Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig a fiatalokna...

Miért kell mindig a fiataloknak alkalmazkodniuk az idősebbekhez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy távolról sem ezek a legsúlyosabb gondok, de már annyira unom ezt az egészet.

A nagymamám ide költözött hozzánk, és hát a jó tulajdonságai mellett van egy rakás rossz tulajdonága is.

Azelőtt megvolt az én kis kuckóm, ahova elhúzódhattam tanulni, meg mi egymás.

És most mamám az én ágyamban alszik, az én helyemen eszi az asztalnál, és minden úgy kell legyen ahogy ő akarja, mert őt nem lehet megsérteni.

Ráadásúl már a barátnőimet sem hozhatom ide néha (1 hónapban 1X, 2X), mert már rögtön puffog, és hírtelen akkor kell minden dolgot megcsinálnom (habár már azelőtt minden megvolt).

És még folytathatnám.

Mégis mit tegyek?


2011. nov. 27. 17:04
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Már sokszor próbálta beszélni a szüleimmel, de mit sem ért. Pedig a legjobb szobát alakítottuk ki mamának, hogy minden kéyelme meglegyen. Csak be kellene oda költöznie, dehát neki az én kis szobám kell. (és én az övébe nem költözhetek be). Az asztalnál való ülés nem is annyira zavar már.
2011. dec. 12. 15:04
 32/48 A kérdező kommentje:
Hova tünnek a válaszok?
2011. dec. 12. 15:14
 33/48 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem költözhetsz be az ő szobájába? Hát én megmondanám, hogy vagy a mami megy oda, vagy te!
2011. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
97%

Most már semmit. Ha ott minden a tiéd és te tartasz még el mindenkit, akkor úgy kell neked. Nem megy csak úgy, hogy bárki ideköltözik hozzám. Szüleid külföldön is éltek valahol, most is mehetnek hasonló helyre. És nekik! kell gondoskodni a mamáról, nem neked. Szülőtartás és nem nagyszülőtartás van.

Egyébként meg sértsd meg a mamát. Az öregek nem hülyék, biztos tudja, mit csinál és azt is, hogy őt eltartják, mert kben mehetne a híd alá.

Úgy kellett volna kezdeni, hogy nem engeded be a szobádba. Ha nem tetszik a sajátja, nem kell ott lakni, mehet otthonba. Egy mai 60-70 éves mama többnyire igen jó kondiban van, ha nem beteges.

2011. dec. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
98%

Akkor vegyük sorba:

- mindenki a te házadban lakik, amihez semmi közük nem volt, nem tőlük kaptad

- nem a szüleid neveltek (nem nekik tartozol hálával)

- mindenkit Te tartasz el.


Emellett még neked dirigálnak a saját házadban? Hát ne haragudj, de ritka nagy balek vagy! Állj a sarkadra, és fektesd le a szabályokat, akinek meg nem tetszik, el lehet költözni! azért az öregség sem mentség mindenre, és nem is ad felhatalmazást tapló viselkedésre. nekem is voltak öreg nagyszülőim, és ha nálunk voltak, sosem várták el, hogy az univerzum is körülöttük forogjon, hanem tisztában voltak vele, hogy a vendég alkalmazkodik, mert úgy illik!

2011. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
88%
A neveden van a ház,te vagy a haszonélvező,eladhatod a házat simán,veszel a pénzből egy kis lakást,többiek meg oldják meg,legyél önzőbb,csak azok tudnak érvényesülni,amúgy nagyanyád az önző meg a rokonaid,mindent te fizetsz,te vásárolsz,te csinálsz,és kitúrnak a szobádból,megtűrt személy vagy a saját házadban,hát én otthagynám őket,nem fiztenék be semmit,aztán ha rájuk csapják a villanyt elgondolkodnak majd az ingyenélők...Lelehet pontozni,de a rokonok a bankoknál is rosszabbak,élősködő vérszipoly mind.Tiszelet a kivételnek én 17 éves korom ota magamra számítok csak,nagyon kevés rokonnal tartom a kapcsolatot a többi élősködő,és csak addig kellek nekik amig kifizetem a cigit stb nekik...Nem oknélkül kerülnek az otthonba ,maradnak egyedül az ilyenek.A család örül ha megszabadul a irigy rosszindulatú egyénektől.Lehet lepontozni.
2011. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
73%

Az idős kor megélésének módját 5 csoportba soroljuk.


Az ilyan tüneteket produkáló idősek többnyire nem nyugszanak bele halandóságukba, hogy körülöttük a világ változik, az idő csak telik és telik.

Saját belső vívódásukat vetítik rá másra, vagy saját maguk tehetetlenségét adják át másnak oly módon, hogy a cél személyt is lehetetlen helyzetbe próbálják hozni.

Többnyire ezen a magatartásformán nem lehet változtatni. Berögzült, haláltól való félelmen, a mulandóságon, a fiatalság=boldogság öreg=vesztes,halál gondolati világ körül forog az effajta ember agya.


Az én nagymamám, Isten nyugosztalja a legjobb csoportban volt, már ami az időskori élet felfogását illeti. Tisztában volt vele, hogy el fog jönni az idő,de addig is próbált szerves része maradni az evilágnak. Megcsinálta minden napos teeendőit, próbált segíteni a család minden tagjának...stb.


23N szocmunkás

2011. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
19%

...és a hétvégén fenekeld el az összes családtagodat!!!


...meg ezt a sok-sok idióta hozzászólót!!

2011. dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
97%
36 az nem megoldás, hogy hagyja ott őket, csak ne fizesse a számlát majd kikapcsolják rájuk aztán kész, mert ha nem fizeti a nevén lévő ház nevén lévő számláit, akkor úgyis rajta hajtják be kamatostul, vagy a végén ráterhelik a tartozást a lakásra és végrehajtják. Nem egy jó ötlet.
2011. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

Hát igen.

Csak már unom azt, hogy itthon nem csinálhatok semmit, mert mit képzelek én magamról.

Csak azért, mert nekem nem volt rendes családom, és utólag szerettem volna én helyrehozni más hibáit és rendes családot magamnak anyával meg apával; alkalmazkodjak én mindennkihez, vagy dögölj@ek meg.

2012. jan. 7. 17:10
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!