Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetnék többet?

Hogyan beszélhetnék többet?

Figyelt kérdés

Olyan kellemetlenül érzem magam az emberek társaságában. Legyen szó családi összejövetelről, barátokról, ismeretlenekről. Nem tudok semmiről beszélni, sosincs önálló véleményem a dolgokról. Ha találkozok valakivel, legtöbbször csendben ülünk, emiatt eltávolodtak tőlem az emberek.

Tudna nekem valaki segíteni, hogyan "tudjak" többet beszélni?

Légyszi értelmes válaszokat! Előre is köszönöm!


2011. nov. 27. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvass, tájékozódj, járj nyitott szemmel a világban, hogy nőjjön a szókincsed, hogy legyen önálló véleményed! Hajrá!
2011. nov. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül vannak az iskolában a kötelező olvasmányok, meg elviszik a tanulókat színházba, kirándulni. Ezek az alkalmak arra, hogy tanulj kommunikálni, figyelj meg élethelyzeteket, ismerd meg a társaidat. De a leghatásosabb, és legolcsóbb, a sok olvasás, és annak a végén az átgondolás, értékelés. Ezt se a tanár kedvéért kell megcsinálni, hogy egy könyvet elemezzél. Hanem hogy felismerjél helyzeteket, és lásd, mások hogy reagálnak valamire. Sehogy másként nem megy.

Egyébként gyógyszerre gondoltál, hogy beveszed, és már tudsz is mindent? Ezért nem jó az interneten valakiktől elkérni egy könyv elemzését. Saját magadat csorbítod vele.

2011. nov. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hello!

Hát, én rengeteg könyvet olvastam már (klasszikust és best sellert is..), imádok színházba járni is, verseket tanulni és mondani. Jó cikkeket írok például. Viszont én sem tudok kommunikálni .. de általában csak azokkal az emberekkel nem, akiket 1. még nem ismerek 2. nem is akarok megismerni... Ilyenek a barátom barátai... Mindnek arról szól a beszélgetés, hogy ki mikor hol mennyit ivott és kivel mikor ki dugott és ehhez hasonlók. Na most én ennél többre tartom magam. A lánybarátokról meg ne is beszéljünk, (mármint a barátom lánybarátairól) mert őket meg alapból felgyújtanám, ha lehetőségem lenne rá, nemhogy beszélgessek velük bármiről is...

Keress olyan embereket, akiket ugyanaz érdekel, mint téged. Én pl. szeretek színházba járni. Ezért szünetben oda szoktam menni a többiekhez, vagy mondjuk aki egyedül van ahhoz és megkérdezem neki hogy tetszik a darab, először van-e a színházba vagy törzsvendég, ilyenek. És máris beszélgetek. Ja és be is mutatkozom. Erre neki is kötelező bemutatkozni.. :) A nevét megjegyzem, megkeresem facebookon és írok is neki, hogy én voltam, akivel beszélgetett. Így megint beszélgetünk. Aztán mondjuk megbeszéljük, hogy mivel bérletes, ott lesz a következő előadáson is... és ott is beszélgetünk. Máris van egy új barátom. :)) Kosármeccsen dettó. Könyvtárban már neccesebb, de mondjuk ott meg segítséget tudsz kérni a neked szimpatikus emberkétől és a könyvekről is lehet beszélgetni. Megkérdezed mit olvas? ... Remélem valamit segítettem.

2011. nov. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ebből kiderül, hogy milyen típus vagy:

[link]

2011. nov. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! :)

Nem, nem úgy gondolom, hogy beveszek egy kapszulát, és fogok tudni beszélni. Tudom, hogy sokat kell olvasni, de hiába olvasok, nem veszem észre, hogy saját véleményem kialakulna bármiről.

2011. nov. 29. 21:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha csak nézegeted a szappant, attól még nem leszel tiszta. Használni is kell!

A suliben nem a tanár kedvéért kell a művet elemezni, hanem azért, hogy kérdésekre, amik felmerülnek benned, válaszolni tudjál. Hasonlóképpen értékeld akár csak magadban is a könyvet, jegyezd meg, ami tetszett, határozd meg, miért? Elemezd, hogyan beszélgettek a szereplők, hogyan reagáltak bizonyos helyzetekben. Ami tetszett, olvasd el mégegyszer. Más íze lesz a könyvnek. Csak az egér az, aki végigrágja magát, azt annyi.

2011. nov. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!