Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti mit vártok el a...

Szülők, ti mit vártok el a gyerekeitektől, ha?

Figyelt kérdés

Otthon élnek és van keresetük. Én levelezőn tanulok, mellett van munkám, itthon lakok. Mondtam, hogy adok nekik havi 25-30 ezret a rezsibe, közös költségbe, ilyenek, de nem fogadják el, azt mondják, költsem magamra, hiszen kiskoromban is ők láttak el, elég lesz majd akkor magam fizetnem, ha külön élek. Ti hogyan gondoljátok?

19L


2011. nov. 29. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rendes szüleid vannak. :)

Ha te felajánlottad, hogy fizetsz, és ők nem fogadták el, akkor örülj neki. :)

2011. nov. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
örülj neki, és tedd el későbbre. én sem kérnék pénzt a gyerekeimtől az ottlakásra, csak ha nagyon kellene, mert anélkül nem tudnám fizteni a dolgokat
2011. nov. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
azt a pénzt akkor tedd el, jól fog jönni. Ha nem fogadják el, nyáron fizess nekik egy szép nyaralást, valahogy háláld meg. nyilván nem kell az egészet arra szánni, de egy kicsit így is meg tudod köszönni. A többit tedd el, hogy legyen egy kis félretedd pénzed, és ha szükség lesz rá, lesz mihez nyúlni. Egyébként jól gondolkodsz :)
2011. nov. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Fordítva.Nálunk is itthon él a gyerek.Amíg nem volt munkája ,és tanult,nem adott semmit haza,de mióta dolgozik ,30000 ezret ad haza és van,hogy ő vásárol.Ha majd külön lakik,mért adna haza?? Lesz mit fizetnie.
2011. nov. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyan ezt mondják a szüleim. ó azért néha ilyet is olvasni, nem olyat hogy elvárják hogy fizessen a gyerek. Én ezt úgy oldom meg hogy van mikor én vásárolok be teljesen, vagy veszek olyat amire ők nem akarnak költeni de látom hogy szeretnék, meg hasonlók.
2011. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4.:

Ha majd külön lakik, fizeti magának.

2011. nov. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, a vásárlást én is meg szoktam csinálni, szoktam néha venni különlegesebb dolgokat, amire ők nem akarnának kiadni. Felajánlottam, nem fogadják el, így marad a vásárlás meg a gyűjtés. Jó lesz az nekem későbbre, mindenkinek jól jön egy kis tőke. De köszönöm az ötletet, megpróbálok összespórolni nekik valami kis kikapcsolódásra jövő nyárra :)
2011. nov. 29. 20:43
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem fogadták el a szüleim a pénzt. Én azt csináltam, hogy vásároltam 20-25 ezerért, plusz, ha én vettem ki a postaládából a számlát - mindegy melyik volt az - azt rögtön befiztettem. De nem akarták hagyni.
2011. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5%

én a helyedben nem adnék egy forintot sem, max csak ha kérnek, de önszántamból... neked elment az ....


inkább nyomd bele a gépbe, vagy idd, cigizd el a keresetedet, addig szórakozz ameddig leet

2011. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

egyébként kiskorod óta ott a családi pótlék

ha nincsenek extra kívánságaid, akkor az fedezi a költségeidet

2011. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!