Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek egy alkoholista...

Mit tehetek egy alkoholista anyával aki nem ismeri be függőségét?

Figyelt kérdés
A napi limit már 2 liter bor fölött van és persze mindenki hibás rajta kívül.
2009. júl. 19. 09:37
 1/9 anonim válasza:
Hát először is be kellene ismernie azt, hogy alkoholista. Anélkül nem megy semmi. Ezt talán úgy lehet, hogyha maga tapasztalja meg, hogyha nem jut hozzá, akkor nem bír meglenni. Ha lehet vele normálisan beszélni, akkor egyezz meg vele, hogy ha 2 hétig, vagy egy hónapig minden pillanatát figyeled, átkutatod a zsebeit, és minden dugi helyet, és nem iszik alkoholt, akkor elismered, hogy nem függő, ha pedig nem tudja megállni, akkor függő, és a saját érdekében tenni kell valamit. Ezek voltak az észérvek. Ha nem megy bele, akkor erőszakkal kell megvonni tőle az alkoholt, és rávilágítani neki, hogyha ennyire ragaszkodik hozzá, akkor alkoholista. Ha beismeri, akkor arról kell meggyőzni, hogy tennie kell valamit, ehhez jó segítséget nyújthat az internet, keress videókat írásokat, amik elrettentően hatnak az alkoholtól. Ha belement a leszokásba, akkor előbb próbáld meg otthon leszoktatni, ha nem megy, akkor az elvonóban. Nem vagyok szakértő, de én így csinálnám.
2009. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat alapján: az esetek 90%-ában semmit. Miután úgy érzed hogy te már mindent megtettél és a lelkiismereted tiszta lesz akkor amikor meg lesz a baj akkor kerüld el olyan messzire amilyen messzire csak tudod mert téged is lehúz.

Bocs ha durva voltam, de a fentieket nagyon sok évnyi gyötrődés és minden más után írtam. Lehet hogy most lepontozol de 1-2 év múlva nem fogsz.

2009. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Semmit. Menekülj.
2009. júl. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha önmaga nem ismeri be : semmit! Tapasztalat!
2009. júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az nem működik esetleg hogy felveszed ittas állapotában videóra, és a csekély józan pillanatában megmutatod neki hogy mit érzékelnek az emberek belőle kívülről?
2009. júl. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat: semmit. Igy nőttem fel. Semmi nem hatotta meg. 5 hónapja megszületett az unoka amit naon várt. Mikor hazajöttünk megakarta nézni, részegen akkor tisztáztuk ha ivott nem jöhet. Azóta nem mondom h nem iszik de sokkal kevesebbet. Ha iszik nem jön mert tudja felesleges. Van h 3napig nem látom. Mióta megvan a fiam jobb a kapcsolatunk, imádja az unokát. De a piát letenni nem fogja már.
2009. júl. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Én egy párszor már megpróbáltam hatni rá,hol drasztikausan (kiöntöttem mindent amit találtam),hol próbáltam rávilágítani,hogy szedje össze magát.Ideig óráig ment aztán győzött a mámor ami már nem is mámor.Nálunk 8 hónapos az unoka és nem változott semmi.Nem ismeri be,hogy alkoholista!Szerinte beteg mert mi tönkretettük.

2009. júl. 26. 18:14
 8/9 anonim ***** válasza:
nem lehet mit tenni. tesómnak és nekem pokoli volt az életünk 10 éves korunktól kezdve. nekem szerencsém volt, de tesóm pl. most fog leérettségizni, 31 éves....háta mögött egy szar házassággal ahol két gyerek is van. erről mind anyám tehet, aki sose ismert be semmit. amikor meg dolgozni kezdtem, engem pumpolt jódarabig (sajnos sokáig nem tudtam neki nemet mondani). tavaly halt meg agyvérzésben egy súlyos egyhetes piálás után. az egészben az a szomorú, hogy amúgy egy tök értékes ember lehetett volna, nagyon művelt volt és amikor józan, kellemes ember. Én nagyon sokat tanultam tőle, és nagyon fájt az elvesztése, mert mindennek ellenére nagyon szerettem, és sokáig magamat okoltam érte. de már tudom, hogy ez hülyeség, és nem volt mit tenni. azt könnyű mondani, hogy menekülj. én nem tudtam. az embernek mégis az anyja, akármilyen is...nem tudom, mi a megoldás.
2009. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vagy eltűröd tőle és mérgelődsz vele, vagy otthagyod és valahol máshol élsz . az alkesz az maradjon egyedül és fulladjon bele. Senki nem kényszeríti az alkoholfogyasztásra, saját magát teszi tönkre. no meg a körülötte élőket.
2020. szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!