Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolat, anyagi problémák...

Párkapcsolat, anyagi problémákat megoldó külföldi munkavállalás. Mi legyen?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten a szüleinknél élünk, és jó ideig még oda is vagyunk "láncolva" különböző, főleg anyagi dolgok miatt. Neki három, nekem cirka egy milliós tartozásom van.

Lenne lehetőségünk külföldön munkát vállalni rokonok által, amivel egy év alatt rendezhetnénk az anyagi problémáinkat, és elkezdhetnénk saját életet élni, de nagy dilemmában vagyunk ezzel kapcsolatban.

Az egyik lehetőség, hogy a párom kimegy Németországba, havi 1400 euróért 1-2 évre, két hetente hazajár, én pedig maradok.

Illetve távolabb megyünk, ide mehetnénk ketten, fix, az előzőnél jóval magasabb fizetéssel (úgy 7-8 millióval jöhetnénk haza), de egy éves szerződéssel, hazalátogatás nélkül, és össze kéne házasodnunk...

Fél éve vagyunk együtt, imádjuk egymást, és igen, össze akarunk házasodni, és együtt akarjuk leélni az életünket, de nem feltétlenül ilyen körülmények között szerettük volna megejteni. Tudom, rengetegen mondják majd, hogy alig ismerjük egymást, nem fogunk kitartani, és el fog múlni a lila köd, de ezt cáfolnám...

Szóval a kérdés, véleményetek szerint melyik lenne a legjobb megoldás, ha van értelme egyáltalán megindulnunk?

23/L, a párom 26/F


2011. nov. 28. 23:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Harmadik megoldást kell keresnetek. Fél év után a házasság valóban korai, ha tényleg nem lehet enélkül megoldani ezt az utat, akkor felejtős. Ugyanakkor egy féléves kapcsolatot a távkapcsolat is nagyon meg tud sebezni, én nem kockáztatnék. Ráadásul ha neked is van tartozásod, úgy korrekt, ha mindketten dolgoztok a pénzetekért.


Biztos, hogy van olyan hely, ahová mindketten mehettek és nem kell még összeházasodnotok hozzá. Keresgéljétek a lehetőségeket, tudom, egyszerűbb lenne rokonok segítségével, de önerőből sem lehetetlen útnak indulni.

2011. nov. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam én is... Félek attól, hogy a távkapcsolat mit hozna ki belőlünk, és így a probléma részemről megoldatlan maradna, mert természetesen a saját dolgaimat én szeretném rendezni, úgy szólván kitartott semmiképp nem lennék.

De azt sem tartom ésszerűnek, hogy fél év után összeházasodjunk csupán azért, hogy rendezhessük az anyagiakat. Szeretnénk, szóba került már többször, de már akkor, ha "megtehetjük", és olyan esküvőt tarthatunk, amilyenre vágyunk.

2011. nov. 29. 00:06
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

A távkapcsolat a kapcsolat halálát jelentené. Még ha fél év lenne, akkor nem valószínű, de itt 1-2 évről lenne szó.

Szóval inkább az utóbbi. Biztos te is dolgozhatnál ott kint, de ha mégsem, egy házasságban közösek a terhek is, ha tényleg komolyan gondoljátok majd az idő előrehaladtával, és nem fogtok az egy év letelte után a váláson gondolkodni, akkor nem olyan lényeges, hogy a te egy milládat jórészt ő fizette. De nem is biztos, hogy így lesz, ha te is tudsz dolgozni.

Később meg akármikor tarthattok még akárhány "esküvőt".

2011. nov. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Milyen meló az amihez össze "kell" házasodni?


Amúgy egyértelmű, hogy ilyenre együtt kell kimenni, az most másodlagos, hogy haza jöttök-e vagy nem.


Ezen felül másik ezer munka van pl Angliába, ahova kimehettek ketten és nem "kell" összeházasodni se hozzá. Ne ragadjatok le a kompromisszumoknál.

2011. nov. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Menjetek ki Ausztriába.Ez egy jó harmadik lehetőség.1-2éven belül bőven kitudjátok fizetni a tartozásaitok.Akár részmunkaidős melóval is.Gyakran haza is tudtok utazni,hisz csak pár óra autóval,vonattal.
2011. nov. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Azért az elég nagy felelőtlenség, hogy ennyi tartozást hoztatok össze.

Az meg szomorú, hogy csak külföldi munkavállalással lehet törleszteni (sokaknak megélni is csak így).

2011. nov. 29. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
szerintem a 7-8 milliósat válasszátok, akkor nem kell elszakadnotok se egymástól. gondolom, vízum miatt kell a házasság. egy ilyen két tanús, egyszerű esküvő is megteszi jogilag, azt úgyse fogjátok igazi esküvőnek érezni, és később tarthattok egy nagyobb esküvőt is.
2011. nov. 29. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem,hogy miért kell "nagy" esküvő? Az nem garantálja,hogy sikerül a házasság. Csupán nagy felhajtás,ami sok pénzbe kerül.

Ha szeretitek egymást,közös jövőt képzeltek el,akkor két tanúval esküdjetek meg,és a több pénzt válasszátok.

A félév is elegendő. Ez a fórum tele van olyan linkekkel,hogy 4-5 éve együtt élünk,netán gyerek is van,mégsem akar feleségül venni. Vagy olyanokkal,akik több év házasság után elválnak.

A kettőtök érzései,egymás iránti szeretetetek legyen a döntő.

2011. nov. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Arra én is kiváncsi lennék, hogy milyen munka, amihet feltétel, hogy összeházasodjatok.
2011. nov. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
A második variációt választanám.Ha helyrejönék anyagilag tervezgetném az álomesküvőmet és ha összejönne a pénz meg is csinálnám.
2011. nov. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!