Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig a fiatalokna...

Miért kell mindig a fiataloknak alkalmazkodniuk az idősebbekhez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy távolról sem ezek a legsúlyosabb gondok, de már annyira unom ezt az egészet.

A nagymamám ide költözött hozzánk, és hát a jó tulajdonságai mellett van egy rakás rossz tulajdonága is.

Azelőtt megvolt az én kis kuckóm, ahova elhúzódhattam tanulni, meg mi egymás.

És most mamám az én ágyamban alszik, az én helyemen eszi az asztalnál, és minden úgy kell legyen ahogy ő akarja, mert őt nem lehet megsérteni.

Ráadásúl már a barátnőimet sem hozhatom ide néha (1 hónapban 1X, 2X), mert már rögtön puffog, és hírtelen akkor kell minden dolgot megcsinálnom (habár már azelőtt minden megvolt).

És még folytathatnám.

Mégis mit tegyek?


2011. nov. 27. 17:04
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
68%

mivel ő költözött hozzátok így neki kéne alkalmazkodni


na nehogy már a szállásadó alkalmazkodjon a vendéghez

2011. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
35%

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.


Pontosan!

22 éves, felnőtt, nem kell neki otthon laknia, akár el is költözhet.

A ház gazdája a ház ura, nem az, aki a leghangosabban tud ugatni....

2011. nov. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt a házat a másik nagymamám hagyta rám mielőtt meghalt. És hát mamának is ki van alakítva egy magánszféra, de hát az neki nem jó. Én próbálok vele türelmes lenni, mert mamám, és már idős, de sokszor nem megy.
2011. nov. 27. 17:41
 14/48 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez nem elsősorban korfüggő dolog, inkább személyiség, vérmérséklet kérdése. Ha valaki egész életében kötekedő, egocentrikus ember volt, az öregkorára kiszekálja a családot a világból; aki nyugodtabb, alkalmazkodóbb fajta, az idősen is szelídebb, elfogadóbb.

Az tény, hogy a rigolyák kialakulása valóban a korral jár, de sok olyan idős ember is van, aki tehernek érzi magát a családjánál, szinte meghúzza magát egy sarokban, örül, hogy befogadják és nem kell egyedül leélnie hátralevő éveit, vagy idősek otthonában. Közben viszont a saját napi berögzött rutinja kialakult az évek során, nehéz abban engednie, ez már nem a fejlődés időszaka.

Nem tudom, miért költözött hozzátok, gondolom, oka van. Próbálj meg a szüleiddel beszélni, hogy segítsenek egy egészséges kompromisszumot teremteni, hogy a te igényeid se szoruljanak ennyire háttérbe!

2011. nov. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 bánomisén ***** válasza:
51%
Költözz te be a mamádnak kialakított helyre, ha ő úgysem használja. Hm?
2011. nov. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
21%

Még jó, hogy nem azt írod "a temetők meg üresek!" Előtted még rengeteg lehetőség van, lesz időd kipihenni is őt. Neki viszont eltelt az élete és biztosan nagyon nehéz lehet, hogy mások gondoskodnak róla.

Próbálj egy kicsit belegondolni a helyzetébe. A barátnőiddel pedig nem kizárólag nálatok lehet találkozni.

Hogy is van ez? Neked jogod van a szüleidnél élni felnőtt létedre, az öreg, elesett nagyszülődnek pedig nincs joga a gyermeke segítségét igénybe venni?

2011. nov. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
80%

"El lehet költözni." Úgy imádom az ilyen válaszokat. Tök jó, hogy valakinek bejött az élet, vagy esetleg a se**e alá raktak egy lakást-házat, netalántán 20 évvel idősebb a kérdezőnél. Akkor kicsit könnyebb volt munkát találni.


Igenis a nagymamának kellene alkalmazkodnia a többiekhez, mivel ő költözött oda. A nagymama önző...Van neki kialakítva saját lakrésze, szóval nem értem.

Joga van a nagyszülőnek a gyerekeire támaszkodni, de nem úgy, hogy maga körül mindent felborít, és mindenkit úgy ugráltat, ahogy ő akar...


Kérdező: állj a sarkadra, beszélj szüleiddel, ne hagyd, hogy mamád a "fejedre nőjön".


Le lehet pontozni.

2011. nov. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

Amúgy már írtam, hogy a ház amiben lakunk az én nevemen van, és hogy mindenben igyekszek a mama kedvére tenni és nem megbántani.

De az már mégse azt jelentse, hogy néha még emberszámba se vegyenek, és mindig engem oktassanak ki.

2011. nov. 27. 19:04
 19/48 anonim ***** válasza:
19%
A ház a te neveden van, de nem te dolgoztál meg érte! Azért íratták rád, hogy majdan ne kelljen öröklési illetéket fizetned (közben eltörölték ezt az illetéket). Ezzel nem élhetsz vissza. Remélem, a haszonélvezeti jog a szüleidé maradt.
2011. nov. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

Ez mind igaz, és én ezzel soha nem éltem visza. A haszonélvezet is az én nevemen van.

Ahogy írtam, mamám többségében nagyon jó ember, de azért eléggé rosszúl esik, mikor úgymond kitaszítanak a családból.

2011. nov. 27. 19:28
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!