Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell mindig a fiatalokna...

Miért kell mindig a fiataloknak alkalmazkodniuk az idősebbekhez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy távolról sem ezek a legsúlyosabb gondok, de már annyira unom ezt az egészet.

A nagymamám ide költözött hozzánk, és hát a jó tulajdonságai mellett van egy rakás rossz tulajdonága is.

Azelőtt megvolt az én kis kuckóm, ahova elhúzódhattam tanulni, meg mi egymás.

És most mamám az én ágyamban alszik, az én helyemen eszi az asztalnál, és minden úgy kell legyen ahogy ő akarja, mert őt nem lehet megsérteni.

Ráadásúl már a barátnőimet sem hozhatom ide néha (1 hónapban 1X, 2X), mert már rögtön puffog, és hírtelen akkor kell minden dolgot megcsinálnom (habár már azelőtt minden megvolt).

És még folytathatnám.

Mégis mit tegyek?


2011. nov. 27. 17:04
1 2 3 4 5
 1/48 bánomisén ***** válasza:
28%

Nyelj egy nagyot, nem tudsz mást tenni.

Mennyi idős vagy?

2011. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok.
2011. nov. 27. 17:11
 3/48 bánomisén ***** válasza:
30%
Ha ennyire kényelmetlen, nem lenne megoldás, ha koleszba költöznél?
2011. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
39%

Azért a gyerek szokott alkalmazkodni, mert a gyerek függ a szüleitől (nagyszüleitől), akik eltartják, tőlük függ.

A nagyanyád gondolom okkal költözött hozzátok (jobban mondva a szüleid házába), nem azért, hogy téged szívasson.

Valahol aludnia, ennie kell, és berögzült szokásai vannak.

Ezekhez most még jobban ragaszkodik, ilyen idősen kell valami állandóság kapaszkodónak, neki már nehéz egy új helyzetben feltalálnia magát.


Majd ha nagy leszel, és lesz saját kereseted, akkor elköltözöl, és nem viszed a nagyit magaddal. Türelem!

2011. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim válasza:
25%
ejjha 22 évesen? az durva.
2011. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
72%

lány vagy?

a nagymamádnak nincs saját ágya vagy saját szobája? hogy van ez?

2011. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
89%

Enyém is ezt csinálja. Csak éppen a család összes tagjával. Mindig mindent úgy intéz, hogy mindenféleképpen keresztbe tegyen a másiknak, legyen az a legapróbb dolog is.

Nem nagyon lehet mit csinálni vele, hiszen egész életében, majd 85 éven át ilyen volt, nem pont most fog megváltozni, max vérig sértődik ha szólni mersz.

2011. nov. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
74%

Ignoráld teljes mértékben. Én bárkit, ismétlem, bárkit felállítok az asztaltól, ha az én helyemen eszik. 22 éves vagy, felnőtt. Nehogy már ő mondja meg, hogy mikor jöhetnek a barátnőid. Tűrje el.

(Lehet lepontozni, már várom).

2011. nov. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
77%
Régi igazság, hogy amit az ördög nem bír elintézni, azt rábízza az öregasszonyokra. P
2011. nov. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
49%

Pedig másképp nem fog együtt élni három generáció, csak úgy, ha betartják az írott és íratlan szabályokat az illemről és az udvariasságról.

És hogy a kutya hágja meg, hát nem mindig az időseknek kell átadni a helyet a buszon, előreengedni az ajtóban, és magázni, miközben ő letegez?! Dehogynem.


Tessenek nyugodtan lepontozni...

A kérdező 22. Fiatal, felnőtt ember. Ha nem tetszik a rendszer, lehet menni saját lakásba, ott azt csinál, amit akar.

Az öreg fát meg nem lehet átültetni... A nagymama akkor is úgy fog reagálni erre a változásra, hogy még jobban erőlteti, hogy legalább minden úgy legyen, mint eddig nála.

Esetleg a kedves kérdező reklamáljon a szüleinél, hogy miért az ő ágyában szállásolták el, miért az ő helyét kapja az asztalnál, és hogy neki miért kell alkalmazkodni meg szót fogni a nagymamájának?

Érthetetlen, komolyan...

Gondolom, következő sarkalatos kérdés az lesz, miért kell úgy lennie mindig mindennek, ahogy az anyja akarja, és miért nem hozzá alkalmazkodnak, neki fogadnak szót?!

A nagymamád egy szülőd anyja. Gyengébbek kedvéért: az a szülő neki fogad(ott) szót.


Tudod... hierarchia.


Ezért van az, hogy a GYK-n kérdezel idegeneket, akiktől azt várod, hogy helyeseljenek, és nem a nagyit teszed helyre IRL. :PPP

2011. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!