Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig a fiatalokna...

Miért kell mindig a fiataloknak alkalmazkodniuk az idősebbekhez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy távolról sem ezek a legsúlyosabb gondok, de már annyira unom ezt az egészet.

A nagymamám ide költözött hozzánk, és hát a jó tulajdonságai mellett van egy rakás rossz tulajdonága is.

Azelőtt megvolt az én kis kuckóm, ahova elhúzódhattam tanulni, meg mi egymás.

És most mamám az én ágyamban alszik, az én helyemen eszi az asztalnál, és minden úgy kell legyen ahogy ő akarja, mert őt nem lehet megsérteni.

Ráadásúl már a barátnőimet sem hozhatom ide néha (1 hónapban 1X, 2X), mert már rögtön puffog, és hírtelen akkor kell minden dolgot megcsinálnom (habár már azelőtt minden megvolt).

És még folytathatnám.

Mégis mit tegyek?


2011. nov. 27. 17:04
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nem túl jó, te örököltél egy házat, és gyakorlatilag úgy viselkednek mintha neked kéne onnan elköltöznöd. Tudod mit? Add el a házat, vegyél belőle magadnak(!) egy másikat, a többiek meg oldják meg. Szüleidnek mondd meg, hogy a mama vagy hozzájuk költözik, vagy idősek otthonába megy, oldják meg. Nem kötelességed eltartani az egész családot, ha a szüleid külföldön dolgoztak nem hiszem hogy olyan szörnyű lenne a helyzetük.

Le lehet pontozni a kegyetlenségemért, de ezt tényleg sok :)

2012. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
84%
Előzőnél a pont,a rokonok a bankoknál is rosszabbak élösködő vérszivók. Add el a házat,addig merg költözz el,te vagy a haszonélvező,a fenntartó,beleszólásuk se lesz,és ez nem kegyetlenség,ne hoyg már egyedül eltartson egy ember egy egész családot nyalja mami seggét,ő meg le van tojva kivan túrva a saját házában,a kedves szülők nem is nevelték,de élösködni vissazjöttek szép.
2012. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ha tied a lakás, és rajtad élősködnek, én szépen közölném a kadvas mamával, hogy mint LAKÁSTULAJDONOS a következők az ottlakás feltételei:

1. a saját szobájában alszik

2. bepótol a kiadásokba

3. a barátnőid a TE igényed szerint fognak meglátogatni, sőt pasit is viszel fel

4. ... amit még úgy gondolsz, hogy kell

Ha ezek a feltételek nem felelnek meg, akkor sajnálod, de tovább nem lakhat a házadban.

2012. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
91%

A ház, a tiéd, teendőd a következő:


1. Leültök szépen mindannyian, és elmeséled:

2. Mindenki havi X ezer forintot belefozet a konyhapénzbe (ha nem, akkor 3 felé osztod a hűtőt, mindenki eszik amit vesz)

3. A rezsit elosztjátok, hiszen nem egyedül használsz vizet-villanyt-gázt

4. Mindenkinek legyen privát szférája, saját szobája, ahol azt csinálhat, amit akar.

Ha nem megy, tényleg, add el a házat, és vegyél magadnak, amilyet akarsz, nélkülük.

2012. jan. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
36%
"Szerencse, hogy levelezősőn is adtak ősztöndijat." Ez hol van? Ha nem jót mondasz, buktad a storydat...
2013. dec. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
Plusz: fizetős-e a levelező tagozat?
2013. dec. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Az SZTE-n is van levelezőn állami és megfelelő tanulmányi eredményre ugyanúgy adnak ösztöndíjat, mint nappalin. Persze csak az első diploma megszerzéséig. Sőt, szociális ösztöndíjra ugyanúgy jogosult, de még a köztársaságira is lehet pályázni.
2013. dec. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Azért, mert az idősek önzek és a személyiségük már rigid: képtelenek bármiféle alkalmazkodásra.
2013. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!