Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a húgommal?...

Mit tehetnék a húgommal? Hogyan neveljem? Kihasználja, hogy őt mindenki sajnálja.

Figyelt kérdés

9 éves. A szüleink egyszerűen kirakták. Én nevelem a férjemmel együtt.

Nem hajlandó a szabályokat betartani, pedig megkövetelem.

A másfél éves lányunk elől eleszi a pufit, tejszeletet, banánt, pedig ő is ugyanúgy kap (minden nap egy).

Megtudtam, hogy házidolgozatot kell írnia, de folyton haladékot kér.

Hazudozik. Lop.

Nem tudom hogyan kezeljem.

25l


2011. nov. 28. 20:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Jézusom, mi az, hogy kidobták a szüleid?
2011. nov. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

"9 éves. A szüleink egyszerűen kirakták. "


És ezt mégis hogyan csinálták? 18éves koráig felelősek érte...

2011. nov. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! A területi/kerületi nevelési tanácsadóba menjetek el, először a kislány nélkül,a pszichológussal megbeszélni. Ők segítenek, mert nehéz neki is, nektek is.(ingyenes)
2011. nov. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kislány!

Sok-sok türelemre és szeretetre lesz szüksége tőletek!

Próbálj kicsit a dolgok mögé látni, hogy hogy élhette ő meg, hogy a szülei lemondtak róla.. Szerintem ezért csinál mindent!

2011. nov. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

te vagy a gyámja?

vidd pszichológushoz, a családsegítőben segítenek

+ a családi pótlékot is kérjétek a te nevedre

2011. nov. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel él a biológiai anyja,ha nem kriminális a családi helyzet(alkoholista szülők,drogos szülők,börtönben élő szülők),valószínű egy bíróság nem engedné,hogy te,mint a nővére neveld a hugodat,s gyakorlatilag úgy tégy,mintha gyermeked lenne.Ezt szerintem a jog csak akkor engedélyezné,ha az egyik szülő mondjuk börtönben ülne(bármiért),a másik meg vagy halott lenne,vagy mondjuk elmegyógyintézetben élne.


A lopást értesd meg vele,hogy ez nem játék,ha folytatja,ugyan börtönbe az életkora miatt nem kerülhet,de javítóintézetbe vagy hasonló helyre igen.


Az iskola meg a jövője záloga,ha a jövőjét lopással,rablással képzeli el,akkor napot nem igazán fog látni,ha egyszer felnő.Szóval a bűncselekmény-elkövetés semmire nem megoldás.

2011. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A nevelési tanácsadót keresétek fel ott ingyenes családterápiát kaptok.

Féltékeny lehet a kicsire hisz vele egy család vagytok míg ő kiszorúl más gyerek is ezt érezné csak nála erősebb mert tudja hogy befogatátok.


[link]

2011. nov. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Négy évesen kint kellett töltenie az éjszakát (szerencsére nyáron) mert kiszökött megetetni a kiscicákat.

Rá két hétre macskástul elhozták hozzám. Két éve nem láttam őket akkor, és azóta sem. Eladták a házat és elmentek. Mikor nagy nehezen elérték őket, akkor lemondtak a gyerekről. Súlyos alkoholisták. Azt sem tudom élnek-e még. Istenigazából teszek rá. A húgom szerencsére nem sok mindenre emlékszik velük kapcsolatban.

Járunk a nevelésibe, ott is csak sajnálva van, hiszen elhagyták. De szerintem már nem egészséges szinten.

A múltkor ellopta egy osztálytársa karkötőjét, és az osztályfőnök őt védte, hogy biztos nem a szegény kislány volt. Én meg megtaláltam nála.

Tegnap este az utolsó tízezrest kivette a tárcámból, szerencsére a férjem kért pénzt hogy reggel elmegy boltba (éjszakás volt) és észrevettem.

Egy darabig tagadta, de akkor kijelentettem, hogy jó, akkor betörtek hozzánk, kihívom a rendőrséget, leveszik mindenkinek az ujjlenyomatát. Ekkor elővette a saját tárcájából.

Annyira az "anyánkat" látom benne, hogy néha rendesen megijedek tőle!

2011. nov. 28. 20:40
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
6-11 év körül a lopás = a szeretetet akar lopni, szeretethiányból elkövetett lopás- a nevelési tanácsadóban kioldják ezeket a görcsöket - több beszélgetés alatt, menjetek!
2011. nov. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nincs más élő rokona, azért került hozzám. Továbbá válaltam.

Saját lakásom van, már akkor is rendszeres leigazolható havi jövedelemmel rendelkeztem.

Pszihológiailag is alkalmasnak találtak.

2011. nov. 28. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!