Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám azt mondja, ha nem...

Anyám azt mondja, ha nem szülök, nem vagyok teljesértékű ember. Igaza van?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok odáig a gyerekekért, nem érzem hogy jó anya lennék. Sokkal inkább nevelgetek kisállatokat, kutyust, cicát, gyerekhez nincs kedvem.
2011. nov. 23. 09:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza, vannak akik nem vállalnak gyereket. Más kérdés, hogy a legtöbb nő, (én is) el sem tudná képzelni az életét a gyermekei/leendő gyermekei nélkül. Hány éves vagy? Csak mert lehet, hogy még változik ez a véleményed. Nem mindenkinek indul be a biológiai órája 18-20 évesen. Nincs is ezzel semmi baj, lehet, hogy majd találkozol valakivel, akivel le akarod élni majd az életed, és akkor csak nevetsz majd magadon, hogy volt idő, amikor még nem akartál gyereket. :) De ha nem így lesz, és később is úgy gondolod, hogy nem neked való egy kisgyerek, attól még nem vagy rossz ember. Szerintem :)
2011. nov. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Anyád tévedésben él. Nem is szabad szülni addig, amíg az ember nem érzi magát késznek rá, mert különben csak baj lesz belőle. ettől még teljes ember vagy.
2011. nov. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy elhidd és csak megfelelési kényszerből ne szülj gyereket.
2011. nov. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt az "elméletet" nézed, hogy az élet célja a fajfenntartás (szaporodás), akkor anyukádnak 100%-ban igaza van. Ha úgy gondolod, hogy az ember ennél több, akkor nincs igaza.


Hány éves vagy?

2011. nov. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Ha ez igaz volna,akkor a cigányok volnának az igazi teljesértékű emberek.Ha nem akarsz,akkor ne szülj,én is az állatokat szeretem,nekem sincs kedvem egy gyerekkel bajlódni.
2011. nov. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza. Azért, hogy megfelelj neki, semmiképp se szülj, hiszen, ahogy írtad is, nem biztos, hogy jó anya lennél...és akkor a gyereknek, és a szülőknek is rossz lenne.

Ha úgy érzed, hogy az életed teljes lesz gyerek nélkül is, akkor ne szülj. :)

2011. nov. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
59%

Én sem vagyok oda a gyerekekért.Sőt egyenesen irritál a sok hisztiző,bömbölő kölyök..Idegesít,hogy nem tudok úgy vásárolni menni,vagy repülőn,vonaton,buszon utazni úgy hogy ne legyen egy gyerek aki torka szakadtából ordít..Kiver a víz a sok elkényeztetett kisgyerekektől akik még járni is alig tudnak de a NEM és az AKAROM szót már tökéletesen mondja..

Magát a gyereksírást sem bírom..Néha annyira felidegesít a hisztiző gyerek látványa,hogy szívem szerint odamennék és jól meghúznám a gyerek fülét,hogy fogja be a száját,vagy én is teljes hangerővel ordítanék a képébe hogy meglepődjön..(gonosz vagyok mi???)


De mégis van egy fiam,akivel sosem csináltam ilyet,és sosem volt elkényeztetve,nem volt hisztis..20 évesen szültem,és sokkal több türelmem volt akkor mint most.(talán mert 19 éve nem voltak így eleresztve a gyerekek,akkor még nevelték őket)


Ezzel csak azt akartam mondani,hogy az ember a saját gyermeki iránt teljesen mást érez,másképp gondol az egészre..

De ha te úgy érzed hogy úgy teljes az életed hogy kutyák,macskák vesznek körül akkor te teljes értékű ember vagy..Ha úgy érzed hogy valami hiányzik,valami kell majd idővel belőled is,akkor nem vagy teljes értékű ember..Ezt csak te tudhatod..Sem mi,sem anyukád nem tudhatja..

Nem mindenki alkalmas az anyaságra,és nem mindenki vállal 2-3-4 gyereket..

Én például csak 1 gyermeket szültem,és bár hihetetlenül könnyű szülésem volt,utána soha nem mertem vállalni több gyereket..mert elkezdtem félni magától a szüléstől..

39/N

2011. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok.
2011. nov. 23. 10:18
 9/24 anonim ***** válasza:
94%
Nincs igaza, érzelmileg így zsarol, hogy unokát szülj neki.
2011. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
Akik ezt mondják, sekélyes életű emberek, akik semmi másban nem tudnak kiteljesedni, csak a gyereknevelésben. Szerintem valahol már szánalmas is, ha egy nőnek semmi más célja és vágya nincs az életben, hogy gyereket szüljön. Az ilyen hülye felfogás miatt egyébként sokan szülnek úgy gyereket, hogy közben egyáltalán nem alkalmasak rá. Ne haragudj, de édesanyád egy buta nő!
2011. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!