Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én vagyok a rossz unoka,...

Most én vagyok a rossz unoka, hogy nem szeretem a nagymamámat?

Figyelt kérdés

Mert mióta az eszemet tudom megkeserítette az életünket a lányával együtt (mert egy udvaron lakunk, külön házban). Érdekes, őt mindig szerette és a hibái ellenére mindig neki adott igazat. Tudni illik nényém az első házasságából származó kislányt (26 éves) 2 napos korában otthagyta a korházban és nagymamámék nevelték fel. A mostani házassága sem valami jó, aminek a levét a két mostani gyerek issza meg. Idővel nagyon elzűllött és csak a pia és a házasságon kívüli nemi élet érdekli. Van úgy is, hogy hetekig elmegy otthonról.


Mikor én megszülettem, és később a testvérem nagymamám és nényém mind a kétszer egy nőcikét hoztak oda, hogy apum szeresse meg őt és anyumat hagyja el. De szerencsére nem sikerült, mert apumék mindig is szerették és tisztelték egymást.


És az évek során számtalan csúnya dolgot csinált.


19 évesen megismertem egy 8 évvel idősebb fiút ( aki már 8 évesen elvesztette a szüleit, de talpon tudott maradni mindvégig házzal és és munkahelyel), akivel most már jegyesek vagyunk és jövő évben házasodunk. Apummal nagyon jól kijöttek az elejétől fogyva, mert engem, és a szüleimet is tisztel és szeret. Három év alatt mindenben segített a párom a szüleimnek (a tüzelőfa felvágásától egészen a meszelésig ingyen). Ezt a kölcsönös tiszteletet szerencsére még nagymamám ármánykodása sem tudta tönkre tenni.


2010-ben apum súlyos autóbalesetet szenvedett, melynek következtében az agya annyira károsodott, hogy nem tud mindig egy felnőtt ember eszével gondolkodni.


Mamám 1 hónap alatt (ennyit volt a korházban) csak egyszer, mert anyum elvitte, látogatta meg apumat. És miután hazahoztuk, aután sem törődött vele. De egy gyenge pillanatában sikerült olyannyira ellenünk fordítani, hogy most a páromat sem fogadja el. A párom nem jöhet nálunk, csak titokban beszélhetek vele, titokban mehetek néha hozzá. Olyannyira nem veszi ember számba, hogy elhitte mamámnak, hogy a párom egy utolsó csóró (2 házzal, jó munkahelyel, amiket mind önerőből szerzett), és hogy ebben az utolsó évben nagyon meglopott minket (annak ellenére, hogy 2011-ben a párom egyáltalán nem volt nálunk). És nem lehet neki elmagyarázni, hogy nem igaz, mert az esetek többségében úgysem érti meg.


És ellenünk is kitalált egy rakás hazugságot. És most nem érti, hogy miért nem szereti senki.


Mégis mit lehet tenni egy ilyen nagymamával?


22/L


2011. nov. 20. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Ki mondja, hogy rossz unoka vagy? És miért érdekel a véleménye? Ha van munkátok, költözzetek el anyukáddal albérletbe. Nagyanyád meg zsörtölődjön akivel akar. Anyukád bele fog rokkanni ebbe a helyzetbe, egész életében szenvedett ezzel a gyogyós családdal. Oda mehetne a barátod is látogatóba, meg az idegrendszeretek is helyre jönne.
2011. nov. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha jövőre úgyis összeházasodtok, akkor miért nem költözöl már most oda a pasihoz? Minden meg lenne oldva és nem kéne a nagymamával foglalkoznod.
2011. nov. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Anyumra tekintettel nem költözök még el.
2011. nov. 20. 17:59
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Miért? Ha most valamiért nem, akkor később miért igen? Mi lesz más?

Menjetek el tőle, ha együtt nem, akkor menj csak te. Elsősorban magaddal kéne törődnöd, ha túlságosan rányomják ezek a problémák a bélyegüket az életedre, akkor csak boldogtalan leszel. Megéri? Apád nem fogja fel, a nagymamád tuti nem éri meg, anyád szerepe pedig nem derül ki az írásodból...

2011. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Mintha az én nagymamámról mesélnél. Csak ő még bántotta is az apukámat gyerekkorában. Anyát is folyton bántotta, aztán 8 évig egymáshoz se szóltak. Pár éve a nagyim beteg lett, kórházba került, utánna sztómásan haza. Anya ápolta, minden nap ment hozzá, holott mindennek lehordta. Még a munkahelyéről is eljött nem egyszer mert a nagyim "nem volt jól" Pedig iszonyú sokat szemétkedett vele. Aztán felépült, anya lett beteg. Egy tányér levest nem baszott hozzá 5 év alatt amíg itthon volt leszázalékolva. Még amikor hetekig haldoklott se látogatta meg a kórházban. (Mondjuk a saját lánya temestésére se ment el, mert fájt a lába.) Most meg azért is rinyál ha nem rohanunk el azonnal a boltba ha szól, de pl. ha félbarna helyett fehér kenyeret veszünk, akkor egy órát prédikál, hogy már pedig ő olyat akart. Amúgy kissebb szemétkedései is vannak. Most pl. kitalálta, hogy ha nem szedjük be időben a kint száradó ruhákat odaadja az egyik ismerősének :D Egyik nap elkezdte nekem magyarázni hogy márpedig anya nem szeretett...stb stb...És nem értik az emberek, hogy miért nem szeretem. Még meg is szólnak.
2011. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ma 18:26 voltam:

Elfelejtettem írni, hogy menekülj....

2011. nov. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Nehéz lehet neked.

Teljesen átérzem a helyzeted.Az én nagyanyám juniusban halt meg és az volt az utolsó kívánsága hogy én meg anyum ne menjünk el a temetésére.Annyira utált minket.Mert apum a fia rosszul nősült.Nagyon mocskos dolgokat volt képes csinálni.Mérgezés stb...

Türj még amíg tudsz anyukád miatt.

Próbáljátok öt kizárni az életetekből.

2011. nov. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Apukád mit tett ezellen a terror ellen?
2011. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elköltöztek 300 km-rel arrébb.
2011. nov. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Apum mindig igyekezett kivédeni ezeket a dolgokat. De sajnos nagymamámat semmi sem térítette el attól, hogy folytassa az ellenünk irányuló hadjáratait.
2011. nov. 23. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!