnőjének és ha kell neki valamire akkor kérje el tőle.


Én hiába dugtam szőnyeg alá, szekrénytetejére ha nem voltam otthon akkor mindent végig szaglászott és elvette, ha rákérdeztem akkor persze tagadott

2011. nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
:-(
2011. nov. 22. 17:44
 6/19 anonim válasza:
mondd neki h tartsa bankkártyán a pénzét arról nem tudja elvenni mert nem tudja a kódját
2011. nov. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ez szomorú! :(

Vedd vissza azt a pénzt, akár te is túrj bele nyugodtan a pénztárcájába, a holmija között próbáld megtalálni, hátha még nem költötte el, aztán lépj le, amint tudsz.

Mondjuk ennyi gyerek mellett, ha akart volna, sem tudott volna dolgozni, max. pár órát egy nap, de hát ugye, nem kellett volna ennyit vállalnia.

Nem tudsz odaköltözni átmenetileg valamelyik tesódhoz? Legközelebb tagadd le, hogy van pénzed, ne is a lakásban tartsd, kivéve, ha valamilyen tényleg biztonságos helyet tudsz neki, de add oda inkább a barátnődnek, ő csak nem nyúlja le.

2011. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, a pénzhez már nem juthat hozzá, biztonságos helyen van, de hogyan tovább? Bizalom nulla, szomorúság, harag, düh, csalódottság, elkeseredés, stb... van most, meddig tarthat ez vajon? Úgy érzem sosem múlik el!
2011. nov. 22. 17:55
 9/19 anonim ***** válasza:
Lehet tudni, hogy az apával mikor és miért mentek szét? (édestestvérek vagytok mind?)
2011. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a kései gyerekvállalás ellen, de ha már van 5 gyerek, akkor 44 évesen még egy hatodik..? Nem kockázatos eü szempontból is?

Illetve gondolom már akkor se volt fényes az anyagi helyzet...

2011. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!