Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan törődjek bele, hogy a...

Hogyan törődjek bele, hogy a férjem rossz apa?

Figyelt kérdés

Úgy gondolja azzal hogy mindent megteremt nekünk kimeríti a gyereknevelés fogalmát is. Amikor haza jön nem játszik velük (2 éves és 2 hónapos gyerekek) újságot olvas, tévét néz, max. a lábával ringatja a hordozót. Nyűg neki a fürdetés is. Látszik rajta hogy nem élvezi, egyszerűen nem neki való az apaszerep. Amikor csönd és nyugalom van, akkor szereti őket. Ellenben takarít, szívesen bevásárol bármikor és az anyagiakat is megteremti. Azt mondja nála rosszabbak is vannak.

Szerintem nincs az apaságra még megérve, de az a rossz,hogy már 37 éves,szóval lehet hogy már túlságosan is belekényelmesedett az eddigi életébe, és áldozat neki azt feladni(a mai napig néha-néha megemlíti hogy miről is kell lemondania,persze ezt mondania sem kell, mert érzem hogy önfeladás számára ez az apaszerep).

A második gyerkőcöt közösen akartuk ilyen kis korkülönbséggel(az első nem tervezett baba volt), sőt ő már a harmadikat tervezi, amiről szó sem lehet, és én magam sem értem miért akar még gyereket, amikor eggyel sem bírt. A picivel még ráadásul különösebben nem is kell foglalkozni,de már előre félek, mi lesz néhány hónap múlva.

Ezt én nem sejtettem, még mielőtt megszülettek volna.

Most akkor köteles vagyok ebbe a helyzetbe beletörődni??


2011. nov. 26. 21:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

Én azt nem értem mi problémád ezzel a helyzettel.

Apukám is látástól vakulásig dolgozott és ő is ennyit tett mikor hazajött, viszont ő a világ legjobb apukája, mindennél jobban szeretem őt.

Még kicsik ahhoz, hogy átélje a velük való kommunikációt, szerintem ugyan igazad van, de kissé túlreagálod a dolgot.

2011. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy csak addig nem tud velük "mit kezdeni", amíg ilyen picik, és amúgy is főleg az anyukájukra van szükségük, és ha kicsit nagyobbak lesznek, belejön a szerepbe. Drukkolok, hogy így legyen. :)
2011. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

A kicsi gyerekekkel a legtöbb férfi nem tud mit kezdeni. Bátyám is idegbeteg volt, amíg a kislánya be nem töltötte a 3 évet. Most már sokkal értelmesebb, és el is van vele egész nap.


Azért őt is meg lehet érteni, egész nap melózik, és mikor hullán hazaér, nem biztos, hogy az a vágya, hogy fürdessen. Főleg így, hogy azt mondod, hogy amúgy meg mindent megcsinál. Ismerek pár apukát, akik sz@rnak rá mindenre, még arra sem hajlandóak, hogy a koszos gönceiket a szennyesbe rakják. Ehhez képest a te férjed...


Szerintem ez még változni fog.

2011. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%

Feltehetően megváltozik, mikor a gyerekek nagyobbak, "érettebbek" lesznek, és tud velük beszélgetni, oda tudnak menni, hogy ők most aputól akarnak mesét, lehet velük "férfias játékokat játszani" (mondjuk focizni, ha van fiú). Most nem tudja, mégis mit kezdhetne az egésszel, nem ő szült, ez a része az anya dolga, úgy érzi. Bár az nem a legjobb, ha felemlegeti, hogy mi mindenről kellett lemondani a családért, de erről lebeszélhető, ha 1. elmondod, hogy ő is akarta, 2. te is megemlíted, mi mindenről kellett lemondania. De ezt csak akkor, ha ez tényleg zavaróan gyakran megtörténik, különben veszekedés lesz belőle, hogy froclizod.


Hmmm... a fürdetést azért egy picit szabad erőltetni. De csak egy picit. Erősíti a kapcsolatot. (Meg a pelenkázás, de ha jól sejtem, arról már szó sem lehet.) Ezt nekünk még az élettan tanárunk mondta, aztán rátért a hormonális változásokra, de ezt nem akarom kifejteni. :)

2011. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
46%

Az eszedbe sem jut,hogy fáradt,amikor hazajön? Kell neki valamilyen kikapcsolódás. Örülhetnél,hogy mindent megteremt nektek,bevásárol,sőt takarít is,ami a te munkád lenne.

Ez nem jelenti azt,hogy rossz apa. Nem attól jó szülő valaki,ha állandóan csak a gyerekkel foglalkozik.

2011. nov. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
45%
Hát azért egy normális apa foglalkozik a gyerekével, sőt, örül, hogy kicsit vele lehet munka után! Ő nem szereti igazá őket, csak kell a gyerek, de a nyűg velük már nem. Én a helyedben sürgősen elkezdenék nyelvet tanulni, vagy vmi tanfolyamra járni, hogy heti 1-2 nap pár órát rá legyenek bízva, hátha megszereti őket, és előjön belőle vmi apai ösztön. Ez így elég nyomorult élet lesz vele, de talán még változik. Ha nem, könnyen lehet, hogy inkább felmondja a férjszerepet is, az otthon csak nyűg neki. Meg kell próbálni vhogy helyére tenni.
2011. nov. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
51%
"...mindent megteremt nekünk...takarít, szívesen bevásárol bármikor..." - mit szeretnél, ha az átlag anyukák megpukkadnának az irigységtől? De igazad van, a férjed még munkaidőben hazaugorhatna megfőzni. Te szegény, látod, nehéz az asszonyok sorsa. :)
2011. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem igenis jó apa. Én, mint gyerek kibékültem volna vele. Az én apám itthagyott minket 1 éves korom körül, aztán max 4szer láttam életemben. Örülj neki, hogy minden másban a toppon van. Senki sem tökéletes.

Majd ha nőnek a gyerekek jobb lesz,

22l

2011. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
25%
szerintem a férfinak is meg kell felelnie az elvárásoknak..ez miért csak a nők dolga kell hogy legyen??tehát ha egy férfi megteremti az anyagiakat az kimeríti a családfő fogalmát? egyébként szerintem is ha nagyobbak lesznek a gyerekek,jobban tud majd velük bánni,valakinek ezt tanulni kell idővel kialakul :)
2011. nov. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó olvastad a kérdezőt???

A férje egy csomó mindent megcsinál helyette, dolgozik, mindent megtesz.

A munkahely soha nem lesz összehasonlítható az otthoni munkával. Neki ki segít a munkahelyén? Ő még otthon is besegít..a gyerekek pedig még kicsik.

A kérdező rengeteget vár el, jóformán teljesíthetetlen dolgokat.

2011. nov. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!