Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munkavállalás, vagy...

Külföldi munkavállalás, vagy először költözés?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki!


Tanácsotokra lenne szükségem:

47 éves vagyok, 9 éve Gyes-en egy "kicsit problémás" kisfiúval. Végzettségemet tekintve: közgáz érettségim és középfokú számítógépkezelői vizsgám van, 12 éve nem találok itthon munkát. A férjem 37 éves, lakatos szakmunkás, 20 éve dolgozik egy helyen, de a fizetése csak egyre kevesebb lesz.

Miután itthon semmi lehetőségünk arra, hogy kihúzzam magunkat az anyagi kátyúból (jelzálogkölcsön, hitelkártyák, számlák stb.) arra az elhatározásra jutottam, hogy felszámolok mindent, kifizetem az adósságokat, leköltözünk az osztrák határ mellé (csak bérelni tudnánk egyenlőre lakást) és átjárnánk dolgozni.

A gondom az, hogy - hiába nézegetek különböző fórumokat - nem tudom, hogyan kéne kezdenem?

Sajnos németül nem beszélünk, így még nehezebb. Már csak a pici fiam miatt sem szeretném elszúrni, de ha itt maradunk előbb-utóbb az utcán kötünk ki.

Szerintetek először a lakást kéne eladni? De hová költözzünk, hogy a munkahely ne legyen nagyon messze? Vagy munkát kéne keresni? De akkor Pestről járjunk át, amíg nincs ott lakás? A gyereknek is kéne sulit találnom.

Szóval nagyon sürgős lenne a megoldás, jó lenne már februártól ott lenni, de hol kezdjem el? Milyen tuti, megbízható megoldás lehetséges? Válasszak munkaközvetítőt, vagy csak menjünk le és majd találunk valami melót?

Elképzeléseim vannak: pl. Kőszeg, vagy Sopron és a legközelebbi osztrák városban a munka. De egyenlőre ez csak álom.

Van ebben valami ráció?


A válaszokat előre is köszönöm:


Forgács Erika


2011. nov. 23. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Először legyen munkátok. Albérletet egy nap alatt lehet találni, munkát nem. Aztán majd oda költöztök, ahol lesz munkahelyetek.

A lakásotok eladása nyugodtan mehet már akkor, amikor megvan a fix helyetek.


De mindenekelőtt tanuljatok németül! Az interneten vannak ingyenes online tanfolyamok, ahol tényleg csak az kell, hogy leülj és tanulj. Csinálj meg néhány ilyet!

2011. nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
első, tudnál ajánlani konkrétan német tanfolyamos oldalt?
2011. nov. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első választ, de ha van munka, akkor is miből oldjuk meg az ottani szállást amíg nem adjuk el a lakást?

Azért választottam ezt a lehetőséget, mert egyik napról a másikra élünk, kocsink sincs, tehát először pénzt kéne szerezni. A németen rajta vagyok, ma is próbálkoztam letölteni tanfolyamokat. (A második válaszadónak? üzenem - majd átküldöm a linket, ha sikerült)

Nyelvtanfolyamra sincs pénzünk - sajnos.

Üdv.: Erika

2011. nov. 23. 15:09
 4/4 anonim válasza:
100%
Átérzem a helyzeteteket,borzalmas,hogy mi folyik itt.Szörnyű,hogy ilyen kilátástalanul kelljen élni családoknak és gyakorlatilag menekülő útvonalat keresni.De sajnos odakint sem egyszerűbb,tapasztalatból írom.Ha nincs egy kiemelkedően jó szakmád,felejtő.Telt a piac kint is munka terén.Ha meg a nyelvet sem beszéled,esélytelen.Még egyedűl is nem hogy családostul.Egyedűl Canada,Ausztrália és New-Zeland ahol még van esély de már ott is nagyon megnehezítették.Dániában van munka,sok de ahhoz,hogy felvegyenek bárhova is kinti bejelentett lakcím kell.Az EUban most mindenhol bajok vannak sehol nem egyszerű elhelyezkedni.Tudom,hogy ez rendkívül elszomorító de nem tudsz mit tenni.Én ugyan ebben a cipőben járok,ráadásul még a nyelvet is beszélem kivállóan.A másik:ha nincs az adott országban valaki aki fogad eleve elvagy veszve.Ha még mindent el is adsz és van egy kezdő tőkéd,pillanatok alatt elmegy odakint szállásra,élelemre.A munka közvetítő cégek meg kevés kivétellel,átvernek.Egyedül abban reménykedhettek,hogy beüt az államcsőd,felbomlik az amúgy sem létező demokrácia és akkor menekülti státuszt kaptok.Ez nemzetközi törvény és jó pár ország aláírta.Sajnos és ez nagyon szomorú de ez még az egyetlen kiút.Minden esetre tudom sovány vigasz de együtt érzek veletek.Sok sikert kívánok!
2012. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!