Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezt miért csinálja?

Most ezt miért csinálja?

Figyelt kérdés

Édesanyám nem érti meg, hogy nem mikulásozunk.

A feleségeméknél is a mikulásnap a gyerekek ünnepe volt, ami szerintem így helyes. 14 felett már nem is ajándékoztak.

Tavaly is volt ebből vita:

Megbeszéltük vele nyugodtan, hogy NEM kérünk ajándékot. Se mikulás, se karácsony. Mert NEM tudjuk viszonozni.

Erre mikulásra egy nagy csomag édességet vett, és megsértődött, hogy ő nem kapott. Kínunkban vettünk neki egy csomag bombont, erre: ő többet érdemelt volna.

Jön a karácsony, hitelt fizetünk, minden ötforintost megszámolunk. Ha nem kap megsértődik megint. Ugyanis bejelentette, hogy már összeállított nekünk is egy csomagot, meg a kislányunknak is!


2011. nov. 27. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudtok mit csinálni vele mivel nem fogja fel, hogy nem tudtok venni semmit. Ha ennyi pénze van akkor költse, ti ne érezzétek rosszul magatokat ezért, ez az ő baja. Ha a szóból nem ért akkor fejen is állhattok se fogja megállni, hogy ne vegyen semmit. Ha neki jó megsértődgetni akkor tegye, max addig se zaklat titeket.
2011. nov. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bánomisén ***** válasza:
Együtt laktok anyukáddal? Mert ha nem, akkor az is megoldás, ha meghívjátok a karácsonyi vacsorára és ezzel máris viszonoztátok neki az ajándékot, ha már nem érti meg, hogy ne vegyen. Ajándék nem csak boltban vásárolt drága valami lehet, hanem egy meghitt családi vacsora is, ahol neki semmit sem kell csinálnia, csak élvezni az estét :-)
2011. nov. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nektek lenne okotok megsértődni, amiért ilyen szintem lesz.rja amit mondtok neki. ne legyen lelkiismeret furdalásod, hagyd rá.
2011. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

tavaly ott töltöttünk két hetet mert elromlott a fűtés. 20 kmre lakik tőlünk, esze ágyába sincs lejönni. már itt lakunk másfél éve, de még nem jött, pedig hívtuk. Ha azt szeretnénk hogy unokázzon, akkor nekünk kell menni, ami babakocsival nem egyszerű. Ezt sem érti. Továbbá neki olcsóbb lenne, de mindegy.

Egy helyen egy műszakban dolgozunk, azt már elérte, hogy hiába a jó fizetés, ott fogom hagyni a céget.

2011. nov. 27. 20:52
 5/7 bánomisén ***** válasza:

Kérdező, miért éri el az anyukád, hogy olyat tegyél felnőtt fejjel, amit nem akarsz? A te életed, a saját családod. Szerintem, ha inkább rájuk koncentrálnál és figyelmen kívül hagynád anyukád bolondériáit (bocs), akkor egy idő után rájönne, hogy nem ő irányít benneteket. Mert most sajnos így van, úgy ugráltok, ahogy ő fütyül. De ez így hosszú távon nem működik, ez csak az ő önös érdekeit szolgálja.

Szerintem fütyüljetek ti rá, ha megsértődik, hát megsértődik, valójában úgysincs oka megsértődni, és majd úgyis kiengesztelődik. Éljétek a saját életeteket úgy, ahogy nektek jó. Ne anyukád irányítsa a te családod életét, főleg ne ilyen eszközökkel.

2011. nov. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A nejem, ilyen falusi típus, hogy nem kell senkivel haragban lenni. Pedig már fél éve nem beszélt anyámmal.

Most azt várja, hogy anyám hívja fel.

2011. nov. 28. 12:15
 7/7 anonim ***** válasza:
persze, én is olyan vagyok, hogy nem szeretek senkivel haragba lenni, de itt nem ti csináljátok a konfliktust, hanem anyukád, és ez elől egyszerűen nem lehet kitérni, valakinek rossz lesz. a kérdés, hogy ti akarjátok anyukád értetlensége miatt kellemetlenül érezni magatokat, vagy ráhagyjátok, hogy ő érezze magát sértve a saját hülyesége miatt.
2011. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!