Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy közöljem egy alkoholista...

Hogy közöljem egy alkoholista anyával?

Figyelt kérdés
Hogy mondjam el egy alkesz anyának, hogy az ő 16 éves lánya terhes, és örökbe szeretné adni a babát ha lehetséges...segitsetek könyörgök...
2010. márc. 3. 10:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
100%

a családsegítő meg tudná oldani a helyzetet ha mégsem tudtad elmondani neki ez lehetne a b terv

az a tervet meg nem tudom hogy hogy mondanád el.

2010. márc. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
27%

Hmmm... mondjuk így:

"- A Leánykából cefre lett, oszt most meg ki akarja dobni a seprűt!


Ha alkesz, ezt megérti.

Egyébként muszáj neki elmondani?

2010. márc. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
39%

Akkor mondd el neki amikor jobb passzban van. Nem tudom, hogy jozanul vagy ittasan jobb-e neki elmondani. Ezt te tudod.

Vagy ne mondd el neki, hanem amikor kiderul akkor mondd, hogy mar elmondtad, csak epp be volt piazva. Ezert nem emlekszik ra.

En a helyedben elvetetnem! Hidd el sokkal egyszerubb, gyorsabb es lelkileg sem megterhelo az abortusz, minthogy orokbe add. En nem hiszem el, hogy kepes lennel ra. 9 honapig hordod, megszulod, es odaadod valakinek. Menjel dokihoz, es vetesd el, hidd el sokkal konnyebben feldolgozod ezt!

2010. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
81%

Ha mondjuk alkoholista anyu bemenne egy elvonóra,mert nemsokára unokája születik?

Kap egy esélyt,hogy jóvátegye, amit a lányánál elcseszett...

2010. márc. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
35%

Én aszondom, ne vetesse el, akkor már inkább adja örökbe. Kell a népszaporulat.

De persze az lenne a legjobb, ha az alkesz anya felnevelné őt is.

2010. márc. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem akkor mondd el neki a dolgot, amikor józan - ha van ilyen. Ha elkezd hibáztatni, mondd el, hogy azért feküdtél le a fiúval, mert szeretethiányod volt az alkoholista anyád miatt. Éreznie kell a saját felelősségét, mert bizony anyukád alkoholizmusának nagy szerepe lehet abban, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Viszont ha semmiképp nem akarsz abortuszt, és mindenképp örökbe akarod adni a kicsit, várd meg az első 3 hónapot és csak utána szólj anyukádnak (addig úgysem látszik semmi) - mert addig elvitethet abortuszra, mivel kiskorú vagy (egyik rokonom volt így, ő 15 évesen lett terhes, először eltitkolta, majd megszülte a gyereket, és meg is tartotta - már 20 év fölött van a gyereke, nem bánta meg utólag, hogy megszülte). Bár a te esetedben lehet, hogy tényleg az abortusz lenne a jobb megoldás (félreértés ne essék, alapvetően nem vagyok abortuszpárti). Gondold meg nagyon a dolgot mindenesetre. Iskolapszichológus nincs? Hátha ő is tud segíteni.


29/l

2010. márc. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
21%
Hány hetes terhes vagy?
2010. márc. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
100%

Én is 16 évesen lettem terhes a nagyobbik fiammal,egyáltalán nem bántam meg,hogy megszültem és nevelem.Az én anyám is alkoholista volt,annyi itt a különbség,hogy ő bele is halt,már nem élt amikor terhes lettem a fiammal. :(

Azóta jön a 3. babám,na őt már nem akartam,sokat sírtam(persze nem azért,mert nem szeretném,hanem,mert dolgoztam volna,de ha már így jött össze,akkor nem fogom se oda adni senkinek,sem elvetetni,pedig ez is megfordult a fejemben.

A kérdésedre válaszolva.

Az abortusz is lelkileg megterhelő,de az örökbe adás még inkább,mivel a kilenc hónap alatt,biztos vagyok benne,hogy megszereti a lány annyira a babát,hogy aztán nem lenne szíve oda adni senkinek.Az abortuszt valamivel könnyebb elviselni.Nincs semmi esély arra,hogy a baba megmaradjon?Tanulni még akkor is lesz lehetőség,ha a baba meglesz,sőt a terhesség alatt is van.Nem tudom,esetleg a lány párja?vagy apukája?Ők hogy állnak ehhez a dologhoz?Lehet nekik,könnyebb elmondani és segítséget kérni,mert egy alkoholista szülő nem tudna felelősségteljesen dönteni.Hány hetes terhes a lány?

Te vagy terhes vagy egy ismerősöd?

2010. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 A kérdező kommentje:
Igazából én sem tudom mikor lenne jobb neki elmondani...ha ivott már vagy ha józan...elvetetni sztem már nem tudnám mert már látszik a hasam és tuti h túl vok az első 3 hónapon.A pláne az h attól is félek hogy eltilt a barátomtól akivel 1.5 éve gyütt vagyok és nagyon szeretem.amúgy védekeztünk és mégis ez lett. kértem nőgyógyásztól időponot de csak áprilisra kaptam ilyenkor mi van? épp most volt itt anyu egyik munkatársa és rákérdezett hogy te nem vagy terhes...áá.. mondom nem...gyötör a bűntudat.anyu is szokta mondani hogy hiztam...ezzel vajon céloz rá h sejti h terhes vayok, vagy mi?(ez akkor szokott lenni mikor józan és jó kedve van) internetről nem tudhatnám valahogy nagyjából kiszámolni hogy mennyi idős terhes vagyok? Igazából nem is attól félek hogy, pofont kapok...hanem amiket szavakban mondd és az eltiltásról amit már leirtam. egyszerüen szörnyű h az ember védekezik és mégis ez van.sokaknak az lehet a véleménye hogy miért van ilyen fiatalon barátom...erre a válaszom az hogy kell valaki aki szeret, és akit én is tudok szeretni feltételek nélkül(hiszen egy testvér nem minden helyzetben elég) nem tudom hogy hogy mondjam el neki. ha abortuszra lenne is még lehetőségem, akkor pénzem nem lenne rá, és nem is tudnánk honnan összeszedni annyi pénzt...köszi a válaszokat.
2010. márc. 3. 11:04
 10/76 A kérdező kommentje:
Jah igen muszály neki elmondani...vagy van más ötleted hogy hogyan titkoljam? vagy mit csináljak?(úgyhogy nem mondom el neki?) ez is eg megoldás lenne ha tundál mit javasolni...köszike
2010. márc. 3. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!